..: Před nádraží v Zábřehu se vrátí stavební stroje :..

Ilustrační obrázekZábřeh na Moravě - Vedení města Zábřeha rozhodlo, že nechá přepracovat prostory před nádražím podle původního návrhu. Ten počítal s autobusovou zastávkou přímo před staniční budovou a velkým parkovištěm. Stejně tak mělo být možné přijet s autem blíž k budově pro snazší přepravu zavazadel. Znamenat to bude ale také návrat stavebního ruchu, který po rekonstrukci nádraží samotného poněkud utichl.

Město se rozhodlo investovat do přestavby dalších 20 milionů, celková cena projektu, o nějž se již zajímá i protikorupční policie, se tedy vyšplhá na 47 milionů. Smlouva má být uzavřena s původním dodavatelem, pardubickou pobočkou firmy Stavby silnic a železnic. Novou podobu by prostory u stanice měly dostat ještě koncem letošního roku. Současný stav je takový, že do prostoru přímo před nádražím je zakázán vjezd a cestující tedy musí i se zavazadly desítky metrů pěšky. Řidiči atobusů si navíc stěžují na vjezd k zastávkám. Ten je podle nich příliž úzký.

Zdroj: Týden na severu


tony | 16.8.2007 (16:25)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Stavby a projekty

More from ČR Olomoucký


  1 2      Zpráv na stránku:   
17.08.2007 (22:29)  
A kdy vrátí do Zábřehu v rámci revitalizace konečně také hospodu s jídlem (nejen tu na chlast). Je to přirozený přestupní bod do Jeseníků a kdo má plánovat náhradní přestupy do Hanušovic či jinam (ne že to nejde). Stačí i revitalizace přednádraží.
17.08.2007 (15:01)  
A nejvíc me doslova s*alo, že tam člověk nemohl přijet s autem, neboť to byla ještě stavba ( i když žádné nebezpečí nehrozí a pěší si tam mohou lézt, kam chtějí), kterou město odmítlo převzít a městská policie dávala pokuty řidičům, kteří tam vjeli autama. Vím podle zákona se jedná o přestupek, ale radní nejsou soudní a tu policii tam posílali, aby vybírala pokuty. No z vysoka sem se na pána policajta vobořil a řekl jsme mu, že mě nezajímá spor města se stavitelem a že žádám taky nějaké služby, když mám s sebou 3 zavazadla a ať používá selský rozum.
No někdy jsou fakt lidi takový trotlové a volové. Z mého pohledu, ale ostatní asi mají na to jiný názor.
17.08.2007 (14:43)  
Je to ukázka absolutismu na radnici v Zábřehu. Střídají se starostové a každý chce, aby bylo přednádraží dle něho... . To není plyvání špíny; to je fakt, o kterém mluví obyvatelé města. Přednádraží už mělo být dávno hotové, neměly se měnit vůbec původní plány do dnešní "pracovní podoby", která se bude nyní měnit zpět do vhodnější podoby se zastávky BUS před vchodem do výpravní budovy.
17.08.2007 (8:35)  
O situaci v řešení přednádražního prostoru se již zde psalo. V současnosti se nejedná o " nové " řešení, ale návrat k původnímu projektu, jenž nějaká dobrá duše ( tehdejší p. starosta ) nechala v podstatě otočit o 180 stupňů, názory, které poukazovaly na nevhodnost této změny, byly zesměšňovány, kritici mnohdy šikanováni atd. Nyní, kdy se ukázala katastrofálnost této změny, nás všechny to bude stát dalších nějakých 20 Mio. Nebo to snad zacálují viníci ?
17.08.2007 (8:26)  
to: Budulinek4
pro doplnění a říká se v Zábřeze :)
Registered user Budulinek4  mail  
17.08.2007 (8:12)  
Railpic:

omyl, správné skloňování v olomouckém kraji je "...města Zábřeha"
:-)
17.08.2007 (7:50)  
No když už chceme být důslední, tak správné skloňování je "vedení města Zábřehu".
Ovšem podstatnější je, že to snad konečně dodělají, protože stav, kdy se už asi rok nemůže zajet k nádraží, je zoufalý. A navíc to nové řešení je mnohem lepší než původní, které při rekonstrukci původně obnovili, protože projíždějící autobusy nepotřebují zabrat ohromnou plochu, která se mnohem lépe využije jako parkoviště.
Registered user Budulinek4  mail  
16.08.2007 (21:44)  
Miroslav Zikmund :

Já myslím, že jsem to napsal dostatečně jasně, ale pro některé to zopakuji:

V MF Dnes se nepsalo o železniční stanici "Hranice na Moravě", ale o městě "Hranice na Moravě", které neexistuje.
Město se jmenuje Hranice, jak starosta správně komentoval. Jak pojmenovat železniční stanici starosta vysvětlovat nemusí, neboť jej to v daném případě vůbec nezajímá...
16.08.2007 (21:37)  
"Uřední" název železniční stanice / zastávky se nemusí shodovat s úředním názvem obce … Hranice > Hranice v Čechách & Hranice na Moravě …
"Potrefený" hranický starosta ještě nevysvětlil, jak v železničním jízdním řádu stručně a jednoznačně rozlišit dvě obce se stejným základním názvem …
Registered user tony 
16.08.2007 (21:16)  
Budulinek4: dík za upozornění, toto jsem nějak "zasklil":)
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko