..: České dráhy zaplatí Olomouckému kraji nižší pokutu :..

Ilustrační obrázek Olomouc - Českým drahám se podařilo usmlouvat nižší pokutu, kterou musí zaplatit olomouckému krajskému úřadu za to, že jejich spoje nejezdí včas. Podle současných jednání vypadá, že namísto 5,5 milionů sankce nakonec ČD pošlou na účet hejtmanství částku mezi 3 a 4 miliony. „V pondělí jsme se podruhé od udělení sankce sešli s náměstkem generálního ředitele drah Jiřím Kolářem. Jeho tým má do čtvrtka vyhodnotit naše námitky a v pátek se pak dohodneme na výši pokuty,“ říká náměstek olomouckého hejtmana Petr Polášek, který má na starosti dopravu.

„Pokud se nedohodneme, zůstane pokuta v původní výši. Pokud ano, bude řádově v milionech korun,“ dodává. ČD musí doložit, že za nedochvilnost opravdu nemohly. Podle vedoucího oddělení veřejné dopravy Olomouckého kraje Jaroslava Tomíka to zatím vypadá, že dráhy nakonec zaplatí o 1,5 až 2,5 milionu méně, než se předpokládalo v listopadu.

Více než 5milionovou pokutu vyměřilo olomoucké hejtmanství ČD již vloni v listopadu. Nelíbilo se mu, že vlaky nejezdily včas a lidem komplikovaly cestování. Právě cestující si často stěžovali, a tak kraj rázně zakročil. „Na pátek je plánována schůzka hejtmana s generálním ředitelem ČD a o této věci stále jednáme i na jiných úrovních s odpovědnými pracovníky krajského úřadu. Předjímat výsledky jednání by bylo předčasné,“ uvádí manažer komunikace drah Radek Joklík.

zdroj: Mladá fronta DNES


Adys Poslat mail autorovi | 16.1.2008 (19:10)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Jízdní řád

More from ČR Olomoucký


Registered user dalik2 
07.04.2008 (8:18)  
Typickým příkladem arogance a hlouposti ČD jsou rychlíky, které dělají "velký okruh", tj. např. vyjíždějí ráno z Olomouce do Brna, tam změní číslo a jedou přes Č. Třebovou do Hradce Králové, tam změní číslo, a tak dále, až nakonec se vrací zpět do Brna, kde změní opět číslo a dokončí okruh směrem do Olomouce. I železničnímu laikovi je jasné, že takovýto vlak musí nutně nabrat zpoždění, když při změnách čísel má max. 30 minut prodlevu. Pak se ajznbóni nedivte, že jsme patřičně naštváni, když chceme jet z Brna do Olomouce, a náš rychlík, který dle JŘ v Brně "začíná", má zpoždění 40 a více minut! A takových vlaků jste "vyrobili" v síti ČD několik. Cestující veřejnost prostě nezajímá, že nemáte lidi na ošetření souprav a technické vybavení ve stanicích typu Brno. Osobně toleruji zpoždění vlaků do 20 minut, ale přes hodinu je to prostě u takových tras, jako je 100 km z Brna do Olomouce neomluvitelné!
Registered user SergeS 
16.01.2008 (20:15)  
Smlouva: "Snizte to, nebo se vam na to vyprdnem a nikoho nepustime"

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko