..: Mauerfall-Spezial - za 20 Euro napříč Německem :..

ICE, ilustrační obrázek, foto: bazala68Německo — Ke 20. výročí pádu Berlínské zdi připravily Deutsche Bahn nabídku rezervovat si jízdenku za 20 Euro v libovolné vnitrostátní trase. Cestující si pro jízdu může vybrat datum v intervalu 12. 11. – 1. 12. 2009. Speciální jízdenky, kterých bude omezený počet, se začnou prodávat na minutu přesně na výročí pádu zdi, tj. v pondělí 9. 11. 2009 v 18:57. K dostání budou na e–shopu do 3:00 následujícího dne a také v zapojených DB ReiseZentrech, která budou mít prodlouženou otevírací dobu. Pracovat se v nich bude zpravidla do 24:00.

Jízdenky jsou k dispozici do vyprodání zásob a platí ve 2. vozové třídě na všech vnitrostátních úsecích. Použití vlaků kategorií IC, EC a ICE je bez doplatku, za příplatek lze cestovat také ve vlacích CNL. Při nákupu je nutné vybrat trasu, datum a čas odjezdu, což se nevztahuje na regionální spoje, které lze na tento doklad před nebo po vlastní cestě použít. Není povolena jízda po objízdné trase, vrácení nebo výměna dokladu. K nabídce se nevztahují další slevy (BahnCard, spolucestující, děti) a každý cestující si na své jméno může rezervovat nejvýše 5 jízdenek Mauerfall–Spezial.

Zdroj: Deutsche Bahn


Tomáš Kraus Poslat mail autorovi | 5.11.2009 (13:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from Německo


Registered user Etienne  mail  
12.11.2009 (19:07)  
já to zkoušel do devíti. zcela zbytečně, v "lepším" případě vyskočila omluva, většinou však jen "stránku nelze zobrazit"
Registered user stoupa  mail  
11.11.2009 (16:46)  
pro in-gold-holder:

web DB kleknul a absolutně nestíhal po celou dobu. Noviny psaly, že u přeplněnách kas (DB - Centrum) to bylo i rychlejší.
11.11.2009 (9:27)  
a ve stejný čas, kdy se mělo začít s prodejem on-line, web bahn.de umřel. Nevím, na jak dlouho, ale přinejmenším hodinu, a potom mě to přestalo bavit...
Registered user stoupa  mail  
10.11.2009 (10:15)  
Aktuálně:

Včera, 9.11.2009 večer, po otevření pokladen - "Zákaznických center DB", byly fronty přímo neskutečně mohutné. Např. na nádraží Friedrichstraße se fornta táhla ve čtyřstupu přes celé přízemí ...
Registered user lada 
06.11.2009 (9:02)  
http://www.bahn-iframe.de/angebot.php
S moji chabou znalosti nemciny jsem to pochopil tak, ze IC/EC/ICE je bez priplatku a doplaci se jen za CNL.
Registered user stoupa  mail  
05.11.2009 (16:56)  
V článku uváděný časová údaj "18:57" odpovídá tiskovce, na níž pan G. Schabowski ocitoval z materiálu zpracovaného Min. vnitra, resp. plukovníkem "pohraniční stráže" pro politbyro SED. To také materiál projednalo a měl být zveřejněn druhý den ráno. Pan Schabowski při jednání politbyra nebyl, oznámil novinářům, že mimo jiné byl projednán materiál o de facto volném pohybu občanů NDR a na dotaz "od kdy" přečetl z textu: "neprodleně". Nevěděl, že avizo mělo nastat až další den. Pročež se odebral domů.

Největší riziko bylo, že k materiálu neexistoval "prováděcí předpis", věděli o něm jen 4 zpracovatelé a nejužší kruh politbyra. Sám autor v inkriminované době nalézal se v divadle a po zkončení představení shledal, že už nemá coby pohraničník co střežit. Pouštět se začalo nejprve na Bernauer Straße po 21:00, před půlnocí byla lidem z obou stran Berlinská zeď de facto nevratně obsazena.

Shrnuto - v cca 18:57 bylo na tiskovce zveřejněno cosi, co bylo projednáno politbyrem, ne vládou a policie/armáda o tom neměli ponětí. Ale nastalo to.

Zdroj: TV v Německu (teď to dávají několikrát denně na skoro věech kanálech)
05.11.2009 (15:28)  
Co je vlastně považováno za okamžik pádu "skvostu" ?

http://zpravy.rozhlas.cz/zpravy/evropa/_zprava/631850
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/zzz/_zprava/641106
http://zlataky.cz/news/pad-berlinske-zdi-z-francie-a-219.html

Tiskovka, na které to Schabowski omylem prohlásil, okamžik, kdy dva službukonající velící důstojníci Stasi osvícení zdravým rozumem shodně kývli na zvednutí závory, protože dostali zprávu, že je tam srocení lidu toužícího přejít hranici "blaha socialismu" a "dračí sluje kapitalismu" nebo okamžik, kdy se závory reálně zvedly ?

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko