..: Opuštěnou nádražní budovu využijí turisté :..

Ilustrační obrázekStaré Město pod Sněžníkem – Nové využití pro zchátralou nádražní budovu ve Starém Městě našli zdejší radní. Objekt před dvěma roky České dráhy nezrekonstruovaly a nového vzhledu se proto dočkala jen hlavní budova nástupiště. „Ošklivé káčátko“ může už ale za několik měsíců sloužit jako záchytný bod a také servisní středisko pro cykloturisty a bežkaře, kteří do Starého Města přijedou.

Využití pro chátrající budovu hledají zdejší radní od poloviny devadesátých let. Nádraží před dvěma roky chtěly České dráhy dokonce zbourat. Nakonec na nátlak místního městského úřadu od demolice ustoupily. Blýskat na lepší časy se na zdejším nádraží začalo právě na začátku tohoto roku. „Nové využití této budovy spatřujeme v jakémsi odpočinkovém místě jednak pro cyklisty a jednak v zimě pro běžkaře. Počítáme s tím, že budova by mohla být vybavena i sprchami a odpovídajícím sociálním vybavením. To zatím turistům, kteří do města přijedou vlakem a nebo se na nádraží vrátí z túry, bezpochyby chybělo,“ popisuje nový záměr Týdnu na severu zdejších radních tajemník Městského úřadu ve Starém Městě Zdeněk Panský. Vrchní patro budovy chtějí iniciátoři celého projektu nabídnout k bydlení zájemci, jenž by zároveň plnil roli správce budovy a také servisního technika pro cyklisty.

Jediné, co zatím zdejším lidem k proměnění svých plánů ve skutečnosti chybí, jsou peníze. Náklady na realizaci tohoto záměru totiž zřejmě dosáhnou několik set tisíc korun. Právě na shánění potřebných financí se proto zdejší úředníci chtějí zaměřit v následujících měsících.

zdroj: www.ityden.cz


tony | 15.4.2007 (18:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Stavby a projekty

More from ČR Olomoucký


16.04.2007 (18:39)  
vychovejte si svoje vlastní děti lépe a oni své děti také tak a uvidíte že těch vandalů ubyde... už jen proto aby si nevzali přítelkyni která hází vajgli na zem!!!
K nádraží, je to supr nápad, držím palce městu! a´t peníze sežene a dílo dokončí..:)
Registered user PZ 
16.04.2007 (18:37)  
Něco o vandalech http://www.k-report.net/discus/messages/28/1148.html?1176739799 Příspěvek z Pondělí, 16. dubna 2007 - 18:20:15.
16.04.2007 (13:32)  
Nené, vy to ještě nevíte? Za to může Venca Burgán. Kdyby se všechny ruiny prodaly Vencovi za symbolickou pětikorunu (jako invalidního důchodce ho snad nesloží), to byste všichni koukali, jak by to všem ukázal! :-D
16.04.2007 (12:58)  
V budove nadrazi v M.Altstadt nekdo bydli. Ten obyvatel je pravdepodobne nadrazak a bydli tam za suche z nosu (=velmi malo penez), vzhledem ke ztrate CD se da rici, ze jeho bydleni dotuji vsichni danovi poplatnici.

Kdyby CD nebyly statni (a polokomunisticka) firma, tak toho dotycneho zaukoluji k mirnemu strezeni a uklidu nadraznich prostor, jak to dela JHMD. Tolik k otazce "neresitelneho" vandalismu.

Jinac je skoda, ze trat nevede dal jak mela, byla by vytecnym nastupnim bodem na Sneznik...
16.04.2007 (12:22)  
Takto by měly skončit všechny opuštěné budovy. Budovy by se měly prodat (možno i symbolicky obcím). Lepší než je nechat zchátrat a po čase zbourat.
Vždyť kolik takových ruin se nachází kolem našich tratí ?
Registered user koffr 
16.04.2007 (2:38)  
2 Venca Motyka: myslim, ze vandalismus a vseobecne chovani majoritni spolecnosti ma primou souvislost s politickym systemem, potazmo ekonomickou situaci. neni nad to se na navsteve ve svycarsku dozvedet, ze kancly zacali zamykat az po padu zelezne opony.
Correspondent or Member of ŽelPage Martin Grill  mail  
15.04.2007 (20:47)  
No tak to se tam schválně zajedu podívat, stejně jsem tam naposledy byl před dvěma lety...ono nebýt turistů a zimních sportovců, Staré Město by už opravdu nemělo co nabídnout. Sice tam je moc krásně, ale nic si za to nekoupíte...mladé generace se stěhují za prací do větších měst. Škola zatím stále funguje, uvidíme jak dlouho jí to vydrží. Aby to nedopadlo jako s Brannou...
Registered user koffr 
15.04.2007 (18:09)  
jen houst a vetsi kapky. okoli vetsiny lokalnich nadrazi se nezmenilo od prvni republiky vcetne zeleznicni dopravy samotne. je to smutne. kdejaka vesnicka zastavka v nemecku je vybavena beznarierovym pristupem, uzavrenou cekarnou a automatem na jizdenky. njn, za to muzou ty hnusni kapitalisti :-(

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko