..: Útok na vlak v Indii :..

Ilustrační obrázekIndie-Dilí - Terorismus je v arabských zemích a zemích Blízkého východu obvyklým jevem, denodenně slýcháme zprávy o počtu mrtvých a zraněných z oblastí kolem Bagdádu, Jeruzaléma atd. Indie zatím terorismem v takové míře postižena není. Bohužel i tak se přelom dnů 18. a 19.2.2007 stal osudným minimálně 66 lidem v Indii, kteří cestovali vlakem.

Jak uvádí agentura ČTK, kolem půlnoci došlo ve vlaku Samjhauta Express ke dvěma silným výbuchům, způsobeným pěti náložemi vlastní výroby, které byly umístěny do plastových kufrů. Vlak směřující z Dilí do Lahore (Láhaur) v Pakistánu začal nekontrolovatelně hořet a během krátké doby došlo ke kompletnímu zničení dvou jeho vozů. Příčinou je teroristický útok, který si podle posledních informací vyžádál 66 obětí na životech, toto číslo ale není zatím konečné. Ve vlaku cestovalo dle médií až 610 cestujících. Dle komentátorů má celý útok vyvolat ochlazení lepšících se vztahů mezi Indií a Pakistánem. Je s podivem, že i když jsou vztahy mezi oběma zeměmi přinejmenším napjaté, na železniční stanici v Dilí nebyla u tohoto vlaku provedena sebemenší kontrola. Jak říká doslovně jeden z cestujících: "Na nádraží nikdo nikoho nekontroloval, neprověřoval a když jsem se marně snažil najít nějakou ostrahu, nenašel jsem." Dle zveřejněných fotografií z místa tragédie je docela štěstí, že jedoucí souprava nevykolejila, jinak by byl asi počet mrtvých výrazně vyšší. K vysokému počtu obětí přispěl zcela určitě i fakt, že některé indické vlaky mají okna chráněna ocelovou mříží, ty v tomto případě bránily některým cestujícím v úniku z hořícího pekla, anglická BBC rovněž uvádí, že některé dvěře postižených vozů byly zamčené (doslovně zašroubované).

Fotografie z místa neštěstí naleznete na BBC a Novinkách

zdroj: BBC UK a Novinky


michawel Poslat mail autorovi | 19.2.2007 (12:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Nehody a mimořádnosti

Další z regionu Svět


19.02.2007 (16:09)  
Nenechal jste rozum v USA ? Víc raději nic , nechci být vulgární . :oX
registrovaný uživatel koffr 
19.02.2007 (13:33)  
Muslimové mají právo nebýt uraženi pohledem na nějaký necudný bílý ženský, co se po ulici klidně producírují bez burky. Někdy dokonce řídí auto, umí číst nebo nejsou obřezané. Neměli bychom tak odporně šlapat po jejich právech. Podporujme terorismus!!!

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2019 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko