..: CZ Loko zmodernizuje další lokomotivy ČME3 pro Litvu :..

Rekonstrukce řady 770 pro Sokolovskou uhelnou Česká Třebová - Zakázku na dalších devět modernizací řady ČME3 získala česká strojírenská společnost CZ Loko. I tentokrát půjde o rekonstrukci pro železnice v Litvě. Podle informací Hospodářských novin navazuje smlouva za 6,5 milionu eur (přes 163 milionu korun) na loňskou zakázku na modernizaci pěti lokomotiv za 3,7 milionu eur (93 milionů korun). Další lokomotivy chce CZ Loko dodávat na ruský a ukrajinský trh, tam však zatím zůstalo u jediného kusu. Vedení společnosti však tvrdí, že k expanzi na gigantický ruský trh zbývá jen krůček.

"Zájem trhu je obrovský. Teď už záleží především na našich kapacitách a možnostech našich dodavatelů," citovaly HN obchodního ředitele CZ Loko Josefa Červeného. Realizace by měla podle všeho připadnout jihlavské pobočce, ale do ní se lokomotivy vůbec nepodívají.

V České republice se bude připravovat jen většina klíčových komponentů a následně posílat na místo určení, jímž bude opravna Vilniaus Lokomotivu Remonto Depas. Tam se budou tyto sety osazovat na již připravený hlavní rám s upraveným pojezdem. Finální montáž bude probíhat pod dozorem techniků české firmy.

Tržní vyhlídky CZ Loka nyní vypadají růžověji než kdy dříve. Po dodávkách lokomotiv řady 709 a jejich ekvivalentů do Srbska visí ve vzduchu velký tendr na modernizace 30 kusů řady 753 pro ČD Cargo, který je pro tuto firmu zřetelně šitý na míru. I proto v pobočce v Jihlavě vloni začali stavět novou halu za asi 120 milionů korun.

zdroj: Hospodářské noviny


Honza Beránek / JTB | 10.5.2008 (12:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Vozidla

More from ČR Pardubický Litva


13.05.2008 (10:17)  
Prý se také české firmy připravují na Albánii, nakonec čmeláků tam musí jezdit mraky.....
Registered user stoupa  mail  
11.05.2008 (7:55)  
Bez šití tendru na míru se v "dogmaticky sterilně čistém" prostředí veřejných zakázek nezdaří vyloučit ze soutěže autsidery, nebo uchazeče, kteří při blnění kverulují a za normálních podmínek by byli "black listed".
Editor or ŽelPage Administrator Radek Papež  mail  
10.05.2008 (18:30)  
...který je pro tuto firmu zřetelně šitý na míru...
A jak jinak to chcete dneska dělat? :)
Registered user Benitto  mail  
10.05.2008 (16:20)  
Aspon budou mít v Litvě nové České mašiny

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko