..: V Pardubicích bude omezená doprava kvůli opravě výhybek :..

680 PardubicePardubice - Správa železniční dopravní cesty bude od 15. března do 9. dubna t.r. opravovat výhybky na kostěnickém zhlaví stanice Pardubice hl.n., čímž podstatně omezí jeho propustnost. Regionální vlaky mezi Pardubicemi a Kostěnicemi budou nahrazeny autobusy, které pojedou dříve než původní vlaky. K úpravám dojde také u některých dálkových vlaků, vlaky vyšší kvality naopak omezeny prakticky nebudou.

Omezení regionální dopravy

Osobní vlaky budou v úseku Pardubice hl.n. – Kostěnice a zpět nahrazeny autobusy. Některé spoje pojedou náhradními autobusy až do Moravan. Zastávky NAD budou v Parubicích hl.n. a v Kostěnicích před nádražními budovami, v zastávkách Pardubice-Pardubičky a Pardubice-Černá za Bory v pravidelných autobusových zastávkách MHD na souběžné hlavní silnici poblíž železničních zastávek.

Ve směru z Pardubic do Kostěnic pojedou ráno a odpoledne dvě skupiny náhradních autobusů. První bude odjíždět o cca 15 minut dříve než původní vlaky a v Kostěnicích na ně budou navazovat vlaky dále do České Třebové. Druhá skupina autobusů bude z pardubického hlavního nádraží odjíždět v čase pravidelného odjezdu vlaků, ale ve zbytku trasy pojede později než vlak. Na tyto autobusy nebudou čekat přípojné vlaky do České Třebové. Tyto autobusy pojedou jen u vybraných vlaků v pracovní dny. V časně ranních hodinách, v poledne, večer a také o víkendech pojede jen první typ autobusů, na který bude navazovat v Kostěnicích vlak do České Třebové.

Ve směru z Kostěnic do Pardubic je doprava naplánována obdobně. V ranní a odpolední špičce pojedou opět dva typy autobusů. První bude v Kostěnicích navazovat na vlaky od České Třebové a do Pardubic přijede zhruba o deset minut později než přijíždějí vlaky. Druhý typ pojede z Kostěnic zhruba o 10 minut dříve, do Pardubic přijede v čase příjezdu vlaků a zajistí přestup na vlaky do ostatních směrů. Tento typ spoje pojede u vybraných vlaků v pracovní dny.

Osobní vlak z Pardubic hl.n. do Moravan s odjezdem v 6:08 a osobní vlak z Moravan do Pardubic hl.n. s odjezdem v 6:28 budou nahrazeny autobusy v celém úseku mezi Pardubicemi a Moravany.

Spěšné vlaky mezi Pardubicemi a Lichkovem Sněžník (Sp 1904 s odjezdem z Lichkova v 5:57 a Sp 1905 s odjezdem z Pardubic hl.n. v 13:27) projedou v úseku Pardubice – Kostěnice bez omezení. Podle pravidelného jízdního řádu bez omezení projede také první ranní osobní vlak z Chocně do Pardubic s odjezdem v 4:38 a poslední večerní vlak z Pardubic hl.n. do Chocně s odjezdem z Pardubic hl.n. ve 22:42.

Dálková doprava

  • Rychlík z Brna hl.n. do Prahy hl.n. s odjezdem z Brna v 16:44 (R 876 Rudolf Těsnohlídek) pojede jen v úseku Brno – Česká Třebová. Cestující, kteří pojedou dále do Pardubic a Prahy mohou v České Třebové přestoupit na vlak Ex 142 Odra (Žilina – Praha), který mimořádně zastaví také v Ústí nad Orlicí a Chocni.
  • Rychlík z Prahy hl.n. do Brna s odjezdem z Prahy v 5:40 (R 865 Petrov) pojede jen v úseku Choceň – Brno a nepojede v úseku Praha – Choceň. Cestující do stanic Choceň a Ústí nad Orlicí mohou použít vlak IC 583 Bohemia s odjezdem z Prahy hl.n. v 6:09, který bude v těchto zastávkách mimořádně zastavovat. Rychlík Petrov však nebude čekat v České Třebové případný přestup z vlaku IC 583 od Prahy. Pro cestující z Přelouče do Pardubic České dráhy vypraví místo rychlíku náhradní motorovou soupravu (odjezd z Přelouče v 6:55).
  • Páteční rychlík z Prahy hl.n. do Karviné s odjezdem v 16:04 (R 1503 Helfštýn) nepojede. Jako náhrada bude posílena souprava vlaku IC 531 Hutník (odjezd v 16:09). V Ostravě-Svinově bude zajištěn přípoj do stanic Bohumín a Karviná hl.n.
  • Rychlík z Chomutova do Prahy-Smíchova s odjezdem z Chomutova ve 4:57 R 605 bude z provozních důvodů ukončen ve stanici Praha hl.n.

zdroj: tisková zpráva ČD, Výluky tratí


NIcKON Poslat mail autorovi | 12.3.2009 (18:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from ČR Pardubický


14.03.2009 (0:57)  
Ad comar: Je-li z nějakého důvodu snížena kapacita tratě, mají přednost vlaky zajišťující ZDO popř. obslužnost v zájmu státu. Což jsou u ČD všechny vlaky kromě Pendolin. Čili omezit osobáky a nechat projet Pendolina je vlastně protizákonné, nicméně předpokládám, že se to nějak vhodně okecá, např. že v době, kdy jede Pendolino je kapacita dostatečná apod.
Registered user comar 
13.03.2009 (19:09)  
TZ: proc? co to s tim ma spolecneho?
13.03.2009 (8:30)  
Hehe, to chci vidět ten Hutník v pátek odpoledne. Resp. ty davy lidí, co se nevejdou ani na schůdek vozu a zůstanou na nástupišti... Ale oni si substráti nějak poradí. Teda pokud se posílenou soupravou myslí to, co obvykle, tedy 2 béčka navíc.
13.03.2009 (0:18)  
Neměla by takhle náhodou být omezena v první řadě komerční doprava = TIS...?
12.03.2009 (20:53)  
Jen doplním: práce provádí firma Chládek a Tintěra Pardubice a již nyní probíhají práce nad ulicí Jana Palacha, kde vlaky projíždějí se sníženou maximální rychlostí.
Registered user RIS  mail  
12.03.2009 (19:47)  
Už vidím, jak se lidé do těch náhradních ICéček vejdou... jezdí plná i za normálních okolností...

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2022 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko