..: SkyEurope ruší linku mezi Prahou a Bratislavou :..

Ilustrační obrázekPraha - České dráhy nedávno navázaly spolupráci s leteckou společností Sky Europe a začaly nabízet na vybraných nádražích letenky této společnosti. Jednou z nabídek byla i nabídka balíčku Sky Pendolino, který umožnil při nákupu do 7 dní před odjezdem možnost cestovat z Prahy do Bratislavy (případně naopak) vlakem SC 135 Slovenská Strela a pro zpáteční cestu využít leteckého spojení Sky Europe za konečnou cenu 995Kč. Sky Europe ovšem od 26.03.2008 tuto linku bez náhrady ruší. Nyní létají letadla na této lince v pracovní dny 2x denně, o víkendech pak jednou. Kromě této linky také Sky Europe omezila lety z Bratislavy také do Paříže a Říma v období od 12.06. do 21.09.

zdroj: Planes.cz


JiříK. | 11.3.2008 (9:49)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Dopravci

More from ČR Praha Slovensko Bratislavský


  1 2      Zpráv na stránku:   
Registered user M 
13.03.2008 (7:16)  
U gejtu se to ale pozna o dost snaz, protoze tam uz leti vsichni jednim smerech a je pekne videt, jaci lide se na zjevne obchodni linku chystaji. Pravda, tohle se cumendou v terminalu poznat neda:-))
12.03.2008 (11:09)  
Děkuji za nabídku, o TM ČD nemám zájem = např. tvrdit, že jisté vozidlo je luxus, když nedosahuje evropského standardu.
Na Ruzyně se v těch davech dá dost těžko odhadnout, kdo kam letí, bezpečnostní kontrola je až dosud "státní hranicí" při letech do Evropy (do 30./31.03.08).
Zajímavá je obsazenost nedělního letadla Ostrava - Wien, ale také sobotního Praha - KV - Praha (letadlo se nějak musí dostat na linku do "velké země" a zpět) ...
Registered user M 
11.03.2008 (22:14)  
No zena se mnou nelita casto, ale kdyz nekam jedeme na vikend, tak si mam pocit kabelku nebere. Vetsina obchodnich cestujicich-zen myslim taky kabelku nema. Ale je mozny, ze kabelku si zapisou a po priletu na ne cekaji a svoje pracovni zavazadlo si berou on-board. Mozny to je, byt jsem dosud na pasu pro zavazadla kabelku jeste nikdy nevidel:-)
11.03.2008 (21:00)  
M: Jestli máš přítelkyni nebo manželku, tak se jí zeptej, co nosí v kabelce. ;) Jinak, co je a není delší cesta, o tom se můžeme hádat třeba do zítra. Pro někoho 200 km pro jiného 2000 km.

Ale to je celkem jedno. Fakt je, že u železnice odpadají bezpečností prohlídky. Což sice při cestě do New Yorku člověk neocení, ale na jiných trasách to může cestujícím přijít vhod.
Registered user Mates 
11.03.2008 (20:46)  
zkrizeni zeleznice a letadel sem zazil pred par dnema v lisabonu kdy mi byla odebrana z batohu obtloustlou policistkou,nebo celnici ? nadrazacka klicka, znamej to 4hran ze. i kdyz predtim proslo prohlidkou v popradu a londyne .. tak lisabon uz ne. coz me nasralo ze je to debilita, co vam jednou neseberou, podruhy vam muzou vzit ani nemrknete. jako argument ze to neni zadne tools ale key od vagonu nepomohl, tak necht si klicka uziva slunicka :-D
Registered user Foxx  mail  
11.03.2008 (20:24)  
M: No když koukám na některé jejich pokusy o linky tak se nestačím divit.
Miroslav Zikmund: Asi Vás to překvapí... ANO provoz letadel na lince Praha - Ostrava je ziskový. Obsazenost kolísá od skoro prázdného letadla pro 45 lidí do naprosto nabitého Boeinga pro 106 cestujících.
Jinak ženy si sice sebou berou pilníčky na nehty ale rozhodně neplatí že by s nima nemohly do letadla. Nemohou si je vzít do kabiny, ale dolů si můžou odbavit třeba mačetu, když jde o to...
Je ale pravda že pokud nemáte z Prahy pokráčko, cesta z BTS nebo OSR letadlem se nevyplatí...
Registered user M 
11.03.2008 (19:42)  
zdenek84 - a to ti rikal kdo, ze si nemuzes vzit piti? Jestli myslis piti z domu, tak to si vzit nemuzes. Ale to si ja osobne neberu ani do vlaku. Nebo ty si jako doma udelas sirup a pak si ho vezmes na cestu? Hm, tak dobry teda:-)

Cestujici - ano, na delsi cestu ano. Praha-Blava ale neni delsi cesta...
11.03.2008 (18:19)  
Ženete to pánové do extrémů... Nůžky apod. Kdyby to byl takový nepřekonatelný problém, tak by letadlem asi nikdo nelétal, není liž pravda? Je krásné jaké argumenty se dají použít ve prospěch železnice... Až budou ČD dělat výběrové řízení na tiskového mluvčího tak budou mít velmi těžký výběr mezi zdejšími přispěvateli jako Miroslav Zikmund, ČD4ever, pekař a jinými, kteří zde tvoří jakýsi All-stars band:-D
11.03.2008 (17:33)  
M: Tak třeba ženy s sebou nosí pilníčky, nůžky na nehty apod. Když se vydávají na delší cestu tak si to vezmou určitě, o kosmetice ani nemluvím. Vzít si malou pet lahev s vodou nebo ledovým čajem je taky problém, jak píše zdenek84. Tohle prostě člověk při cestě vlakem řešit nemusí.
11.03.2008 (16:57)  
M: do letadla si už nesmíš vzít ani flašku s vodou nebo lahváče
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko