..: Výhodné cestování vlakem pro mladé do 26 let v létě :..

Prodejna Wasteels (Remeš, Francie), Wasteels - Váš společník na cestách vlakem po EvropěLéto ve vlaku - Mladí lidé do 26 let budou moci i v letošní letní sezoně cestovat za zvýhodněnou cenu se síťovými jízdenkami například na Slovensku, v Rakousku, ale i v Česku. Na Slovensku se jedná o slevu SLOVAK 26, v Rakousku o Sommerticket a v Česku bude v prodeji sleva Léto-26. Další síťovou jízdenkou pro cestování po celé Evropě je InterRail.

Po Slovensku s jízdenkou SLOVAK 26

SLOVAK 26 je prázdninová síťová jízdenka pro mladé do 26 let, která platí ve 2. třídě všech vlaků společnosti ZSSK na Slovensku. Jízdenka platí také na Tatranské elektrické železnice, Ozubnicovou železnici Štrba - Štrbské Pleso a Trenčianskou elektrickou železnici Trenčianská Teplá - Trenčianské Teplice. Během doby platnosti jízdenky je možné kdykoliv se vrátit do ČR a bez formalit na stejnou jízdenku opět vycestovat zpět na Slovensko.

BRcm ZSSK, zdroj: ZSSKCena jízdenky SLOVAK 26 je 39,90€ s platností 1 měsíc v období mezi 1.7. a 31.8.2007. Jízdenka je nepřenosná a vydává se vždy na jméno, na základě předložení občanského průkazu nebo pasu. Předprodej jízdenek je zahájen každoročně 28.5. a zakoupit ji lze pouze v pokladnách vybavených zařízením pro elektronický výdej jízdenek. Jízdenku není možné vrátit ani vyměnit.

Bližší informace k jízdence naleznete na internetových stránkách ČD. Inspirací k cestám po Slovensku mohou být internetové stránky Slovenské agentúry pre cestovný ruch.

Křížem krážem po Rakousku se Sommerticket

Sommerticket je prázdninová síťová jízdenka, která platí na železničních tratích v Rakousku (ÖBB) ve 2. vozové třídě všech kategorií vlaků. Zakoupit ji lze každý rok pro období od 1.7. do 31.8. Cestující musí být držitelem průkazu In-karta/Rail plus s aplikací In-junior nebo In-zákazník. Síťová jízdenka Sommerticket se vydává vždy na jméno, na základě předložení platné In-karty/Rail plus s aplikací In-junior nebo In-zákazník. Jízdenka je nepřenosná, cestující se musí vždy při kontrole jízdního dokladu prokázat platným průkazem, ke kterému byla jízdenka vydána. Jízdenky se prodávají v předprodeji každoročně od 28.5.

Velikonoce v InnsbruckuPro mládež do 19 let se prodává za cenu 19€ (platí celé 2 měsíce), pro mládež do 26 let stojí jízdenka 49€ a platí 1 měsíc. Na jízdenku Sommerticket je v období její platnosti možné libovolně cestovat vlaky po celém Rakousku od pondělí do pátku vždy od 8:00 do 24:00 hod., v sobotu, neděli a ve svátek (státní svátek v Rakousku) pak celý den bez omezení. Při cestě přímým vlakem z ČR do Rakouska je možné cestovat tímto vlakem v pracovní dny i před 8. hodinou. S jízdenkou Sommerticket se můžete vrátit zpět do České republiky a bez jakýchkoliv formalit na stejnou jízdenku znovu vycestovat do Rakouska.

Bližší informace k jízdence naleznete na internetových stránkách ČD. Tipy na výlet po Rakousku jsou k dispozici na internetových stránkách rakouské centrály cestovního ruchu Österreich Werbung.

Česko - Czechia - Tschechien: buďte vítáni s Létem-26 na palubě vlaků ČD

151.166 v Zábřehu na MoravěV létě je díky slevě LÉTO-26 připraveno levnější cestování pro mladé do 26 let na každý den. Od 21.6. do 21.9.2007 můžete totiž cestovat za zákaznické jízdné. K získání slevy stačí jen prokázat věk svým osobním dokladem (například občanský průkaz). Sleva LÉTO-26 umožňuje zakoupení následujících jízdenek: jednoduché jízdenky na 1. nebo 2. třídu za zákaznické jízdné pro dospělé nebo síťové jízdenky KLASIK za zvýhodněnou cenu jako pro držitele průkazu In-karta/Rail plus s aplikací In-junior.

Dvoudenní síťová jízdenka po Česku (ve vlacích IC, EC se neplatí příplatek, ve spojích SC se platí za povinnou místenku) stojí 400 Kč, týdenní 590 Kč, měsíční 1.890 Kč a čtvrtletní 4.000 Kč.

Bližší informace lze nalézt na internetových stránkách ČD. Tipy na výlet jsou zveřejněny například na internetových stránkách České centrály cestovního ruchu CzechTourism.

Po Evropě s jízdenkou InterRail

Příjemné zážitky z cest vlakem vám přeje ŽelPage; jídelní vůz München - VeneziaJízdenka InterRail je vstupenkou do světa objevů v 30 různých zemích. Hustá evropská železniční síť s více než 40.000 železničních stanic nabízí mnoho příležitostí k poznávání. K dostání je InterRail Global Pass (pro celou Evropu) či InterRail One Country Pass (pro jednotlivé země). Tato jízdenka není určena jen mládeži do 26 let, ale i dospělým osobám. Navíc platí nejen ve 2., ale i v 1. vozové třídě (za příslušnou cenu).

Bližší informace k jízdence jsou zveřejněny na internetových stránkách ČD. Tipy na výlet po celé Evropě jsou zveřejněny například na internetových stránkách Visit Europe.

zdroj: jednotlivé železniční společnosti a centrály cestovního ruchu


CSPSV | 17.5.2007 (22:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from Evropa


  1 2      Zpráv na stránku:   
Registered user CSPSV 
18.05.2007 (22:16)  
Venca Burgán: Venoušku, tak něco napište! Zatím jen píšete elaboráty v komentářích... Bohužel se jim smějí již po celé republice. Neberte to jako urážku, ale jako fakt! Začněte něco dělat pro to, abyste obhájil svou pozici Venci Burgána, jinak si z vás bude každý utahovat víc než je zdrávo.
18.05.2007 (20:43)  
Česko - Czechia - Tschechien:to je šílenej název a přitom to neznamená žádný plus ba nic.
Correspondent or Member of ŽelPage Adam  mail  
18.05.2007 (18:40)  
David Mokříž: Akorát že za to dostaneš pouze zákaznické jízdné a je Junior-jízdné.
18.05.2007 (16:26)  
Zdar lidi, junior pas sice už není, ale bylo mi řečeno že místo junior pasu, který stál 100Kč lze předložit občanku, pas nebo jiný doklad kde je foto a datum narození. Takže ušetříte 100kč za j.pas.
Registered user kate 
18.05.2007 (15:56)  
JuniorPas - Léto skvěle doplňoval tzv. žákovské jízdné s tím bonusem, že cestování bylo levnější v celé síti. Hojně jsem toho využíval a o prázdninách najezdil tisíce km. Teď člověk musí pořizovat nějakou OUT-Kartu a platit 600 na rok, ačkoliv to nepotřebuje. No přestanu o prázdninách jezdit s ČD..
Correspondent or Member of ŽelPage Martin Grill  mail  
18.05.2007 (7:41)  
Do 26 let je nejlepší investovat oněch 600 za rok (odložit si padesát korun měsíčně zvládne KAŽDÝ), a pořídit si In-Kartu Junior. Potom máte například dvoudenní síťovku za 400, bez příplatku na EC/IC, a s místenkou na SC jen za 86...myslím si že to je více než dobrá cena např. na dvoudenní cruising po českých náspech ;o)
Registered user Tom  mail  
17.05.2007 (21:50)  
FFMartin: Jo ,ale můžeš zase jezdit pořád i v noci...a je přenosná...takže jí klidně můžeš někomu půjčit...A zase oni to mají jen o prázdninách a nějaké dny k tomu a u nás to platí celý rok...Jinač si myslím že nemají zase takové levné jízdné..
A pro 15+ to taky není zase tak drahé...na to kolik se dá na to najezdit km...
Registered user Tom  mail  
17.05.2007 (21:45)  
Georgo: ten IN-gold na týden bude ode dne vyhlášení,tak nevím jestli už to platí a měl stát 810 Kč,ale jestli chceš týden cestovat v 1. třídě tak pak se ještě vyplatí Síťová jízdenka klasik za 1053,-Kč..ve 2tř. je za 810,-( tím myslím vše pro
15 + bez ISIC )
Registered user ufo 
17.05.2007 (19:40)  
Sommerticket by sa mal dat pouzit aj pred 8:00 v pracovne dni, treba si to ale nechat potvrdit sprievodcom, ze cesta zacala pred 24:00. Pred 8:00 plati aj pri ceste zo zahranicia.

No a zase pozeram, ze Sommerticket do 26 plati len mesiac - to je divne, na SK a v Rakusku sa minuly rok a aj tento predavala/bude predavat na cele prazdniny v Reichu (30.6.-8.9.)
Registered user peca 
17.05.2007 (19:38)  
happy: Pro me byl taky Junior pas na leto vyhodnejsi, takze to je pro me urcite zdrazeni... :-(
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko