..: Vlaky ICE poprvé na trase Lipsko - Rostock :..

Nádraží v Lipsku, zdroj: DBRostock - V neděli 10.6.2007 pojede poprvé souprava ICE na trase Lipsko - Berlín - Rostock. "Touto nabídkou splníme přání řady obyvatel Lipska, protože budou moci cestovat ve vlaku ICE přímo k Baltskému moři," řekl Joachim Kießling z DB Vertrieb. Spoj bude jezdit na trase Mnichov - Lipsko - Berlín - Rostock od neděle do pátku. Z Lipska bude odjíždět v 16:52 hod. a do Rostocku přijede ve 20:32 hod. V opačném směru bude odjíždět ICE z Rostocku v 7:27 (Po - Pá) a v 9:27 (Ne). Vlak bude zastavovat ve stanicích Lutherstadt Wittenberg, Berlin Südkreuz, Berlin Hauptbahnhof, Berlin Gesundbrunnen, Neustrelitz a Waren (Müritz).

Od prosince 2006 byl zaveden hodinový takt vlaků ICE a na trase Hamburk - Berlín - Lipsko - Mnichov začala řada lidí preferovat vlak před autem. Za první čtyři měsíce letošního roku se zvýšil počet cestujících z Lipska ve směru do Berlína o 45% ve srovnání s rokem předešlým. Ve směru do Bavorska využívá vlak o 20% cestujících více. Hlavním důvodem je výrazné zkrácení jízdních dob mezi uvedenými městy.

Vlaky DB a InterConnex v žst. Berlin Hbf, zdroj: DBKonkurenčí společnost InterConnex, která provozuje také dálkovou dopravu na trase Lipsko - Berlín - Rostock - Warnemünde, připravila na období od 1.6. do 16.6.2007 zvýhodněný prodej jízdenek v berlínských prodejnách potravin McBio. S jízdenkou za 12€ bude možné cestovat na trase Berlín - Warnemünde (případně v opačném směru). Jízdenku je nutné využít do 26.8.2007.

zdroj: Tisková zpráva DB, Sdělení Interconnexu


CSPSV | 2.6.2007 (12:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Vozidla Jízdní řád

More from Německo


04.06.2007 (17:46)  
lwq: Z Berlína do Rostocku někdo to ICE určitě využije, když už ne z Lipska. Vždyť doteď žádné dálkové vlaky (IC) mezi Berlínem a Rostockem nejezdí. Kromě InterConnexu, jezdícího zatím jen jednou týdně, zde DB nabízejí vlaky RE ve dvouhodinovém taktu a jeden pár NZ (mimochodem je to vlak Dortmund - Berlin - Rostock - Binz, na kterém se vezou přímé vozy do Prahy na R Kopernikus).
Registered user lwq  mail  
03.06.2007 (14:40)  
no ... jen pro info ... by me zajimalo, kdo tuhle "moznost" vyuzije ...

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko