..: Rekonstrukce hlavního nádraží v Ostravě pokračuje, ale v hale profukuje :..

Ilustrační obrázekOstrava - Dočasné nepohodlí musejí zažívat cestující na hlavním vlakovém nádraží v Ostravě. Kvůli opravě nádražní haly tam nyní stavebníci mění skleněné výplně čelní stěny budovy, proto je uvnitř ní chladno. Navíc je dočasně mimo provoz centrální vchod do nádražní haly směrem od zastávek MHD. "Trochu tady profukuje, ale dá se to vydržet. Ještě, že je počasí takové, jaké je, protože kdyby mrzlo, tak by se tady nedalo vydržet," uvedl ráno v nádražní hale cestující Jaromír Janča. České dráhy začaly s opravou nádraží loni. "Už jsme nechali opravit interiér, teď jsou na řadě venkovní práce. Chtěli bychom to přiblížit úrovni nádraží v Ostravě-Svinově," uvedl mluvčí ČD Aleš Ondrůj. Opravy by podle něj měly pokračovat i v druhé polovině letošního roku.

Ilustrační obrázekNádražní budova se už může pochlubit modernizovaným interiérem, zmizely z ní například dřevěné lavice. Dráhy se pustily do opravy nádraží v rámci strategie Živá nádraží. Ta počítá s tím, že do 10 let budou v Moravskoslezském kraji ve většině měst nad 20.000 obyvatel modernizovaná nádraží. "Do 10 let by v naprosté většině měst nad dvacet tisíc obyvatel měla veřejnosti sloužit moderní nádraží, která budou splňovat veškeré požadavky na moderní a pohodlné cestování," dodal mluvčí.

Na opravu nádražní haly by měla navazovat také rekonstrukce prostor před nádražní halou. Podle starosty městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Miroslava Svozila bude obvod v první etapě rekonstruovat kovové zastřešení a sloupoví před nádražní halou. Projekt, jak by mělo "přednádraží" vypadat, je už hotový. Městský obvod musí podle starosty Svozila ještě dořešit financování opravy. "Dokážu si představit, že by se to financovalo z více zdrojů - město, my, dopravní podnik, dráhy," uvedl Svozil.

zdroj: Moravskoslezský deník


Adys Poslat mail autorovi | 19.2.2007 (22:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Služby Stavby a projekty

More from ČR Moravskoslezský


  1 2      Zpráv na stránku:   
23.02.2007 (22:38)  
Je to super ako sa to dookola všetko mení. Bude opäťpokoj na 30 rokov.
Len tak ďalej, budovať smerom k zákazníkom
Registered user lada 
21.02.2007 (7:27)  
to EightyFour:
Zminovana nadrazi kdyby vyletela do vzduchu bez nahrady, tak by si cestujici niceho nevsimli. Listek bych si koupil pohodlneji ve vlaku, pri cekani bych si sedl na zem a jeste by tam chybeli bezdomovci, kdyby se nemeli kde "ohrat". Nevim jak zamestnancum, ale me jako zakaznikovi ty zelezobetonove zrudy neposkytuji vubec nic.
20.02.2007 (22:11)  
Omlouvám se Kunčice jsem zapoměl :o))))

No to doufám že by už takový obludy nikdo nikdy nepostavil, stačilo by něco menšího architetonicky cenějšího, 3 pokladny, malé ČD centrum, kolem obchodní pasáž která by toto částečně zafinancovala... Něco jako živá nádraží, ale neprve bourat bourat a bourat !
Correspondent or Member of ŽelPage Martin Grill  mail  
20.02.2007 (21:41)  
Jenže si neuvědomuješ fakt, že pokudby někdo tato nádraží vyhodil do luftu, nemusela by se už nikdy postavit znovu ;o) ...čili buďme rádi za to, že na nás neprší když čekáme na tornádo...
Registered user lada 
20.02.2007 (21:36)  
to Jakub Košmider:
S tou vybusninou souhlas, hlavni nadrazi a Vitkovice by si ji zaslouzily. Ja bych se jen primluvil o to, aby jeste trocha zbyla i na Kuncice.
Registered user M 
20.02.2007 (16:07)  
BTW - proc se to nedela v lete? Doma si taky nenecham delat plastovy okna v unoru, ne..?
20.02.2007 (15:54)  
Jakub Košmider: Nesouhlasím, Ostrava hl.n. je architektonicky zajímavé (jen to chce se umět dívat), a pro řadu lidí bydlících v centru nebo na Slezské je dopravně daleko výhodnější než Svinov. Já například ze Svinova jezdím jedině do Opavy.
20.02.2007 (14:49)  
Hlavák v Ostravě je třeba celý celý vyhodit do vzduchu, železo odvést do sběru, trochu výbušniny by bylo vhodné nechat i pro Vítkovice.

Duke123: Kdysi se uvažovalo o přejmenování, pak se na to zapomělo, nyní to zase někdo hodil na stůl, ale ČD to nechce měnit, prý že by docházelo ke zmatkům, což si umím lehce představit.

Ale nechápu proč ho nepřejmenují na Ostrava Přívoz, třeba za seset mohou přihodit hlavák Svinovu.

Vždycky je úsměvné lidem v Čechách vysvětlovat ať jedou do Svinova, že hlavák je "až za Ostravou" :o)))
20.02.2007 (9:02)  
Xixixi, to u nás v Přerově mrzneme furt jelikož ty dvoje otevřené dveře a krátká hala dokáže pořádně profoukat.
20.02.2007 (8:34)  
Jednu dobu se dokonce uvažovalo o přejmenování Svinova na hl.n. a hl.n. na Přívoz. Jestli se o tom stále uvažuje, to už netuším. Nevíte někdo?
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko