..: Pozitivní bilance DB ve východním Německu :..

Ilustrační obrázek Berlín - Nárůst přepravených zákazníků v Sasku, Berlíně i Braniborsku. Dobré známky dostaly DB i v hodnocení kvality. Chystají se nové akční nabídky.

V minulém roce přepravily DB Regio v Sasku 106.403 zákazníků denně. Oproti roku 2005 se jedná o nárůst přes 6.500 přepravených zákazníků denně. DB to považují za velký úspěch, zvláště vzhledem k neustále klesajícímu počtu obyvatel.

Dobrými známkami ocenili cestující i kvalitu servisu v regionální dopravě, zvláště spokojení byli s výbavou a pohodlím vlaků a nabízenými spojeními. DB Regio slíbily dodávky nových klimatizovaných patrových vozů od společnosti Bombardier během léta. Nové vozy budou určeny převážně pro S-Bahn Dresden a nasazovány budou na linkách S1 (Míšeň – Drážďany – Schöna) a S3 (Drážďany – Tharandt), na lince S2 (Pirna – Drážďany Letiště) již jezdí delší dobu.

Prodejním hitem se v roce 2006 stal Sachsen-Ticket (výhodná síťová jízdenka pro skupinu až 5 cestujících, platná celý den v dané spolkové zemi), celkem se prodalo 284.000 kusů, to představuje meziroční nárůst o 54%. Velké oblibě se těší i přeshraniční spojení do Čech. Relace Drážďany – Žitava – Liberec si může připsat dokonce trojnásobný nárůst přepravených cestujících. O polovinu stoupl i počet cestujících „Elbe-Labe-Sprinter“ z Bad Schandau do Děčína. Od 10.6.2007 bude v nabídce nový „Sachsen-Böhmen-Ticket“ za 31€, tento krok by měl přispět k dalšímu nárůstu atraktivity přeshraničních spojů.

Ilustrační obrázek

Celkem 44 miliónů cestujících přepravily v roce 2006 DB Regio v Berlíně a Braniborsku. Oproti roku 2005 tak stoupl počet cestujících o 3 milióny. Nejvyší nárůst byl na linkách RE3, RE4 a RE5, které jsou vedeny novým severo-jižním tunelem. I v Berlíně a Braniborsku byli cestující velmi spokojeni s kvalitou regionální přepravy, nejvíce ocenili větší přesnost spojů a čistotu souprav.

zdroj: Deutsche Bahn


ANKU | 16.5.2007 (7:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Dopravci Tarify

More from Německo Německo Sasko /Sachsen


16.05.2007 (14:30)  
Byl jsem v NDR v roce 1989 a přece jen mi DR přišly, že jsou na trochu lepší úrovni, než ČSD. Samozřejmě investice do infrastruktury i vozového parku od té doby byly obrovské
16.05.2007 (10:48)  
No ještě aby DDRáci nadávali nebejt jejich velkého bratra byly by na tom stejně jako my-B a šlus.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko