..: InterConnex přestane jezdit na trase Gera - Berlín :..
Ilustrační fotoGera - Společnost InterConnex, soukromý železniční přepravce v Německu, přestane od prosince jezdit na trase Gera - Berlín. Důvodem je klesající počet cestujících. Město Gera tak nebude mít napojení na dálkovou dopravu. "Od prosince budeme jezdit pouze s elektrickými jednotkami," říká mluvčí společnosti Veolia Matthias Roeser. Bohužel trať mezi Gerou a Lipskem není elektrifikovaná a přípoje na vlaky v Lipsku se také neosvědčily. Nutno dodat, že trať z Gery přes Berlín do Rostocku se stala v historii první, kde byla od 1.3.2002 provozována dálková doprava soukromou společností a nikoliv DB. A právě InterConnex usiloval o to, aby se na dálkovou dopravu napojila taková města jako Gera. První soukromý dálkový vlak v Česku by měla zajišťovat společnost Railtrans mezi Prahou a Ostravou od 10.12.2006.

zdroj: Lok-Report


CSPSV | 14.11.2006 (22:16)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Dopravci Jízdní řád

More from Německo


Registered user VKor 
15.11.2006 (11:54)  
To je skoro výzva pro redaktory...
15.11.2006 (10:04)  
Ha, tak tu mame rovnou sbirku malomyslnych jeidncu, hosi vy mate v Bohnicich vychazky, nebo vam tam zavedli internet az na pokoje? Na to se snad ani nijak jinak reagovat neda. Za chvili to tu bude jako na iDnes a bude nejlepsi diskuse zrusit. To by stalo za nejaky sociologicky pruzkum co vede lidi k takovemuto jednani, zda je to dusevni porucha, nizka inteligence, nebo treba nejake zvedani si sebevedomi, ci neco uplne jineho.
Registered user ČD4ever  mail  
15.11.2006 (9:03)  
jarin: První, jako rychlovlaky Pendolino...První, jako ČD na dopravním trhu.....První, jako vlaky Eurostar Paříž-Londýn.....První, jako společnost ČD v oblasti komfortu, ekologie, ceny a bezpečnosti......
15.11.2006 (0:14)  
Tak uz i sem dorazila demence v podobe pubertalnich projevu lidi s velmi nizkym intelektem. Gratuluji, jste prvni, doufam, ze jste ejakuloval mimo klavesnici, zkrat by mohl bolet:))))))))
Registered user jarin 
14.11.2006 (22:56)  
První

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko