..: Železniční dopravu v Belgii paralyzuje stávka průvodčích :..

Ilustrační obrázekBrusel – Belgičtí průvodčí dnes vstoupili do stávky, která má upozornit na sérii útoků z řad cestujících na své kolegy. Následovali tím stávku hasičů a bezpečnostního personálu bruselského letiště, jenž se uskutečnila v pátek. Terčem agrese se jen přes víkend stali čtyři průvodčí, přičemž tři museli být ošetřeni v nemocnici. Ve valonské části Belgie jde s výjimkou města Arlon o generální stávku, zatímco ve Vlámsku se do protestu nezapojili průvodčí v Antverpách a Gentu. Vysokorychlostní vlaky Thalys spojující Belgii s Německem, Holandskem a Francií nebyly touto akcí dotčeny, stejně tak ani vlaky Eurostar směřující do Londýna. Stávka má však dopad na spojení s Lucemburskem.

zdroj: SME


PETR Poslat mail autorovi | 16.4.2007 (22:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from Belgie


17.04.2007 (8:37)  
Eeeda: "nesmí být zcela zjevně nepřiměřený" .... I já měl docela nahnáno, když jsem na jednom nádraží pomáhal vlakvedoucímu proti agresivnímu bezdomovci. Pak toto ustanovení můžete vysvětlovat orgánům činným v trestním řízení... .
Registered user Inglor 
17.04.2007 (8:30)  
Eeeda:

u nás ano. Belgie je ovšem tak "pokrokový" stát, že u sebe nesmíš nosit ani pepřový sprej, natož zbraň. Takže se můžeš bránit nanejvýš tak holýma rukama.

Mohlo by to fungovat, kdyby do této bezbranné společnosti nedovezli multikulti politici asi milion arabských imigrantů - jako zdroj laciných hlasů (dáš jim sociální dávky, dají ti své hlasy. Získat belgické občanství jako "azylant" je snadné). Úplně jiná a mnohem násilnější kultura.

Ti "cestující", co napadají průvodčí (a to nejen v Belgii, ale i ve Francii), jsou právě gangy arabských mladíků, často už těch, co se v Belgii či Francii narodili. Nějak už se vžilo, že arabský mladík za jízdu prostě neplatí, zvlášť když jich jede více pohromadě.

Ovšem nesmí se o tom mluvit a psát, protože by to byl "rasismus". Pak se divte, že Vlámský blok nebo Le Pen neustále získávají voliče.
Registered user Eeeeeeda  mail  
17.04.2007 (0:15)  
Takovou "pravomoc" už máme všichni... Viz § 13 TrZák: Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný tímto zákonem (je míněn trestní zákon), není trestným činem. Nejde o nutnou obranu, byla-li obrana zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku.
Registered user M 
16.04.2007 (23:48)  
A pak by takovy pravomoci meli mit aji cisnici a prodavacky, ne?
Registered user milos  mail  
16.04.2007 (23:10)  
tgw, to vis ze jo... a pak se tam zacnou hlasit lidi, co nevzali ani u mestaku... :- ))
Registered user ladik 
16.04.2007 (23:03)  
belgičani neznají specifický spůsob odbavování cestujících -:)
Registered user PETR  mail  
16.04.2007 (22:45)  
Nebo jim dát paralizéry !
Registered user tgw 
16.04.2007 (22:44)  
policisté sorry
Registered user tgw 
16.04.2007 (22:43)  
Já bych dal průvodcům v případě ohrožení stejný pravonoce jak mají Pilicisté a byl by klid.Slušný cestující ,který cestuje nedělá opakuji nedělá potíže.Jen Ti co to tu ve společnosti ku.ví si asi nic jiného nezasloží.Proto ani to aby cestovali hromadným prostředkem .Takže atˇ jsou Tito lidé do h...!!!!!!!!!

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko