..: Trať je zachráněna :..
Ilustrační obrázek Přibyslav - Stoletá železniční trať mezi Přibyslaví a Sázavou je zachráněna. Při včerejší avizované poslední jízdě se starostové okolních obcí dohodli na odkoupení trati od strojírenské společnosti SaZ. V každém případě byla včerejší jízda letošní poslední. Až dojde k formálnímu sestavení sdružení, nastanou jednání o kupní ceně. Pokud by trať SaZ prodalo pouze za cenu šrotu, stála by obce zhruba osm až deset milionů korun. Během letošního roku chtějí obce sehnat další peníze, mimo jiné i z evropských fondů, na splnění veškerých bezpečnostních požadavků pro veřejnou přepravu. Pokud se vše podaří, mohla by být už za rok na trati obnovena výletní veřejná doprava.
Na starost by si ji opět vzal Klub přátel kolejových vozidel z Brna. K zásadnímu zvratu došlo doslova za minutu dvanáct. Včerejší jízda byla dlouho dopředu avizována jako rozlučková, vlak měl na starou trať vyjet naposledy. Určitě i ojedinělý zájem o tuto atrakci neúspěšná jednání zvrátil. Projet se historickým vláčkem s parní lokomotivou a šesti vagony chtěly stovky lidí. Někteří se dokonce do vlaku už nevešli, a jen smutně sledovali odjíždějící soupravu. Lidí bylo opravdu mnoho. Právě jako atrakci pro turisty chce sdružení obcí starou trať pojmout.

Zdroj a více informací: www.dopravni.web


Petr Nemec Poslat mail autorovi | 25.4.2006 (18:50)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Stavby a projekty

More from ČR Vysočina


30.04.2006 (20:53)  
Nebyl bych si tak jist, že je trať zachráněna, neboť vše co by mělo vést k záchraně je napsáno v budoucím čase …
Registered user Myšák  mail  
26.04.2006 (21:24)  
Tak to je bezvadná zpráva!!!!!!!! To je poprvé, co se rozlučková akce svým způsobem otočila (ač to málokdo věděl) do akce zahajovací. Doufám, že tento de facto druhý začátek přinese všem zainteresovaným (hlavně pak celému KPKV) už jen "krásné" starosti s pořádání akcí a renovací dalších zajímavých vozidel. Rád se zase zúčastním. Hodně zdaru!!!!!!! Myšák, Kolín
Correspondent or Member of ŽelPage Miloš  mail  
25.04.2006 (20:03)  
Jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo jo! Dokazal jste to pane Kotas, dokazali jste to pani starostove, dokazali jste to cleni KPKV! Jo, ta trat tu bude i pro dalsi generaci! Klobouk dolu vsem, co se na tom podileli! Neudelali jste radost jen cele Vysocine, ale i cele republice!
Dekuji i za ostatni!
Registered user pulpos 
25.04.2006 (19:30)  
Po dlouhý době konečně výborná zpráva. Po týhle trati jsem běhal už jako čtyřletej, takže pro mě dost znamená. Navíc v neděli jsem si prošel celej úsek z Nížkova do Sázavy a je to fakt nádherná trať. Byla by jí škoda.
Registered user pulpos 
25.04.2006 (19:30)  
Po dlouhý době konečně výborná zpráva. Po týhle trati jsem běhal už jako čtyřletej, takže pro mě dost znamená. Navíc v neděli jsem si prošel celej úsek z Nížkova do Sázavy a je to fakt nádherná trať. Byla by jí škoda.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko