..: První ČD Tip roku 2011 – Drážďany :..

Dresden Hbf. Drážďany — ČD Tip, elektronické akviziční jízdenky do vybraných destinací, budou České dráhy prodávat prostřednictvím svého e–shopu i letos. První série, která bude v nabídce od 3. ledna 2011 po dobu následujících šesti dnů, umožní během ledna levněji cestovat do saské metropole. Díky minulým Tipům bylo možné cestovat do Vídně, Berlína nebo Salcburku. Jednosměrná jízdenka z Prahy do Drážďan bude prodávána za 9 eur, zpáteční za 18 eur. Běžné elektronické jízdenky na tuto relaci – SporoTiket Evropa – vyjdou na 22 eur, resp. 39 eur podle zvoleného denního spoje. Samozřejmě na tuto akční nabídku bude uplatněna sada omezujících podmínek – prodávaný kontingent je limitován, jízdenky jsou nabízeny jen na určité spoje a nelze je vrátit. Pro cestu si bude možné vybrat libovolný den mezi 6. až 31. lednem 2011. Naopak výhodou je sleva 25 % na vstupném do jednoho z kulturních objektů ve městě – drážďanského Rezidenčního zámku, Obrazárny starých mistrů ve Zwingeru, nebo galerie Albertinum.

Zdroj: České dráhy


Josef Petrák Poslat mail autorovi | 2.1.2011 (13:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from Německo Sasko /Sachsen


Registered user Téoz  mail  
04.01.2011 (8:12)  
JP> těch 7/8 minut by měl být normálně klidný přípoj, pokud jsou standardní podmínky... A skoro bych si troufnul tvrdit, že tam ten přípoj vytvořili schválně, do 11. prosince se v děčíně při obdobné cestě čekalo půl hodiny.. Je to dáto asi i tim, že ta desira (či co to tam jezdí) zvládnou děčín-bad schandau rychleji, než 810.. takže to může hezky navazovat i v děčíně i v bad schandau (16. prosince jela ale stále 810 a v bad schandau ji S1 richtung Meissen ujela)
03.01.2011 (13:00)  
Téoz) Zrovna jsem se díval, jak navazuje U23 na EC/rychlíky od Prahy. Z rychlíků je ten přestup docela těsný, ale to je asi, jak to kdo chce riskovat. Každopádně děkuji za dobrý tarifní tip. Někdy asi vyzkouším.
Registered user Téoz  mail  
02.01.2011 (23:33)  
R.U.R.: jj, Labe-Elbe platí na všechny vlaky, takže se dá jet z prahy třeba écéčkem, jen je pak asi 40 min na přestup v Děčíně... pokud se jede rychlíkem (z wilsoňáku o 20 minut později), tak je pak v děčíně přímý přípoj na Os/RB (to jsem se přepsal, v německu je ten přeshraniční vláček RB ne RegionalExpress)... takže prostě pokud má člověk chuť zastavit se nachvilku v děčíně (celkem i doporučuji,poblíž nádraží jsou dvě příjemné pekárny), nechť jede EC a pokud ne, tak jede R ... :)
Registered user R.U.R.  mail  
02.01.2011 (23:07)  
Jů, já například jsem tohle neznal, takže velice děkuji! To vyjde ještě levněji než ty etikety!
Jen jednu věc nechápu - proč píšete "kombinace vlaků R+Os/RE+S1"? Minimálně v Česku by to mělo platit i na EC, protože Labe Elbe platí "ve 2. třídě všech vlaků ČD v rozsahu obchodní nabídky ČD Net Ústecký" a ten umožňuje cestování "2. třídou všech kategorií vlaků" - takže minimálně do Děčína bych měl mít možnost jet EC. V Německu platí "ve spojích dopravního svazu VVO", což jestli dobře chápu jsou ty S linky (nebo přeshraniční Os), tj. je potřeba v Děčíně přestoupit a jet Os+S.
Registered user Téoz  mail  
02.01.2011 (20:59)  
jistě to tu mnoho lidí ví... při současném spojení je parádně cenově výhodná varianta s přestupem v Děčíně a Bad Schandau (kombinace vlaků R+Os/RE+S1), rychlostně dobrý (praha - dreden 3 hodiny oproti 2h15 u vlaků EC/EN) a cenově tam+zpět při 3 osobách 205 Kč/os. a při 5 lidech 145 Kč na osobu (zpáteční skupinovka z wilsoňáku do vraňan a dál už platí jízdenka Labe - Elbe...) Když pojede člověk sám, tak ho to vyjde na 310/280Kč (bez/s IN25)
To je zdaleka nejflexibilnější a nejlevnější jízdenka (časově celkem o třetinu delší než nejrychlejší možná, což je u toho celkového rozdílu hodiny a půl schůdné..)
Hezký den i příjemnou jízdu Téoz aneb Mi:)
Registered user R.U.R.  mail  
02.01.2011 (19:00)  
Sleva z 22 na 18 euro není nijak převratná, nicméně hezké to je (450 Kč místo 550 Kč). Já osobně si ale radši zajedu do Drážďan později za těch 22, ale až bude výletnější počasí...

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko