..: Výluka u Pirny zkomplikuje dopravu do Německa :..

371.002_tr090, foto: Vítek_VDěčín — Chystáte–li se příští víkend cestovat některým z vlaků EuroCity nebo EuroNight do Německa přes Děčín a Drážďany, očekávejte zdržení a komplikace. Z důvodu výlukových prací na německém území bude od soboty 24. října 2009 18:00 h do neděle 25. října 2009 7:00 h úplně zastavena doprava mezi Děčínem a Drážďany. Zřejmě nejhorší pro cestující je dopravci poněkud nešikovně vyřešená situace, kdy většina vlaků EuroNight bude ukončena již na území České republiky a v Německu odřeknuta bez náhrady. U některých spojů je také nutno počítat se sníženým komfortem cestování z důvodu náhradních souprav na vlacích. Pojďme se podrobněji podívat na přehled opatření, která budou tento víkend komplikovat železniční dopravu mezi Českou republikou a Německem, a které Vám znepříjemní případné cestování.

Vlaky EuroCity

Vlak EC 170 Hungaria bude mezi stanicemi Ústí nad Labem hl.n. – Dresden Hbf. nahrazen náhradní autobusovou dopravou. Autobusy náhradní dopravy však nebudou zastavovat ve stanici Děčín hl.n., proto cestující z Děčína do Německa budou muset přijet do Ústí n. Labem rychlíkem R 787, kde přestoupí na náhradní autobusovou přepravu. Rozdíl jízdného mezi Dečínem a Ústím n. L. cestující ale nebudou muset doplácet. Cestující, kteří pojedou z Ústí nad Labem pouze do Děčína, zůstanou v kmenové soupravě vlaku EC 170, která ukončí svou jízdu až v Děčíně.

Analogicky bude řešena jízda vlaku EC 179 Alois Negrelli pouze v opačném směru. Souprava vlaku EC 179 bude výchozí ze stanice Děčín hl.n. Cestující z Německa přestoupí z autobusů náhradní dopravy do vlaku až v Ústí n. L. a cestující z Německa do Děčína využijí z Ústí n. L. nejbližšího vlakového spoje.

Vlaky EuroNight

Vlak EN 456 Phoenix bude mezi stanicemi Ústí nad Labem hl.n. – Dresden Hbf nahrazen náhradní autobusovou dopravou. Autobusy náhradní dopravy však nebudou zastavovat ve stanici Děčín, proto cestující z Děčína do Německa budou muset přijet do Ústí n. L. rychlíkem R 789, kde přestoupí na náhradní autobusovou přepravu. Rozdíl jízdného mezi Dečínem a Ústím n. L. cestující ale nebudou muset doplácet. Cestující, kteří pojedou z Ústí nad Labem pouze do Děčína, zůstanou ve vlaku EN 456, který ukončí svou jízdu až v Děčíně.

Vlak EN 457 Phoenix bude mezi stanicemi Dresden Hbf – Děčín hl.n. odřeknut bez náhrady. Ze stanice Děčín hl.n. pojede do stanice Praha hl.n. náhradní souprava ČD.

Vlak EN 459 Canopus bude mezi stanicemi Dresden Hbf – Děčín hl.n. odřeknut bez náhrady. Cestující ze stanice Děčín hl.n. do Prahy použijí pravidelný rychlík 779 (končí ve stanici Praha Masarykovo nádraží).

Vlak EN 476 Metropol bude mezi stanicemi Děčín hl.n. – Berlin Wannsee odřeknut bez náhrady. Ze stanice Budapest–Keleti pu., resp. Wien Westbf. pojede do stanice Děčín hl.n. náhradní souprava složená pouze z vozů 2. třídy určených k sezení.

Vlak EN 477 Metropol bude mezi stanicemi Berlin Wannsee – Děčín hl.n. odřeknut bez náhrady. Ze stanice Děčín hl.n. pojede do stanice Břeclav, kde budou cestující muset přestoupit, náhradní souprava složená pouze z vozů 2. třídy určených k sezení. Další mimořádnosti postihnou vlak EN 477 v noci z 25. na 26. října, kdy pojede v úseku Berlin Wannsee – Děčín hl.n. cca o 90 minut dříve a v noci z 31. října na 1. listopadu, kdy pojede ve stejném úseku dříve o cca 38 minut.

V uvedené dny nepojede na vlacích EN 476/477 ani přímý autovůz Berlín – Vídeň.

Osobní vlaky

K omezením dojde i u vlaků Os 17272 a 17273. Oba budou v sobotu 24. října 2009 odřeknuty v úseku Schmilka – Bad Schandau a nahrazeny autobusy. Dále bude také v sobotu vypraven speciální vlak ze Schöny do Děčína hl.n. (předpokládaný příjezd ve 21:54), který bude navazovat na náhradní autobusovou dopravu ze stanice Dresden Hbf (odjezd 19:06).

Zdroj: České dráhy


Samir Lepara , Walker Poslat mail autorovi | 20.10.2009 (7:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from ČR Ústecký Německo


Registered user JN 
24.10.2009 (10:35)  
Zdá se mi to na tu situaci poměrně dobře řešené. Hlavně, že náhradní doprava nejede těmi okreskami přes Hřensko a Schandau, to by byla pouť na měsíc...

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko