..: Srážka vlaků na severovýchodě Francie :..

FretThionville - Dnes dopoledne (11:45 hod.) došlo na trati Luxembourg - Thionville necelý kilometr od lucemburské hranice ke srážce dvou vlaků. Osobní vlak z Lucemburku do Nancy čelně narazil políž obce Zoufftgen do nákladního vlaku v opačném směru. Neštěstí si vyžádalo nejméně 13 mrtvých (10 cestujících, 1 dělník na trati a 2 strojvedoucí) a desítky zraněných. Mezi mrtvými jsou oba strojvůdci. Na místě zasahovalo více než 100 příslušníků záchraných složek jak z Francie tak z Lucemburska

Příčina sřážky ještě není známa. Podle prvních poznatků vyšetřovatelů ale zapříčinila neštěstí chyba na výhybce. Oba vlaky jely v době nehody po stejné koleji, protože druhá kolej momentálně prochází modernizací. Francouzský premiér Dominique de Villepin, který byl na cestě do Karibiku, a ministr dopravy Dominique Perben se vydali na místo nehody. Podobně velká nehoda se ve Francii stala v listopadu 2002, kdy při požáru rychlíku na trase Vídeň - Paříž zahynulo 12 osob.

zdroj: Kurier, BBC


comar | 11.10.2006 (16:36)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from Evropa Francie


Registered user rk_kn.  mail  
13.10.2006 (8:33)  
Podľa môjho názoru za túto nehodu nemôže výhybka sama, ale " ľudský faktor". Vyzerá to tak, že podľa vybavenia trate by tam mal byť AB. Ak ani nie banalizovaný, tak počas výluky jednej koľaje, telefonické dorozumenie. A práve vtedy sa jeden zo susedných výpravcov, alebo trať. dispečer na DOSS mohol pomýliť . Ako sa udáva, nákl. vlak mal postavené, ten za riadnej obsluhy zab. zar. Ale osobný zrejme už nemal a omylom išiel oproti náklad. vlaku na tú istú trať. koľaj.
Registered user comar 
11.10.2006 (23:04)  
Reportaz z mista nehody. Bohuzel je to v lucemburstine, presto zajimave.
http://www.youtube.com/watch?v=vFItYsluvSs
Registered user comar 
11.10.2006 (20:20)  
Rail: TGV tam jezdi uz ted, ale maji stejnou trasu a stejne jizdni doby jako EC.
Registered user Rail-2005  mail  
11.10.2006 (19:57)  
Jen doplním, že trať je v rekonstrukci z důvodu modernizace před uvedením do provozu LGV Est v červnu 2007. Po této trati pak budou jezdit vlaky TGV do Luxemburku. Vyměňuje se svršek a zabezpečovací zařízení.
Registered user VKor 
11.10.2006 (16:46)  
Vlaky se srazily krátce kolem 11:45 SELČ u vesnice Zoufftgen v Lotrinsku asi 20 kilometrů od hranice s Lucemburskem. Zahynulo nejméně 10 cestujících v dvoupodlažním vlaku, jeden dělník na trati a strojvedoucí obou souprav.
Podle prvních poznatků vyšetřovatelů zapříčinila neštěstí chyba na výhybce, která regulovala vjezd na jedinou kolej, která v úseku byla k dispozici pro oba směry kvůli pracím na trati, uvedla francouzská rozhlasová stanice RFI.
Státní příslušnost mrtvých a zraněných zdroje dosud neuvedly. Osobní vlak jel z Lucemburku do francouzského města Nancy, nákladní z Baselu do Bettembourgu. Na místo vyjely početné záchranné oddíly z obou sousedících zemí.
"Je to hrozné. Jedná se o čelní kolizi. Někteří lidé byli vážně zraněni a odvezeni do nemocnice. Někteří další jsou tam stále uvězněni," řekl brzy odpoledne představitel krajské správy Lotrinska Patrick Hatzig. Podle záchranářů bylo ještě po 14:00 SELČ v troskách nejméně devět osob. Trať je zatím uzavřena a byla zavedena náhradní autobusová doprava mezi Lucemburkem a Thionville.
Doplněno podle z www.ceskenoviny.cz a www.cfl.lu/CFLInternet/Espaces/01EspaceVoyageurs/_General/News/CollisionentredeuxtrainsaZoufftgenLigneLuxembourgThionvilleMetzNancy.htm

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko