..: Na sedmdesát zraněných při nehodě vlaku ve Francii :..

Paříž, Francie - Při nehodě francouzského příměstského vlaku RER bylo v Paříži lehce zraněno nejméně 71 cestujících, z nichž 58 bylo hospitalizováno v nemocnicích metropole. Vlak prý při příjezdu na francouzské nádraží Gare de l'Est narazil do koncových zarážek. S odvoláním na mluvčího francouzských drah o tom informovala agentura AFP.

Příměstský vlak RER, který vezl asi 600 cestujících, mířil do Paříže z města Château-Thierry. Většina zranění prý byla způsobena tím, že náraz do koncových zarážek na nádraží způsobil pád mnoha cestujících na podlahu. Zranění většinou utrpěli zhmoždění kolen a žeber či zlomené nosy. Podle Henriho Lahota, šéfa asi stovky hasičů, kteří na místě zasahovali, by většina hospitalizovaných "mohla nemocnici brzy opustit". Rychlodráhy RER spojují Paříž se vzdálenějšími předměstími a často jezdí pod povrchem metropole.

zdroj: České noviny (ČTK)


JRtrain Poslat mail autorovi | 5.4.2007 (21:43)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from Francie


Registered user zaza 
07.04.2007 (13:59)  
Deadye:Podobna zarazedla se myslim pouzivaji i ve Vidni na rychlodraze a v metru...
Registered user milos  mail  
06.04.2007 (13:19)  
jo, sestset v hodine, to by jim slo, ale zabrzdit dobre u peronu....
to uz je pro ne asi moc :-))
06.04.2007 (1:21)  
To mi pripomina jaka koncova zarazedla jsem videl v Mnichove na hlavaku. Mam to i vyfocene. Jedna se o soustavu ramen, ktere uz od pohledu jsou urcena k tomu, aby naraz tlumila. Soude dle fotky na CTK, ze ktere jde videt, ze ten francouzskej vlak zas tak moc nenarazil (neni nijak extremne poniceny, v podstate vubec), tak by takovou ranu mel byt obdobny system schopen utlumit. Ne asi uplne, ta energie je velika, ale alespon zamezit tomu okamzitemu cuknuti co shodi lidi na zem. Pokud vlak narazi, zarazedlo ho kousek tlumi, tak lide se pevneji chyti a pak by doraz mel mensi nasledky (urcite by lide take popadali, ale asi by jich bylo mene).
05.04.2007 (22:58)  
To maj z těch rekordů.
Registered user PZ 
05.04.2007 (22:07)  
To je podobné, jako ta nehoda v Ostravě, kde vykolejila ta 460ka. Akorát tam projela "naměkko", kdežto tady vletěla do betonového zarážedla. Foto je na ČTK http://www.ceskenoviny.cz/svet/index_img.php?id=57917

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko