..: Děti jely pendolinem zdarma, ČD chystají nabídku pro rodiny s dětmi ve spojích SC :..
Jana Havranová a SC PendolinoOstrava - Děti různých věkových kategorií ze 3 ostravských dětských domovů přijely dnes v 7:31 hod. na holešovické nádraží spojem SC Pendolino 500 při příležitosti Mezinárodního dne dětí. Z Prahy do Ostravy cestují děti spojem SC Pendolino 511. České dráhy nabídly obě cesty zdarma. Pro děti byl rezervován celý vůz č. 7 a během cesty se o děti kromě vychovatelů starala „žena z plakátu“ Jana Havranová, která děti postupně doprovodila na stanoviště strojvedoucího. Kromě ČD se na akci podílí i společnost JLV, která dětem poskytla během jízdy zdarma drobné občerstvení.

České dráhy připravují na období letních prázdnin nabídku pro rodiny s dětmi ve spojích SC Pendolino. Nabídka bude zacílena zejména na víkendové cesty z Ostravy do Prahy či z Prahy do Olomouce. Cena této nabídky nebyla zatím stanovena a bude samozřejmě nižší než standardní jízdné SC Pendolino. ČD si od slevy slibují rozšíření skladby cestujících o novou cílovou skupinu – rodiny s dětmi cestující na víkendové výlety.

zdroj: Tisková zpráva ČD, Foto: Fotogalerie ČD


CSPSV | 1.6.2006 (21:10)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Reportáže

More from ČR Moravskoslezský ČR Praha


  1 2      Zpráv na stránku:   
Registered user M 
02.06.2006 (21:16)  
Heh, jestli je dite "otravne" nebo ne neresim. S malym ditetem ja osobne asi jen v noci (tj. Praha-Ostrava urcite NE vlakem), protoze jinak je to na prasky na nervy:)

Ja jsem resil to, ze si nemyslim, ze by melo cestovat zdarma na vlastnim sedadle (resp. ze si nemyslim, ze by v tomto byli CD jakkoliv nestandartni). A kdyz jsme u toho - docela dulezitou vec napsal Adam, ovsem opravdu nedokazi rict, jestli to, co plati u klasickych mistenek plati i v povinne mistenkovych vlacich. To by musel rozlousknout nejaky "insider"
02.06.2006 (17:40)  
Koukám, že se rozvinula slušná diskuze - doplním upřesnění - vlak byl prázdný - dokonce jsme si koupili místenku do vozu nejvyššího čísla - t.j. myslím 7 - ale dítě samo sedět nesmělo. Souhlasím - je to o přístupu - po cestě z Prahy to bylo zcela bez problémů.

Ale mrzí to, po cestě vlakem ICE z MNichova na DB je dětský koutek velmi příjemný - a taky určitě zde děti neobtěžují jiné cestující - (pro M - chápu, občas je dítě otravné a vzteklé - když je unavené, ale byli jsme jiní -)))) ?
Registered user M 
02.06.2006 (16:40)  
No a pak ze jenom prudim:-))
Registered user Glagol  mail  
02.06.2006 (15:56)  
M-ten nápad s jízdou naklápědel Ústí-Cheb není vůbec špatný.
Můj odhad je tak -20 až 25minut.
Registered user Glagol  mail  
02.06.2006 (15:32)  
Waszyne,zapoměl jsi dodat že po vítězství tvé rodné strany a provedené privatizaci tam budou budou jezdit davy.
K věci-podmínky pro cestování s dětmi jsou zřejmě v 680 nic moc z hlediska místa apod, ale to platí i o ostatních vozidlech, holt máme úzké koleje (vzpomínka na pokus dostat kočárek do kupé v B).
Co se týče tarifů a pravidel - celkem to ujde.
Buzerace-na prudiče člověk narazí prakticky všude, ale neštěstí je když "dělá s lidma".
Registered user M 
02.06.2006 (14:56)  
Letadla jsou zpravidla plna? Aha...
Registered user waszyn 
02.06.2006 (13:55)  
letadla jsou zpravidla plna a ditetem zdarma by prichazely o velky peniz.
pendoline jsou zpravidla prazdne a mely by bojovat o kazdeho zakaznika. tim ze me bude pruvodci okrikovat ze si na chvili odlozim dite na protejsi sedla konaji spise naopak.
Registered user M 
02.06.2006 (12:44)  
waszyne, podnikove to ekonome, a co chtit 500 za dospeleho, kdyz je vlak uplne prazdny - to je take ubohost? Nebo kde je ta hranice, pokud to ubohost je a kde uz je to opravnene - ja jen, ze ve vlacich je to vetsinou 6 let, v letadlech pouze 2 roky. Jsou tedy aerolinky ubozejsti nez zeleznice?

Opakuji, ze nevidim jediny duvod, proc by infant mel cestovat zdarma na vlastnim sedadle (at uz jde o SC nebo Os) a stejne tak nevidim jediny duvod k tomu, aby pruvodci nekoho buzeroval za to, ze si da dite/bagl/nohy na volne sedadlo v prazdnem vlaku
Registered user M 
02.06.2006 (12:35)  
Nejstastnejsi prirovnani to mozna neni, ale princip je naprosto a zcela stejny. Proste ohanet se "MYMI" danemi je trapne...

Ale ja jsem cekal, ze budu nelida, takze se neda rict, ze bych byl prekvapeny. I nadale jsem ale klidny, protoze vim, ze uplne stejne to funguje v kazdem druhu prepravy - tj. nikde infanti necestuji zdarma na vlastnim sedadlem. Pokud ho pruvodci buzeroval, tak to je o pruvodcim, ne o pendolinu
Registered user Olda_K  mail  
02.06.2006 (12:21)  
mísa -> místa
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko