..: Vlečka k vodárně Káraný se bude definitivně likvidovat :..
Káraný - Hlavní město Praha se rozhodlo zrušit vlečku Káraný. Na úřední desce magistrátu bylo zveřejněno oznámení o zadání veřejné zakázky na likvidaci této vlečky. Součástí má být kromě fyzické likvidace kolejí také oprava přejezdových konstrukcí a úprava zabezpečovacího zařízení. Vlečka v současnosti odbočuje ze širé trati mezi stanicemi Čelákovice a Lysá nad Labem na trati 231, a to v místě dnešního automatického hradla Káraný. Vlečka byla vybudována v souvislosti s výstavbou vodárny, která je jedním z hlavních zdrojů pitné vody pro Prahu. Vlečka je již řadu let neužívaná, a proto se město rozhodlo ji zlikvidovat.

zdroj: MHMP


Jan Kašpar Poslat mail autorovi | 24.11.2006 (9:09)
Related newsopen/close

More on Stavby a projekty

More from ČR Středočeský


24.11.2006 (21:44)  
Tak stroj se pokud možno opraví na místě, a stejně by se musel kus převézt automobilem, koleje vedou asi 100 metrů od haly. V areálu vodárny jsou částečně zasypané, výhybky zřejmě nefunkční, a podle místního inženýra je vlečka opravdu už zbytečná (a snad zčásti snesená).
Velkodráha měla být asi velodráha, a tím se myslí jako pro šlapací drezíny? A kdo by tam s tím jezdil? Jedna konečná stanice by byla u vodárny v malé vesničce, a druhá uprostřed lesa u výhybky na trati 231?
24.11.2006 (21:30)  
ZLIKVIDOVAT
Až se ve vodárně porouchá nějaký stroj, poveze se kamionem.
Registered user Space 
24.11.2006 (15:34)  
Mibe: Co je to velkodráha?
24.11.2006 (14:50)  
Mám ten pocit že vlečka je defakto zlikvidována v obdočnévýhybce v traťové koleji chybý jazyk a možná už i srdcovka.
Registered user Mibe 
24.11.2006 (14:29)  
Tak to je teda skoda. Bydlim kousek vlecky a vim, ze by se hodila napr. pro velkodrahu- v okoli je prkna priroda. Navic svrsek na vlecce je velice zachovaly, prazce vesmes kvalitni, betonove. Pred nekolika lety se po vlecce mela konat i jizda motoracku KZC, ale neuskutecnila se, protoze pry nenasli klice od vykolejek...

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2024 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko