..: V Pardubickém kraji bude od září jednodušší doprava :..

Ilustrační obrázekPardubice - Lidé, kteří cestují mezi Chrudimí, Pardubicemi a Hradcem Králové, už brzy vystačí při placení jízdného s jedinou čipovou kartou. Systém má být uváděn do provozu postupně. Od 1.9. bude možné platit kartou jízdné v linkových autobusech mezi Pardubicemi, Hradcem Králové a Chrudimí.

„K platbám budou cestující moci použít čipové karty, které už vydal pardubický dopravní podnik nebo společnost Connex Chrudim, která je největším provozovatelem autobusových linek v Pardubickém kraji,“ vysvětluje Ivo Toman, pardubický krajský radní odpovědný za dopravu. „Od 1.10. se k systému připojí Dopravní podnik města Pardubic, který je v regionu významným provozovatelem veřejné dopravy. ČD umožní platby čipovými kartami v prosinci, kdy začne platit jejich nový jízdní řád,“ říká Toman.

zroj: Mladá fronta DNES


Adys Poslat mail autorovi | 1.7.2007 (16:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from ČR Pardubický


Registered user M 
03.07.2007 (2:01)  
Ad technicka vyhoda - pokud je system dobre nastaveny, tak pri placeni cipovou kartou placeni probehne v mziku oka, zatimco pri placeni penezi se musi penize vytahnout z kapsy, najit spravne penize, spocitat je a obdobnou cinnost lze vyjmenovat i pri vraceni zpet.

Rozdil je proste asi takovy, jako odemykani garaze dalkovym ovladanim a rucnim odemykanim a zvedanim. Aspon tohle je muj pocit (a ta nutna podminka je onen kvalitni system a v ten plnou duveru bohuzel nemam:-(...
02.07.2007 (15:04)  
IDS je báječná věc, jenže to by nesměl mít každý kraj jinak koncipovaný IDS, případně by nesměly být dva > např. ve Středočeském kraji existuje PID a vedle toho si kraj zřizuje svůj vlastní, pochopitelně nekompatibilní s PID.
Kladenský primátor Jiránek vyhlásil, že nepřipadá do úvahy, aby se Kladno se svými čipovými kartami připojilo k PIDu, protože tuhle geniální věc nebudou nahrazovat nějakými jinými doklady (přizpůsobit se "vynálezu" provinčního města musí Praha a České dráhy). Takže když si každý kraj udělá svoje "čipové" systémy, tak se České dráhy, resp. každý dopravce bude muset vybavit zařízením, které umí číst různé typy karet … protože v rámci "demokracie" si může každý obstarat něco jiného a jediný síťový dopravce se musí přizpůsobit móresům krajských šmudlů, místo toho, aby to bylo naopak …
Zajímavé, že v takovém Švýcarsku, které je z hlediska organizace veřejné dopravy (nejen tedy železnice) na tom "o několik století vpředu" se geniální čipové karty nevydávají, jízdenky se tam vydávají v papírové podobě – až na výjimky - na universálním papírovém proužku, roční síťová jízdenky GENERAL ABO má formát plastikové karty s čitelně vyznačeným obdobím platnosti, průkaz HALBTAX ABO rovněž – při kontrole se průkaz jenom ukazuje, žádné čtení přes POP (typu ČD), které by jen zdržovalo …
S podivem, že geniální vynález "čipová karta" ve Švýcarsku dosud není zaveden … při placení jízdného v autobuse nebo vlaku, pokud si cestující nekoupil jízdenku v automatu, kde se dá platit i platební kartou, platí v hotovosti …
Osobně nechápu, co přináší čipová karta cestujícímu za technickou výhodu při placení. Naopak si cestující musí hlídat, aby měl kartu dostatečně nabitou, čili starost navíc … Jestli mám mít peníze v "kapse" nebo na čipové kartě je snad jedno.
01.07.2007 (23:39)  
Semík: Uvedený systém je konstruován především pro obyvatele kraje! Pokud denně nebo pravidelně dojíždíte v rámci kraje, značně Vám to usnadní život. Pokud jezdíte do Pardubic nebo do Chrudimi jednou nebo dvakrát do roka, pak jaksi pro Vás nemá význam... Prodejní automaty samozřejmě existují, ale pouze pro MHD, na železnici se o jejich zavedení stále rozhoduje (měly by tam být také nějaký legislativní problém).

IDS se v rámci kraje stále ještě připravuje, tohle je jeden z kroků k jaho zavedení.
Registered user Semík  mail  
01.07.2007 (23:05)  
V Pardubickém kraji bude od září jednodušší doprava A jak my to zjednodušší dopravu když jsem z Luhačovic a nemám čipovou kartu. Nebo bude na nádraží automat a ten my ji za 1Kč prodá? Včem bude jednodušší?
Registered user RIS  mail  
01.07.2007 (22:11)  
Racek: máte pravdu, tak to máme třeba v Brně- koupím si jízdenku v busu, pak s ní můžu jet vlakem a poté i třeba MHD :-)) a náhodou je to skvělý systém :-)
01.07.2007 (21:26)  
Dopravní politika našeho Pardubického kraje je podle mě trochu praštěná.
a) Je sice hezké, že nyní fungují karty společně, ovšem zapomělo se na:
- čipové karty mesta Hradce Králové
- čipové karty ČSAD Ústí nad Orlicí

b) Okolí Üstí na Orlicí a Žamberka zřejmě neexistují. My na Žamberecku asi můžeme být rádi, že OREDO není praštěné a nekončí na hranicích kraje HK a částečně zasahuje až do Žbk a UO. Bohužel ta částečnost je pouze pro zlost, protože teďa tu máme autobusy jednoho dopravce, ve kterých platí různé tarify (a ceny) a samozřejmě jízdní doklady OREDO se o "normálních" linkách ČSAD neuznávají.
Díky OREDU alespoň zajíždějí autobusy UnO-RnK na nádraží v UnO a navazují na vlaky (a čekají na spožděné)
Registered user Racek 
01.07.2007 (21:01)  
RIS: kdepak, tomuhle se říká elektronická peněženka. IDS by to bylo, kdyby sis koupil jízdenku a ona by platila u všech zúčastněných dopravců
Registered user RIS  mail  
01.07.2007 (20:05)  
jj, tomu se říká IDS- Integrovaný dopravní systém. :-)

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko