..: Švestková dráha opět v provozu :..

Přestřižení pásky, foto: karloslt Třebívlice — V sobotu 27. června byl za účasti hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové, radních Ústeckého kraje Jany Ryšánkové a Petra Jakubce, předsedy svazku obcí INTEGRO – Západ Českého středohoří – Poohří Jaroslava Beneše a zástupců obcí podél trati Josefa Seiferta a Václava Vobořila slavnostně zahájen provoz letních turistických vlaků na trati Lovosice — Most. Cestující se tak opět dostanou během prázdnin vlakem pod vrcholky Českého středohoří.

Výletní vlaky zde jezdily již loni a těšily se mimořádné oblibě. Proto po loňských zkušenostech došlo k rozšíření provozu během prázdnin na soboty i neděle po dvou spojích denně v celé trati a obou směrech. Kosmetickou změnu představuje změna provozovatele osobních vlaků. Koordinátor provozu, Konzultační dopravní společnost, oslovila akciovou společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) které mají s turistickým provozem bohaté zkušenosti z jižních Čech, kde jejich železniční doprava se stala impulsem k bouřlivému rozvoji turistického ruchu a následně celého regionu. Na letošním provozu spolu s JHMD participuje také občanské sdružení Společnost železniční Výtopna Jaroměř a Zubrnická museální železnice, jejíž historický motorový vůz řady M 131.1 „hurvínek“ bude zajišťovat vlastní provoz.

Na Švestkové dráze došlo oproti loňskému jízdnímu řádu ke zkrácení jízdní doby zrušením dlouhých pobytů ve stanici Obrnice a tím zlepšení přestupních časů v Lovosicích a Mostě. Samozřejmostí zůstává přeprava jízdních kol z kapacitních důvodů stále s doporučenou rezervací a občerstvení ve vlaku, které doznalo rozšíření sortimentu. Cestující určitě potěší oproti loňskému roku nižší jízdné odpovídající tarifu JHMD a slevový poukaz na vstupné do Muzea českého granátu v Třebenicích a Muzejní expozice Ulriky von Levetzow v Třebívlicích ve výši 20%, na nějž mají při zakoupení jízdenky nárok.

Více informací o této trati, provozu, turistických cílech v okolí a doprovodných akcích najdete na internetové adrese www.svestkovadraha.cz.

zahájení provozu, foto: karloslt zahájení provozu, foto: karloslt švestková dráha, foto: karloslt

Zdroj: Tisková zpráva Konzultační dopravní společnosti


karloslt | 3.7.2009 (13:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky

More from ČR Ústecký


06.07.2009 (14:28)  
Jo, trať je sice hezká, ale 44 km v Hurvínkovi... Dřevěné sedačky, příšerný rachot, kodrcání a drnčení, smrad z výfuku... No nevím, romantika každopádně, ale asi jen pro silnější nátury, i když díky bohu alespoň za to.
Registered user MOs 
03.07.2009 (22:21)  
Tuto trat muzu jenom doporucit jako vylet vlakem,
Švestková dráha 113 Lovosice-Trebivlice-Most a zpet.
...je malebná lokálka v severních Čechách spojující Lovosice, Sulejovice, Čížkovice, Třebenice, Dlažkovice, Podsedice, Třebívlice a Libčeves s Mostem. Celková délka trati dosahuje 44 kilometru,a nezapomenutelnou krajinu Českého středohoří, příznivou jak pro pěší, tak i cyklistické výlety.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko