..: Zlonické železniční muzeum oslavilo deset let své existence :..

Ilustrační obrázekZlonice - Během minulého víkendu jsme se v záplavě nostalgických akcí rozhodli navštívit jednu, která zároveň oslavovala "kulaté" narozeniny - jednalo se o oslavu desátého výročí od založení železničního muzea ve Zlonicích, muzea, které za svou nedlouho historii dokázalo seskupit na jediné místo velice vzácnou expozici, která se mimo jiné věnuje hospodářským drážkám a vlečkám v kraji pod Řípem a jejich historii. Ve Zlonickém muzeu ale naleznete i mnoho dalších zajímavých exemplářů a rozhodně stojí za to ho navštívit. Ve zvláštním spěšném vlaku, který byl při této příležitosti vypraven z Prahy-Vršovic přes Kralupy a Zlonice do Roudnice nad Labem a zpět byl také poprvé veřejně distribuován kalendář Želpage 2008, jehož zásoby, které jsme si vezli s sebou, jsme beze zbytku vyprodali.

Díky naší účasti na této akci se sortiment eShopu ŽelPage rozrostl o další zajímavý kousek, kterým je kniha Ing. Tomáše Čecha Historie zlonických drah - 10 let železničního muzea, která byla vydána právě při příležitosti oslav 10 let od založení železničního muzea ve Zlonicích. Ve své knize autor popisuje nejen historii podřipských lokálek, průmyslových drah a vleček, ale barvitě líčí i pohnutky, které ho vedly k založení muzea včetně úvodních problémů a peripetií, kterými procházelo muzeum při shánění exponátů do sbírek až do dnešní doby. Knihu na náš trh přineslo dopravní vydavatelství Malkus, které mimo jiné vydává i oblíbený Atlas drah od Zdeňka Hudce. Jejich další dílo - kniha o zlonickém muzeu je vydána na kvalitním papíře a mimo hodnotných informací je čtenáři nabídnuto mnoho soudobých barevných, ale i dobových fotografií. Knihu zakoupíte v našem eShopu za 169,- Kč.

Martin Hanzal | 18.9.2007 (7:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Reportáže ŽelPage

More from ČR Středočeský


Registered user Toušisko  mail  
24.09.2007 (21:28)  
Jo, to je pravda, počasí se moc nevyznamenalo, ale k nabídnutému videu od gapa - chlape, i při točení pohyblivých obrázků je nutné dodržovat pár základních pravidel, což evidentně nečiníš! Skutečně je nuné, jak píše Olda_K., používat při zoomovaných záběrech stativ, protože roztřesení záběrů máš mnohdy nad únosnou mez. Dávej si také pozor na to jak se postavíš, protože snímky v protisvětlejsou použitelné jen velmi omezeně a na rozdíl od fotky s tím už nic nenaděláš, pokud nevlastníš program na úpravy v ceně set tisíc. Jinak přeju hodně povedených pohyblivých obrázků a moje mentorování ber jako snahu poradit a ne odradit - každý jsme někdy začínali a věř, že s odstupem času se mnohým svým záběrům zasměješ.
Registered user Olda_K  mail  
19.09.2007 (10:38)  
gapa: to jsme se na jednom fleku potkali... http://www.lokalkagroup.cz/obr07/zlonice/IMG_4345_1.jpg
Škoda toho počasí. Už jsi někdy zvažoval investici do stativu? Jestli ne, tak zrovna na tom našem společném místě mě zůstal ležet ladem - stačilo se zeptat. :))
Registered user gapa 
19.09.2007 (7:42)  
Na adrese http://www.youtube.com/watch?v=aYoffNLHZ3s se můžete podívat na video z jízdy parního vlaku na podřípské lokálce Zlonice - Roudnice.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko