..: Společnost AŽD získala milionový kontrakt pro Litvu :..

AŽD Praha, s.r.o.Praha - Česká společnost AŽD Praha získala zakázku na více než 260 milionů korun v Litvě. Jedná se o kontrakt na instalaci zabezpečovacího zařízení na 100kilometrový úsek koridorové tratě Kaunas – Kybartai. Samotnou smlouvu před několika dny spolu podepsali zástupci AŽD Praha a společnosti UAB FIMA. Ta patří mezi nejvýznamnější stavební firmy podnikající na litevském železničním trhu. Celková hodnota zakázky na instalaci devíti stavědel typu ESA 11 a automatického bloku ABE-1 včetně stavebních úprav je odhadována na necelou 1 miliardu korun. Realizace projektu je připravena na 3,5 roku. Tímto úspěchem se Čechům otevírají dveře k účasti při projektu "Baltica", který má za úkol rekonstrukci a modernizaci koridorových tratí v pobaltských státech.

Zdroj: TZ AŽD Praha


Vítek_V | 15.1.2009 (13:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Stavby a projekty

More from Česká republika (celá) Litva


  1 2 3 4 5      Zpráv na stránku:   
15.01.2009 (16:31)  
myrha: Ale tady vůbec není řeč o senzorech ani chybových stavech. ESA se zachovala podle zadání - na koleji není kontakt, vyhodnotí se jako volná. Proč nebyla v zadání podmínka, že vlak co přijel musí někudy odjet, a jinak že je to chybový stav, není starostí AŽD.
Já programuju pohony a také se nezabývám nesmyslnými stavy vstupů a výstupů, které jen teoreticky můžou nastat záměrně špatným ovládáním, tím by se moje práce zněkolikanásobila. Když si pak zadavatel nějaký takový iracionální stav vyvolá a něco si poškodí, nadávat na programátora může, ale jelikož jeho zadání bylo splněno a obsluha byla proškolena, odpovídá si za to sám.
Registered user M 
15.01.2009 (14:57)  
Pokud vidim dobre, tak jsem to neznaly dal do zavorky. Myslim, ze mezi slovy hloupy a neznaly nejaky vztah je...

PS: Chtit dodrzovat pravidla pravopisu u zjevne nespisovnych veci, tak to je celkem sila:-))

Vosecek - stroj ale taky nezije... Pokud nekdo neco napise nespisovne, tak je prece jedno, jak to pise. Nebo budeme resit, jestli je picus spisovne s dlouhym nebo kratkym i?
Registered user myrha  mail  
15.01.2009 (14:56)  
čunče: jasně, my tu máme pivní kecy a to, že se na nás ten systém testoval to je dobře? I my vyjádřili názor, nepomlouvačný, jen mírně subjektivní, který jen reflektuje strach, že se mohlo stát něco horšího! Přirozeným požadavkem na zabezpečovací systém je přece to, aby byly ošetřeny chybové stavy! Myslel jsem, že toto zná každý programátor ale pokud si to páni programátoři z AŽD neuvědomují a situaci nezabezpečili, pak je to jejich chyba a my je nepomlouváme!

Ve škole nás učili, že senzory u takto důležitých věcí se MUSÍ paralelně zálohovat, že nic není 100%ní. A že vždy by mělo platit červená pokud nevím a ne rozsvítit zelenou na základě jednoho mylného senzoru! Bez tohoto zabezpečení systém ESA11 vůbec neměl přijít do provozu.
15.01.2009 (14:46)  
EC 119: No tak máme "TEN kec", tedy rod mužský. A tedy "pán - hrad - muž - stroj" a kec snad nežije a tedy pivní hrady a máme to tvrdý. A pokud je pravda to co čunče píše, tak je to jen dobře (ne ta nehoda v Německu, ale vylepšení systému).
Registered user sAd 
15.01.2009 (14:45)  
Nemluvě o tom, že kecy se píšou s tvrdým "Y".
M: Přestaňte opět obracet tvrzení někoho na úplně jiné tvrzení. To, že je někdo neznalý ještě neznamená, že je hloupý.
Registered user M 
15.01.2009 (14:43)  
Josef Petrak - cili to, ze cunce o komkoliv pise, ze ma pivni keci, ze lze a je hloupy (neznaly), tak to neni pomlouvacne, ale objektivni?
15.01.2009 (14:29)  
Comenie, tak k tomu (2) věz, že čunče vyjádřil názor a to, na rozdíl od vás všech ostatních, nikoliv pomlouvačný, ale objektivní! Díky za něj.
Registered user čunče  mail  
15.01.2009 (14:21)  
Tak vy chytráčci napište, které ZZ s KO si měli letevci vybrat, aby jim vlaky nemizely z kolejí? Víte o tom, že AB může fungovat i s počítači náprav (bez kolejových obvodů), akorát že nekóduje kolejnicemi?
Víte, že AŽD je první evropskou firmou, která vychytala mizení vlaků na kolejových obvodech a pochvalují si to i strojvůdci?
Víte, že půl roku po Moravanech narazil v Německu (bývalém NSR!) nákladní vlak do lokomotivy, která zmizela kolejovému obvodu (podsypaná pískem)? http://zpravy.idnes.cz/nemecko-po-havarii-zmizeleho-vlaku-omezilo-piskovani-koleji-p5c-/zahranicni.asp?c=A081219_165041_zahranicni_jw

Vaše pivní kecy, neznalost a lži brutálně snižují úroveň tohoto jinak povedeného webu.
15.01.2009 (14:08)  
To si litva moc dobře nevybrala jestli jim tam budou mizet vlaky jako u nás i když pořád tvrdí že mouchy byly vychytány tak uvidíme.
Registered user myrha  mail  
15.01.2009 (13:27)  
waszyn: Šak jo, v pohodě.. V ČR se to otestovalo, do Litvy už to půjde vychytané.. Nejvíc mě štve ten jejich ředitel, na kterém bylo nad slunce jasné, že se to vyšetřování pokusil ovlivnit ale tvářil se jako svatoušek.. Člověk, co si dovolí tahový hazard s lidskými životy snad pro prachy nemá svědomí..:(
  1 2 3 4 5      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko