..: Zloději ukradli na nádraží v Doksech dvě kamery, v Černošicích poškodili závory :..

Ilustrační obrázekDoksy - Prapodivnou situaci museli řešit policisté a zaměstnanci Českých drah v železniční stanici v obci Doksy na Českolipsku. Zatímco běžně jsou cíli různých zlodějů převážně měděné součástky železničních zabezpečovačů, tentokrát tomu bylo jinak. Došlo totiž k odcizení samotných dvou bezpečnostních kamer, které mají před vandaly drážní prostory chránit. To ovšem nebyl jediný případ dokazující neustále vzrůstající drzost a aktivitu zlodějů. V pondělí 18.2. odpoledne totiž dosud neznámí pachatelé odcizili měděné kabely zabezpečovacího zařízení v prostorách přejezdu u vlakové stanice Černošice ve Středočeském kraji. Jejich chování způsobilo dlouhodobou nefunkčnost závor, a to až do po dobu dvou dní.

První den odpoledne zůstaly závory těsně po spáchání činu na delší dobu spuštěny v dolní poloze a zablokovaly tak veškerý provoz na silnici, kterou trať křižuje. Problém narušil i jednání místního zastupitelstva "Někteří zastupitelé byli na druhé straně a nemohli se dostat na jednání včas," řekl zdejší radní Pavel Blaženín. Po delší době se podařilo závory zvednout. Problém byl v tom, že až do středy zůstaly nefunkční. Právě z důvodu poruchy závor začali nic netušící řidiči přejíždět trať i těsně před jedoucími vlaky. Strojvedoucí pak byli často nuceni použít brzdu. Zpoždění samozřejmě po celou dobu narůstala. Situace vyvrcholila ve středu ráno uprostřed dopravní špičky, kdy přeplněné spoje mezi Berounem a Prahou nabíraly čím dál tím větší zpoždění. Stav navíc komplikoval také omezený provoz svedený pouze na jednu kolej. Tuto informaci potvrdilo i tiskové oddělení drah. Situace by nyní měla být již v pořádku.

Zdroj: Českolipský deník, financninoviny.cz


Samir Lepara | 22.2.2008 (11:13)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from ČR Středočeský ČR Ústecký


23.02.2008 (7:57)  
zlodejom by bolo treba ruky odrubat!
22.02.2008 (23:36)  
Ono to s nicnetušícími řidiči až takové nebylo. Sám jsem tam u toho byl. A vím, jak to vypadalo. Že se závory ovládaly nouzově. Je jasné, že byly sklopené delší dobu, ale tady se ukazuje typický český národ, kdy lidi nemyslej. Ale tak to jsme zase jinde. Nicméně, co se týká rozkrádání, tak to je na trati 171 na dením pořádku. Nyní se již od středy jezdí v úseku od odbočky Tunel do Radotína jednokolejně. Někdo si hold zase přilepšil.. Zleje se krabičákem a pojede to dál..
Registered user tenzor 
22.02.2008 (17:14)  
Právě z důvodu poruchy závor začali nic netušící řidiči přejíždět trať i těsně před jedoucími vlaky. Strojvedoucí pak byli často nuceni použít brzdu.

To moc nechápu, strojvedoucí nebyli zpraveni o jízdě max. 10 km/h a houkání?
22.02.2008 (17:17)  


A ono to něco vylučuje? Zvláště pokud má někdo zapnuté autorádio nahlas, houkačku neuslyší. A když vjede před vlak auto, brzdit se musí vždycky...

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko