..: DB chce provozovat regionální dopravu přes Öresund :..

Ilustrační obrázek Kodaň - Deutsche Bahn chce podat přihlášku do vypsané mezinárodní soutěže o provozování regionální osobní dopravy na trati Helsingor - Kodaň - Kastrup - Malmö, která vede mostem přes Öresundský průliv.

DB podává přihlášku prostřednictvím svých dceřiných společností DB Regio AG a DB Regio Sverige AB a dopravu chce provozovat přes nově založenou švédsko-dánskou dceřinou společnost. Z dánských železničních kruhů v této souvislosti zaznělo varování, že další nový dopravce by výrazně zkomplikoval dopravu na stísněném Kodaňském hlavním nádraží. DB toto razantně odmítají, s oduvodněním že sami mají dlouholeté zkušenosti s provozem na stísněných nádražích, kde také působí několik různých dopravců.

V současné době probíhájí v okolí Malmo rozsáhlé stavební práce pro lepší napojení hlavního nádraží v Malmo na trať přes Öresund. Kromě stavby městského tunelu, který změní současné hlavové nádraží na průjezdné, probíhá stavba mimoúrovňové výměny kolejí z levé strany doprava a naopak. Ve Švédsku totiž vlaky stále jezdí na dvoukoljených tratích na levé straně. Celkové náklady projektu jsou 650 miliónů € (18 miliard Kč).

zdroj: Lok-Report


ANKU | 15.2.2007 (14:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Dopravci

More from Německo Dánsko Švédsko

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko