..: Deutsche Bahn plánují nové akvizice v Evropě :..

Norbert Bansel (DB Logistics), Keith Heller (EWS), Hartmut Mehdorn (DB), Emilio Fernandez (Transfesa) Berlín - Německé dráhy chtějí expandovat. Dozorčí rada společnosti vydala kladné stanovisko k plánovaným zahraničním akvizicím. V hledáčku DB se ocitly dvě společnosti, a to britská English Welsh & Scottish Railway Holding (EWS) a španělská Transportes Ferroviarios Especiales (Transfesa). DB chce plánovaným nákupem posílit svojí dominantní roli v evropské nákladní železniční dopravě. Zákazníci si tak budou moci objednat dopravu doslova přes celý kontinent od jediného dopravce.

„Logistický a transportní trh v Evropě nyní zažívá obrovský boom a ekologická železniční doprava bude i nadále klíčový obor našeho koncernu. Jen ten, kdo disponuje vlastní sítí a může nabídnout vysoce kvalitní služby, bude dlouhodobě úspěšný“, řekl k této události Hartmut Mehdorn, předseda představenstva DB. "I vzhledem k stagnujícím a deficitním železničním přepravcům v mnoha evropských zemích," poznamenal Mehdorn, že opravdová liberalizace trhu je základ pro růst a rozvoj nákladní dopravy. Německý příklad otevřeného trhu, na němž působí více než 330 dopravců ukazuje, že liberalizace je klíč k úspěchu a růstu nákladní železniční dopravy. DB proto budou i nadále podporovat plnou liberalizaci železníčního trhu v EU.

EWS je největší britský nákladní železniční dopravce, zaměstnává přibližně 5000 zaměstnanců a v roce 2006 hospodařil s obratem 770 milionů € (asi 22 miliard Kč). Silnou pozici má EWS i ve Francii, kde působí její dceřinná společnost Euro Cargo Rail.

Transfesa je jedna z největších dopravních společností na Pyrenejském poloostrově. V minulém roce dosáhla obratu 290 milionů € (8,3 miliardy Kč) a zaměstnávala okolo 1100 zaměstnanců. Transfesa rozšiřuje pole působnosti DB směrem k jiho-západnímu koridoru, také díky tomu, že provozuje zařízení na změnu rozchodu na španělsko-francouzské hranici.

zdroj: Deutsche Bahn


ANKU | 30.6.2007 (15:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Dopravci

More from Německo


Registered user Semík  mail  
01.07.2007 (22:28)  
Až na tom budou jak ČD pak se můžou chlubit.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko