..: Oživení olomouckého nádraží se oddaluje :..

ziva nadraziOlomouc - Ve stanici Olomouc hl.n. skončilo výběrové řízení na úpravy nádražních prostor v rámci projektu Živá nádraží, aniž by se ČD podařilo na tento projekt získat investora.

ČD však stále přes dceřinou společnost ČD Reality pokračují v hledání investora, který by dokázal splnit jejich požadavky. V prvním čtvrtletí roku 2007 by se tato poptávka podle tiskového oddělení ČD měla vyhodnotit.

Do celého projektu Živá nádraží je v Česku zařazeno téměř šedesát železničních stanic. Na tomto projektu České dráhy spolupracují a budou spolupracovat s vybranými komerčními partnery. Ti by se měli postarat o modernizaci nádražních prostor z vlastní kapsy, na oplátku pak získají část interiéru stanice či přilehlého okolí k obchodnímu využití. Dráhy si od toho slibují mimo jiné i oživení nyní nepřitažlivých vestibulů nákupními zónami, obchůdky či kavárnami.

zdroj: Olomoucký deník


Payus Poslat mail autorovi | 27.12.2006 (20:00)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Stavby a projekty

More from ČR Olomoucký


28.12.2006 (21:44)  
Mám stejný pocit jako "Mato". V Olomouci "nějaké" nevyužívané prostory nejsou, na krajské město a významný železniční uzel je to nádraží poměrně malé a bez kapacitní čekárny, kde by mohli trávit "přípojnou přestupní dobu" cestující od rychlíků z Břeclavi, kteří hodlají pokračovat vlakem EC do Prahy. Půlhodinové přestupní doby jsou skutečně "geniální" produkt …
Correspondent or Member of ŽelPage Payus  mail  
28.12.2006 (15:53)  
Mato: v denním tisku uváděli ČD. a já zas tak do podrobna netuším,jak jsou tam ty smlouvy a majetkové vztahy "domluveny",proto jsem nechal to,co je uváděné...navíc,když se v tom angažuje tiskové oddělení ČD
Registered user Mato 
28.12.2006 (7:01)  
To se divím, že Olomouc to vůbec potřebuje. Nádraží včetně přednádraží a podchodů je nově zrekonstruováno, kavárnu tam taky mají, obchůdků je tam taky celkem dost, tak nechápu, proč do toho cpát další peníze. Jestli chcou, tak můžou nakoupit kytky aby to bylo trochu zelené a tedy "živé". Pravda vestibul nezáří hypermoderním nátěrem, ale proč taky, mně se vestinul hodně líbí. Místo toho by měli peníze radši vrazit do rekonstrukce jiných nádraží nebo do nových vagónů a lokomotiv (když Payus píše o ČD v souvislosti s nádražím, má na mysli ČD nebo SŽDC?)
Registered user Qaws 
28.12.2006 (0:20)  
To se divím, že pro Olomouc ještě nikoho nesehnali...

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2022 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko