..: Rozvoj dopravy v Jižním Tyrolsku v roce 2008 :..

Ilustrační obrázekBolzano - Italské Jižní Tyrolsko (přesněji Autonomní provincie Bozen-Bolzano) uzavřelo dohodu s národním železničním dopravcem Ferrovie dello Stato (známé též jako Trenitalia) o rozvoji dopravy v provincii v průběhu roku 2008. Mimo jiné přibude nová zastávka San Lorenzo a dojde k přesunu stanice Valdaora a zlepší se spojení okolních stanic s hlavním městem provincie Bolzanem.

Plán rozvoje na rok 2008, který byl předmětem dohody, obsahuje dvě fáze. V rámci první se do září 2008 zprovozní nová zastávka San Lorenzo a přesune se zastávka Valdaora, obojí ležící na vedlejší trati San Candido - Brunico - Fortezza.

Druhá fáze má skončit v listopadu téhož roku a bude se zabývat úpravami infrastruktury ve stanicích Bolzano, Fortezza, Rio di Pusteria, Casteldarne a Brunico, které umožní hodinový takt mezi stanicemi Fortezza a San Candido a třicetiminutový mezi Fortezza a Brunico s přímým spojením na hlavní město provincie Bolzano. V současné době se na Brunico jezdí v taktu hodinovém a v obou případech je nutný přestup ve stanici Fortezza.

Výhledově (do listopadu 2009) by měl být nainstalován systém pro centrální organizaci dopravy a nový systém pro informování veřejnosti, který bude ovládán z centrálního pultu ve Veroně.

Náklady na první dvě fáze ve výši 19 milionů euro (cca 500 milionů Kč) si provincie a dráhy mezi sebou rozdělí rovným dílem.

zdroj: Trenitalia


MC | 23.2.2008 (16:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Stavby a projekty

More from Itálie


24.02.2008 (12:43)  
V tomto případě ovšem předpokládám přesun blíže centru ;). Mohu se ovšem plést.
Registered user wormik 
23.02.2008 (20:45)  
No vida, nejen v Brne se bude presouvat...

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko