..: Číňané chtějí prodloužit trať pro Transrapid :..

Transrapid 008Kolín nad Rýnem / Šanghaj – Východočínské přístavní město Šanghaj se v hospodářském magazínu Capital vyslovilo pro prodloužení stávající tratě pro Transrapid. Německé konsorcium ThyssenKrupp Siemens léta jednalo s dceřinou firmou šanghajské městské správy o výstavbě 30 km dlouhé tratě pro Transrapid, která by byla na tu současnou napojena. Prodloužení by mělo stát 922 milionů € a trasa by nakonec spojovala letiště Pudong s finančním centrem na východní straně řeky Huangpu a letištěm Hongqiao. Plán musí nyní odsouhlasit jen čínská vláda. Rozhodnutí se očekává ještě před oslavami čínského Nového roku 17.2.2007.

zdroj: Bahnnews


CSPSV | 11.2.2007 (11:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Stavby a projekty

Další z regionu Čína


11.02.2007 (20:06)  
Takže nakonec má dojít k propojení obou šanghajských letišť. Maglev dnes končí daleko za městem na konečné metra a chybí i napojení na mrakodrapovou city Pudong. Mezi letišti jezdí dálniční expresy, ale i tak je vzdálenost na přestup nepříjemná. Bude ale zajímavé, jak se změní zastávky, protože na současné trati se jen na chvilku docílí rychlosti 430 km/hod.
registrovaný uživatel Luxian  mail  
11.02.2007 (16:24)  
Zajímavé, předpokládal jsem, že po výrocích, že Číňané vyvíjí vlastní maglev (přeloženo do realného jazyka: okopírovali německou technologii) a tím pádem i trať, už nebudou do Transrapidu investovat. Ale ono by asi nebylo moc dobré (a hlavně ani bezpečné) k současné trati přistavovat čínský plagiát.

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2019 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko