..: Jízdní řád mezi Chomutovem a Vejprty se změní :..

Ilustrační obrázekChomutov - České dráhy od zítřka změní jízdní řád na trati Chomutov - Vejprty. Od pondělí 2.4.2007 totiž bude mimo provoz navazující trať Annaberg - Erdmannsdorf na německé straně. Podle Petra Hiltenholzingera z Krajského centra ČD v Ústí nad Labem bude mít tato výluka vliv na vlaky německé společnosti EGB, které budou přijíždět do Vejprt později. Pro zachování přípojů ve Vejprtech budou změněny časy odjezdů z Vejprt směrem do Chomutova.

Návaznost spojů ve stanici Chomutov na vlaky směrem do Ústí nad Labem sice zůstane beze změn, avšak nově budou cestujícím přijíždějícím od Vejprt ujíždět rychlíky směřující do Chebu. Změny časových poloh potrvají po celou dobu platnosti současného jízdního řádu (až do 8. prosince) a jsou odsouhlaseny Ústeckým krajem, který dopravu na železniční trati Chomutov - Vejprty financuje. Výlukový jízdní řád na trati Chemnitz - Vejprty je k dispozici na stránkách Deutsche Bahn.

zdroj: MF Dnes


Adys Poslat mail autorovi | 1.4.2007 (22:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Jízdní řád

More from ČR Ústecký


Registered user Laborec425  mail  
03.04.2007 (7:52)  
Twix: Tak to se omlouvám. To jsem nevěděl, že to psali i ČD v tiskovce :).
A nejsem zrušený rychlík. Zase mě přejmenujou ze Šíravy :))!
03.04.2007 (7:01)  
Chování kraje i ČD naprosto koresponduje se snahou, tuto trať od nového GVD zbavit osobní dopravy úplně. Proto nikoho nezajímají přípoje směrem na Cheb. Aspoň tím vlakem přijede méně cestujících a budeme mít více argumentů pro zrušení!!!!
02.04.2007 (21:50)  
zrušený rychlík Laborec: Tahle zpráva je sice třeba z MF Dnes, ale naprosto stejné znění ta věta měla pokud vím i v tiskovce od ČD. Je to škoda, udělat víkendový takt osobáků na trati 137 takový, aby navazovaly v CV rychlíky na oba směry, a po 3 měsících tu návaznost na Cheb zrušit (nevím jak moc se využívala, ale do takové Kadaně nebo Klášterce...).
02.04.2007 (18:19)  
já jsem si jistý, že při německé důkladnosti byly časové polohy německých vlaků byly známy v okamžiku, kdy DB oslovily ČD. Jenže pro jisté zaměstnance GŘ jsou "zahraniční tratě" zbytečný luxus, ať se zákazník stará sám a zahraniční tratě není třeba aktualizovat. Proč třeba nejsou kursbuchové tabulky zahraničních tratí ke stažení na www ?????
Registered user Laborec425  mail  
02.04.2007 (12:19)  
Twix: Taktně se o tom mlčí? Vždyť to není zpráva z cd.cz, ale z MF Dnes. Spíš si myslím, že to tam prostě ten novinář nenapsal, protože jsou novináři neinfomovaní :).
02.04.2007 (10:53)  
Pokud by někoho to Německo zajímalo, najde to třeba tady
http://www.erzgebirgsbahn.de/erzgebirgsbahn/view/aktuelles/baustelleninfo.shtml
Dovedu si představit, že to v této komplexní podobě prostě nebylo v době zpracování změny k dispozici.
Pokud jde o termín, je uváděn do 8.12.
01.04.2007 (23:42)  
Jen bych podotknul, že ČD sice vložily tento "výlukový" jízdní řád do 1.změny, ovšem jaksi zapomněly vložit i pozměněný jízdní řád na druhé straně hranice. Kromě toho ani nenaznačily, kdy zhruba se očekává konec této výluky.
Nezdvořilá mi přijde věta, že návaznost v Chomutově na vlaky směrem do Ústí zůstane beze změn - taktně se tam totiž mlčí o tom, že rychlíky směr Cheb budou teď nově vlakům od Vejprt ujíždět.
Zmínka odsouhlasení krajem zní velmi "důležitě" - věřím že na kraji se touto věcí velmi důkladně zabývali :-) ("pokud tam nemá žádný vlak přibýt, tak vám to samozřejmě podepíšeme, a kdybyste to náhodou chtěli úplně zrušit, tak taky")

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko