..: Nádražní bufet zůstane prázdný :..

Ilustrační obrázekZábřeh na Moravě – Nevěřícně kroutili hlavou účastníci výběrového řízení na provozování rychlého občerstvení v prostorách opravené železniční stanice Zábřeh na Moravě. Komise byla s výběrem za deset minut hotova a oba zájemce poslala domů s tím, že nesplnili podmínky soutěže a tím pádem ji opět ruší.

Nesplněné podmínky spočívaly v tom, že potřebné dokumenty pro komisi odevzdali účastníci řízení nikoliv ve dvou, ale pouze v jedné obálce. „Je to neuvěřitelná byrokracie. Ani se nenamáhali obálky otevřít, přitom jsme oba udělali stejnou chybu, takže podmínky byly rovné.“ neskrýval rozhořčení Dušan Polišenský, jeden ze dvou zájemců o nádražní občerstvení.

Podle Martina Kargera, technického náměstka Správy dopravní cesty Olomouc, která nádraží spravuje, bylo výběrové zřízení zrušeno pro nedodržení podmínek. „Po účastnících jsme chtěli zapečetěnou obálku s nabídkou nájmu a zvlášť živnostenský list, podnikatelský záměr a kopii živnostenského listu. Komise ovšem dostala pouze dvě zapečetěné obálky, takže ostatní požadované dokumenty neměla k dispozici.“ uvedl Martin Karger. V brzké době by měla být vypsána nová soutěž na nádražní občerstvení, která však zdrží otevření bufetu o další tři měsíce.

zdroj: Týden na severu


tony | 1.4.2007 (14:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Služby

More from ČR Olomoucký


  1 2      Zpráv na stránku:   
02.04.2007 (21:44)  
V neopraveném nádraží dříve fungovala ( i za komančů ) obyč. nádražní restaurace. Ovšem ! pozor ! nonstop ! Kdo třeba přijel busem OP - PH kolem 01,00 , dostal nabídku několika hotovek, gulášek, párečky, ev. něco dalšího teplého, čajíček s rumem, pivičko atd. Jistě ne podle blahodárných norem EU, ale nikoho za tu dobu nepokroutilo. Nyní v přízemí byl - nebo zatím je - fungl nový fast food, pitomé bagety, dva tři chlebíčky, cola; to vše ale člověk musí polknout v hale před těmi pidi-obchůdky, zde jsou k tomu 2 ( slovy dva ) stolečky se 4 ( čtyřmi židlemi ). Byť to výběrové řízení bylo asi zprzněno, tak se nic nestalo. Takové kvelby by se měly zakázat a žádné výběrové řízení. Navíc se zde vedou divné řeči: minulý starosta prosadil jiné řešení přednádraží oproti projektu - zastávky, přítupové cesty a pod., dnes se zjistilo, že původní návrh byl asi lepší, takže vše se má vracet zpět. Kdo to zaplatí ?
Registered user Frava  mail  
02.04.2007 (17:51)  
Bohužel zájemci zapomněli dát do obálky kapříky.
02.04.2007 (14:22)  
Áááá sakra. Asi neusnu. Děkuju tonymu, že mi tuto zprávu poskytnul. Děkuju :)
02.04.2007 (12:13)  
Ty putiky na nádru jsou fakt tragický.Všude pajzly a v nich točej patoky.Člověk se na nádru dneska dobře nenažere.Po pívu bleje.Ty obálky jsou fakt hustý to se mohly dohodnout bokem a přihodit něco ale za to těm dvěma asi nestálo.SŽDC chce bakšic jak blázen.
Je to jasný 1.obálka dokumenty.2.obálka love a když nebylo,tak nebude ani bufet.Třeba se hoši přiučej.
Registered user JOHNZ 
02.04.2007 (10:50)  
madusan: Musis si uvedomit, ze CD su statny podnik, teda sa musia riadit verejnym obstaravanim ... a to ma svoje pravidla ... vidime, co sa deje, ked sa z nich niekto snazi, obcas dokonca neumyselne, trocha vybocit ... a "nasledky" by boli este horsie ako keby sa sutaz robila znova ...
Registered user Martin 
02.04.2007 (6:57)  
Chápu že SDC nevadí že přichází o další 3 měsíce tržeb za pronájem, takhle se chovat normální soukromník a nebo středně velká firma tak skrachuje.To co jinde v normálním prostředí trvá max 14 dní hold někde 3 měsíce.
Registered user JOHNZ 
02.04.2007 (1:56)  
Ono je to tak ... keby to zobrali, co spravi ten koho nevyberu? Poda staznost na UOHS, ze neboli dodrzane vsetky nalezitosti, ten sutaz zrusi, nariadi setrenie a zdrzime nie o 3 ale o 13 mesiacov ...
01.04.2007 (23:10)  
Copak těmi ostatními "d o k u m e n t y" ;) asi komise myslela...
01.04.2007 (21:37)  
Autor příspěvku bohužel opomenul na nejdůležitější větu z celého textu uvedeného v periodiku. Stáhl jsem celou zprávu a to podstatné zvýraznil.

********************

ZÁBŘEH NA MORAVĚ – Nevěřícně kroutili hlavou účastníci výběrového řízení na provozování rychlého občerstvení v prostorách opravené železniční stanice Zábřeh na Moravě. Komise byla s výběrem za deset minut hotova a oba zájemce poslala domů s tím, že nesplnili podmínky soutěže a tím pádem ji opět ruší.

Nesplněné podmínky spočívaly v tom, že potřebné dokumenty pro komisi odevzdali účastníci řízení ne ve dvou, ale v jedné obálce. „Je to neuvěřitelná byrokracie. Ani se nenamáhali obálky otevřít, přitom jsme oba udělali stejnou chybu, takže podmínky byly rovné. Kvůli administrativnímu nesmyslu tak bude bufet dál prázdný,“ neskrýval rozčarování Dušan Polišenský, provozovatel restaurace Na Nové v Bludově a jeden ze dvou zájemců o nádražní občerstvení. Vadí mu to, že na jednu stranu se dráhy ohánějí tím, že chtějí, aby někdo bufet zprovoznil v co nejkratší době, a na druhou pro prkotinu shodí soutěž se stolu a vypíšou novou, což bude trvat další tři měsíce. „Ani je nezajímalo, co je v obálkách, ale jen to, že nejsou dvě. V zadání to teda mělo být zřetelně napsáno, ani jeden z nás totiž nepochopil, že se mají dokumenty rozdělit. Trošku mě děsí, že o fungování provozovny a spokojenosti zákazníků rozhoduje jedna obálka,“ dodává Dušan Polišenský.
Podle Martina Kargera, technického náměstka Správy dopravní cesty Olomouc, která nádraží spravuje, bylo výběrové zřízení zrušeno pro nedodržení podmínek. „Po účastnících jsme chtěli zapečetěnou obálku s nabídkou nájmu a zvlášť živnostenský list, podnikatelský záměr a kopii živnostenského listu. Komise ovšem dostala pouze dvě zapečetěné obálky, takže ostatní požadované dokumenty neměla k dispozici,“ uvedl Martin Karger. S největší pravděpodobností tak bude v brzké době vypsána nová soutěž na nádražní občerstvení.
Registered user MirekM  mail  
01.04.2007 (21:20)  
Ad msh: Anebo se ten předvybraný nedostavil? ;-)
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko