..: Vlakem na zahradnickou výstavu a veletrh Flora Olomouc :..

680.001, Rostoklaty - Český Brod, foto: Richard Weber Praha/Olomouc — České dráhy připravily ve spolupráci s městem Olomouc další zajímavou nabídku. Tentokrát se jedná o akční slevu VLAK+, kterou dopravce zavedl při příležitosti konání letní etapy mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc ve dnech 19. – 22. srpna. Na stejném místě se uskuteční také Letní zahradnické trhy. Ze všech železničních stanic, kde staví vlaky ČD, si tak mohou cestující zakoupit zpáteční jízdenku do stanice Olomouc hlavní nádraží za cenu jízdenky jednosměrné. Jedinou podmínkou pro využití této slevy je nutnost potvrzení pamětním razítkem u stánku ČD, který se nachází v hlavním expozičním pavilonu A.

Malá Flora na pražském hlavním nádraží

Počínaje dnešním dnem jsou až do soboty 21. srpna zdarma přístupné veřejnosti prostory historického Vládního salonku na prvním nástupišti pražského hlavního nádraží. Lidem se naskýtá jedinečná příležitost prohlédnout si unikátní uměleckou výzdobu bývalé čekárny pro zámožné cestující, ale také malé květinové aranžmá. To zde připravilo Výstaviště Flora Olomouc, město Olomouc a Svaz floristů a květinářů ČR. Organizátoři tak chtějí přivést nejen obyvatele hlavního města k návštěvě hanácké metropole a představit přitom výhody železničního spojení na střední Moravu. Základem pro vznik této expozice byla spolupráce města Olomouc s Českými drahami, které se staly oficiálním dopravcem probíhajícího veletrhu a výstavy.

Do Olomouce za poloviční cenu

Logo slevy Vlak+ Flora Olomouc, foto: České dráhy Všichni návštěvníci veletrhu mohou využít akční nabídky Českých drah s výstižným názvem VLAK+ Flora Olomouc. Zakoupíte–li si zpáteční jízdenku do Olomouce hlavního nádraží (za cenu jednosměrné jízdenky, požadujte slevu VLAK+) a necháte-li si ji na stánku Českých drah v hlavním expozičním pavilonu A potvrdit na přední straně pamětním razítkem, ušetříte polovinu jízdného a domů pojedete zadarmo. V opačném případě nebude nárok na slevu uznán a cestující zaplatí za cestu zpět plné jízdné. Děti mladší patnácti let a důchodci si mohou zakoupit jízdenku s vlastní slevou, na kterou prokáží nárok. Akční veletržní sleva je přitom poskytována pouze z jízdného ve druhé vozové třídě. Jízdenka platí pro jednu cestu tam a jednu zpět (v tomto pořadí) po stejné přepravní trase; do půlnoci druhého dne, přičemž prvním dnem platnosti musí být 19. – 22. srpen 2010.

K výstavišti historickým motorovým vozem

M131.1448 HumpolecMezi olomouckým hlavním nádražím a zastávkou Olomouc – Nová Ulice, která se nachází vedle Výstaviště Flora Olomouc, bude od pátku 20. do neděle 22. srpna zdarma jezdit historický motorový vůz M131.1 Hurvínek. K dispozici bude návštěvníkům v pátek každou hodinu; o víkendu ráno a odpoledne dokonce každých 30 minut, přičemž cesta z hlavního nádraží k výstavišti potrvá pouhých 8 minut. Milovníci železniční nostalgie se navíc o víkendu dvakrát denně budou moci svézt až do Náměšti na Hané a připomenout si tak časy, kdy tyto motoráčky brázdily téměř všechny lokální tratě tehdejších ČSD.

O mezinárodním veletrhu Flora Olomouc

Záběry z minulého ročníku Flory Olomouc, foto: MojeFoto.netBrány výstaviště se návštěvníkům otevřou ve dnech 19. – 22. srpna 2010, a to denně od devíti do osmnácti hodin. Letošní ročník tradiční akce má rozhodně co nabídnout: expozice v hlavním pavilonu nese název "Móda v květech". Zdarma budou otevřeny také sbírkové skleníky s rostlinami z celého světa, botanická zahrada a rozárium v Bezručových sadech s více než 500 odrůdami růží, a také botanická zahrada Univerzity Palackého. Samozřejmostí je bohatý doprovodný program plný hudby, módních přehlídek a soutěží pro děti i dospělé.

  • Pavilon AMóda v květech: netradiční květinový modní salon, expozice letních, léčivých, aromatických a kořeninových květin, módní novinky mladých návrhářů a další
  • Pavilon E — okrasné dřeviny Svazu školkařů České republiky, výstava Strom roku
  • Pavilon HRostliny okolo nás: po dvouleté přestávce se představí Unie botanických zahrad ČR, návštěvníky ohromí expozice flory, která nás denně obklopuje – od obyčejných kopřiv či lučních travin až po vodní rostliny, exotické kaktusy a překrásné orchideje
  • Pavilon GLetní zahradnické trhy, sbírkové skleníky
Ceník vstupného
Dospělý100 Kč
Důchodci a studenti80 Kč
Děti 6 – 15 let40 Kč
Rodina *210 Kč
Děti do 10 let v doprovodu rodičů či jiné dospělé osoby, a návštěvníci s platným průkazem ZTP a ZTP–P mají vstup zdarma.
* Platí pro dva dospělé a jedno až čtyři děti.

OLOMOUC MENU aneb olomoucké speciality v pražské restauraci

Olomoucké tvarůžky, foto: Chmee2, Wikipedia.org Pro ty, které neosloví veletrh Flora, připravil Restaurant u Orloje na Staroměstském náměstí dny specialit typických právě pro Olomoucko. Můžete si dát například chlebový toast s olomouckými tvarůžky na slanině, sypaný jarní cibulkou, či vepřovou panenku v česnekovém boku s přelivem z tvarůžků a černého piva, z čehož plyne, že největší oblibě se budou těšit právě originální loštické tvarůžky. Gastronomická akce probíhá ve dnech 26. – 31. srpna 2010.

Na Floru s plavkami

Pohled do aquaparku, foto: Aquapark Olomouc Navštívíte–li výstavu nebo veletrh Flora a zakoupenou vstupenku předložíte u pokladny nového Aquaparku Olomouc, získáte slevu 20 % na vstupné. Lze tak spojit prohlídku expozice s relaxací ve vířivce či zábavou na tobogánu v jednom dni, k čemuž přispívá také blízká vzájemná poloha aquaparku a výstaviště. Otevřeno je denně od devíti do jednadvaceti hodin a pro návštěvníky je připraven adrenalinový Space-Bowl, nejdelší krytý tobogán v ČR, skluzavka, parní lázeň, solárium, restaurace, bistro a další atrakce.

Pokud jste došli až sem a přesto vás neláká navštívit hanáckou metropoli, nebo přemýšlíte, kam se vydat po prohlídce výstaviště, máme pro vás další tipy:

  • Krásným zážitkem se může stát vyhlídková plavba na raftech pod olomouckými hradbami. Trasa trvá zhruba pětatřicet minut. Pro milovníky historie a cykloturistiky nabízí stejný pořadatel i vyhlídkové jízdy městem na jízdním kole.
  • Pro pravé příznivce adrenalinových sportů je v blízkosti centra připraveno lanové centrum. Po sérii překážek ve výšce 10 metrů nad zemí vás provedou zkušení instruktoři.
  • Nejen dětem se bude líbit olomoucká ZOO na Svatém Kopečku. Zaujme vás více než 300 druhy zvířat, turistickým vláčkem či dětským lanovým centrem. Pro odvážné je otevřen výběh opic. Autobusová linka 11 na Svatý Kopeček vyjíždí přímo od hlavního nádraží.

Zdroj: Flora Olomouc, České dráhy, informační letáky města Olomouce, výstavy Flora Olomouc a Restaurantu u Orloje


Dominik Jaroš | 17.8.2010 (23:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Pozvánky Jízdní řád

More from ČR Olomoucký ČR Praha


18.08.2010 (12:13)  
Děkuji autorovi za krásný tip na výlet, asi to vezmu pendolinem do aquaparku :-)
18.08.2010 (7:23)  
Pro případné fotografy ještě lze doplnit, že Hurvínek by měl jet Šumperk - Olomouc (přes Šternberk):
- v pátek, Šumperk (10:00) - Olomouc (11:59)
- v neděli, Olomouc (18:00) - Šumperk (19:22)
18.08.2010 (0:09)  
K té jízdence chci upozornit, že si cestující nekupuje jednosměrnou jízdenku, ale zpáteční jízdenku se slevou VLAK+! Obě sice stojí stejně, ale na tu první jet zpátky nemůžete, a to ani s razítkem.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko