..: Ministerstvo odvolalo ředitele NTM :..

Ilustrační obrázekPraha - Ministr kultury v pondělí odvolal ředitele Národního technického muzea Tomáše Kupce. Dlouhodobá neschopnost efektivně řídit Národní technické muzeum, nevyužívání odborného a tvůrčího potenciálu muzea a ztráta kreditu v odborné i široké veřejnosti jsou podle ministra kultury Václava Jehličky důvodem Kupcova odvolání. Ministr se rozhodl pana Kupce odvolat i proto, že projekty, se kterými vstupoval do výběrového řízení do funkce generálního ředitele muzea, nebyly realizovány.

Součástí Národního technického muzea je také železniční muzeum, které bylo zřízeno jako samostatný odbor NTM usnesením vlády České republiky v listopadu roku 2000. Pro prezentaci rozsáhlých železničních sbírek, představovaných zejména 109 kolejovými vozidly, byla v roce 2002 získána historická část lokomotivního depa Praha Masarykovo nádraží. V současnosti se většina vozidel, zejména neprovozních, přesouvá z různých deponií v zemi do nového depozitáře v bývalém depu v Chomutově. V současnosti má NTM k dispozici již obě rotundy. V Chomutově se též uvažuje o zřízení odborného pracoviště, zabývající se restaurováním historických vozidel.

zdroj: iDnes.cz , NTM


JRtrain Poslat mail autorovi | 3.5.2007 (7:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Legislativa

More from ČR Praha Česká republika (celá)


03.05.2007 (20:14)  
Jeho fakt nepodplatili, ukazujte výše...
Registered user vb007 
03.05.2007 (17:10)  
Museli ho podplatit, že nechtěl muzeum v centru. A je super že je odvolanej!
Registered user stoupa  mail  
03.05.2007 (10:32)  
ad "mah":

excentricitu CV myslím vůči Praze a dopravním trasám s vyjímkou "ATE" a Buštěhradky. (Nebydlím v Praze, ale panťákem se tam dostanu lépe, než gumokolem). Navíc jsem názoru, že dostupnost nejen muzea, ale i infrastruktury kolem může mít význam pro (laickou) návštěvnost, komerční úspěšnost.

Lužná je krásná, avšak dopravně hůře dostupná. Půldenní výlet - to chce gumokol - a parkování je tam problém. Celodenní výlet vláčem lze - omezující je fyzická odolnost spolucestujícího dorostu vůči vedru a omezeným stravovacím možnostem.
Registered user mah 
03.05.2007 (10:11)  
stoupa: excentricka poloha nadrazi v CV = to mas na mysli vuci centru Chomutova nebo narazis na nedostupnost prazkou MHD??
podle tvoji logiky by me pak zajimalo, komu vyhovuje muzeum v Luzne.
Registered user stoupa  mail  
03.05.2007 (7:55)  
Ad Můůzeum -
Pominu-li komerční lukrativnost pozemků pod bývalým Depem Praha Masarykovo (Hybernské, Střed), pak si těžko umím představit výhodnější umístění muzea, než tamtéž. Z hlediska dostupnosti ze všech světových stran, MHD a vůbec.

Depo CV nabízí asi lepší a zachovalejší technické zázemí pro údržbu strojů. Možná lokální lobbying. Ale poněkud excentrická poloha možná vyhovuje návštěvníkům z příhraničních oblastí bývalé NDR, kteří pilně navštěvují depu přilehlý Globus. Chodí tam pokud jsem mohl pozorovat výhodně nakupovat a nevšiml jsem si, že by koukali přes plot, i když tam při nějaké akci byla zatopená pára.

Je tedy varianta muzea na Masaryčce definitivně odpískaná?
03.05.2007 (10:00)  


ahoj
v Chomutově je pouze depozitář a ani se neuvažuje o tom, že by zde bylo muzeum pro veřejnost. co se týče Masaryčky, zde netuším, oficiálně na stránkách NTM se to jeví, že by tam mělo být, ale diskuze jsou různé.... např. v Děčíně

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko