..: Žákovský doprovod v mnichovském S-Bahnu :..

Ilustrační obrázek, S-Bahn BerlínMnichov – Na nástupištích a ve vlacích S-Bahn dochází během školního roku každý den k situacím, které mnohdy vedou ke zraněním nebo poškozením majetku železnic. DB tedy ve spolupráci s MVV (Münchener Verkehrsverbund) zavedly tzv. „bezpečnostní příplatek“, který implementovaly do cen jízdného MVV. Ze získaných prostředků bude financován nový program „DB Schülerbegleiter“, neboli „žákovský průvodce“. Úkolem průvodců nejsou represe, ale cílem je přesvědčit žáky a studenty, že jejich chování není přípustné a mělo by se změnit. V květnu roku 2004 proběhl pilotní projekt na lince S7. 85 % oslovených cestujících se v průzkumu vyslovilo pro pokračování projektu.

zdroj: DB


pvo | 19.7.2007 (8:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Služby

More from Německo Bavorsko /Bayern Německo


19.07.2007 (10:37)  
Podle mě je na to jednoduchý recept, ale takové dnes nejsou v módě. Poškrábals okna? Zaplať kompletní výměnu! Nemáš peníze? Exekuce majetku. Jsi nezletilý? Zaplatí rodiče. Nemají peníze? Exekuce. A navrch veřejně prospěšné práce pro firmu, kterou jsi poškodil. Jenže to má jeden háček. Musíme tě chytit při činu a to nám v ČR moc nejde.
19.07.2007 (9:38)  
Jo - názor kolegy Huffnaggela bohužel patří minulosti, nebo vzdálené budoucnosti. Po plyšové revoluci jsem procestoval půl Evropy a byl jsem zděšen chováním lidí ve vlacích a zvláště těch školou povinných. To co si tam dovolovali nás za socialismu nemohlo napadnout ani ve snu.

A stále si myslím, že tak bídně na tom v Čechách nejsme, i když se to dost zhoršilo.

No, aspoň se sníží nezaměstnanost svalovců, kteří budou poučovat...
19.07.2007 (8:35)  
Zajímalo by mě jak to v reálu funguje. Aby tam nechodilo 2 metry 20 svalové hmoty a když uvidí výtržnosti tak neříkalo "To ne dobré, to mě štvát, já ti zlomit všechny kosti v těle když já to ještě jednou vidět"
Registered user Marass  mail  
19.07.2007 (8:13)  
Tohle by meli mit i Cesi a to i dospelaci
19.07.2007 (8:01)  
Já bych jim dal průvodce! Řezat! Řezat! Řezat!

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko