..: V Království železnic si můžete modely i koupit :..

Prodejna, foto: Jiří Randa, JRtrain PrahaKrálovství železnic není jen budované největší modelové kolejiště v České republice, malý svět, kde jezdí vlaky i auta, kde můžete shlédnout zmenšeniny různých staveb i známých dominant, kde najdete ztvárněné různé momenty přímo ze života. Najdete zde i prodejnu a e–shop železničních modelů, různých doplňků a příslušenství. Jejím vedoucím je Mgr. Michal Dalecký, kterého spolu s kolegou Danielem Čadkem většina modelářů zná z původního zavedeného obchodu pod značkou Modely.biz. V průběhu června a počátku července došlo k postupnému přestěhování původní prodejny Atelier Modely.biz ze Slánské ulice v Praze–Řepích do nových prostor v Království železnic, Stroupežnického 23 na pražském Andělu.

V souvislosti s otevřením Království železnic a přechodu obchodu Modely.biz pod značku Království železnic jsme Michalovi Daleckému položili několik otázek.

Mgr.Michal Dalecký - prodejna, foto: Jiří Randa, JRtrain Michale, Království železnic je úžasný a hlavně velký projekt, jak ses k němu dostal?

O projektu jsem se dověděl přibližně v dubnu letošního roku. Sešli jsme se s panem Hornem a vedením Království železnic, kde jsem prezentoval portfolio našich služeb a naše dovednosti a zkušenosti. Uspěli jsme a nyní jsme součástí tohoto projektu.

V projektu budeš zajišťovat jen prodej, nebo se budeš podílet i na dalších aktivitách KŽ?

Naše obchodní sekce má na starost prodej vstupenek do Království železnic a kompletní provoz prodejny a e-shopu. S obchodem souvisí i další aktivity k podpoře prodeje, jako jsou např. workshopy, prezentace a další. S těmito aktivitami začínáme v září.

Co vše může modelář ve Vašem obchodě nakoupit, jaké modely a od jakých výrobců? Je tvá firma též výrobcem?

Thomas & friends, foto: Jiří Randa, JRtrainNabídka ETS, foto: Jiří Randa, JRtrain Nejen modelář, ale každý návštěvník může u nás nakoupit prakticky vše potřebné k modelové železnici. S novými prostory máme mnohem větší možnosti, co se týče prezentace modelů a doplňků. Na naší prodejně je možné koupit modely od většiny světových výrobců. Také od září opět rozběhneme výrobu vlastních modelů a připravujeme také vlastní kolekci modelů KŽ. V prodejně Království železnic si kromě modelů a příslušenství můžete zakoupit i vláčky série Tomáš a jeho přátelé (Thomas & friends), které znají zejména naši nejmenší a samozřejmě i různé reklamní předměty s logy Království železnic.

Dá se očekávat rozšíření stávající nabídky?

Jak jsem již uvedl, zcela jistě. I když to nebude rozšíření skokové, ale plynulé v průběhu asi tří měsíců, kdy se během září dostaneme do optimálního stavu. Od září by měl být také zprovozněn nový systém prodeje, kdy si návštěvník vybere požadovaný model ve vitrínách v 2.podzemním podlaží u budovaného velkého kolejiště, zapíše si katalogové číslo a následně zakoupí, případně objedná zde v prodejně. Do vitrín se postupně umisťují nabídky různých výrobců modelové železnice, a to jak známých evropských producentů, tak i českých maloseriových výrobců.

Jaká je otevírací doba prodejny, stejná jako provozní doba KŽ?

Vchod do Království železnic, foto: Jiří Randa, JRtrainAno, otevírací doba prodejny je stejná jako KŽ, tj. každý den od 9 do 21 hodin. Prodej vstupenek končí vždy hodinu před koncem, ve 20.00 hod.

Na webu Modely.biz máte zavedený magazín, oblíbené diskuzní fórum — bude web součástí stránek Království železnic, nebo Modely.biz zůstane zachováno?

E–shop Modely.biz zůstává zachován a právě probíhá změna grafického designu do barev KŽ. Magazín a diskuzní fórum pokračuje nadále beze změn, které nebudou součástí stránek KŽ.

Michale, děkuji Ti za rozhovor a za redakci ŽelPage tobě i tvému týmu přeji hodně úspěchů v novém prostředí a v tomto úžasném projektu, kterým Království železnic jistě je.

10 000. návštěvník

10 000. návštěvník - Ing.Jan Hamerník, foto: Království železnic

Jak jsme již informovali, Království železnic má připravené pro každého 10 000. návštěvníka ručně natahovací kapesní hodinky Askania v hodnotě 25 000 Kč s gravírovaným logem . Prvním desetitisícím návštěvníkem se stal pan Ing. Jan Hamerník z Prahy, který prošel turniketem v úterý 21. července, přesně ve 12 hodin a 18 minut. Jak sám přiznal, je spíše příznivcem leteckých modelů a tak jej potěšil i fakt, že hodinky stejné značky nosí na svých zápěstích i piloti letounů JAS-39 Gripen a L 159 ALCA našeho letectva.

Rozhovor: Michal Dalecký - Modely.biz; Království železnic


JRtrain Poslat mail autorovi | 23.7.2009 (16:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Modelová železnice Rozhovory

More from ČR Praha


Registered user stoupa  mail  
24.07.2009 (9:58)  
Dotaz na JRtrejna:

Jirko, je prodejna vně, nebo uvnitř placené zóny KŽ?
Ptám se proto, že v LOXXu (Bln - Alexa) byla "huvnitř" a letos to předělali a je vně - což dle mého lépe vyhovuje.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko