..: Nehody na železnici o velikonocích :..

Nehody na železniciNehody - Bohužel i o Velikonocích dochází k nehodám na železnici. V následujícím článku najdete aktuální přehled nehod od pátku 14. do pondělí 17. dubna 2006.

K velmi vážným nehodám došlo v Indonesii, kde došlo ke střetu dvou vlaků (13 mrtvých) a v Řecku, kde došlo ke střetu vlaku Intercity s nákladním autem. Vlak vykolejil a jeden vůz začal hořet (4 mrtví). Další závažnou nehodou byl střet rychlovlaku ICE v Německu nedaleko Frankfurtu. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění a obětech na životě.

V České republice, asi jako každý den, došlo k několika střetům na přejezdech, či sražení osob v kolejišti.

České Budějovice - Spěšný vlak z rakouského Summerau do Českých Budějovic v Kamenném Újezdě na Českobudějovicku srazil v pondělí dopoledne (17.4.) třiadvacetiletou ženu. Žena čínské národnosti střet přežila, utrpěla při něm zlomeniny obou nohou. Nehoda se stala zřejmě ve chvíli, kdy nastupovala nebo vystupovala z jedoucího vlaku.

Souprava stavěla v Kamenném Újezdu v 09:41. Nikdo z vlakového doprovodu si v té době ničeho nevšiml. Žena byla nalezena až hodinu poté. Drážní inspekce nyní zjišťuje, jak k nehodě došlo.

Opava - Mezi Slavkovem u Opavy a Oticemi se v pondělí po desáté hodině (17.4.) střetl osobní vlak s osobním autem. Nehoda se stala na přejezdu se světly bez závor. Provoz na trati Svobodné Heřmanice a Opava východ byl přerušen. V autě byli dva zranění.

Tábor - Tělo jednačtyřicetileté ženy objevili v pondělí ráno (17.4.) lidé na trati mezi Sezimovým Ústím a Táborem (trať č.220). Případ vyšetřuje Drážní inspekce. Musí zjistit i to, jaká souprava ženu srazila. Pravděpodobně ji srazil některý z vlaků, který úsekem projížděl v noci z neděle (22:00) na pondělí.

Řecko - Soluň - Čtyři osoby zahynuly v neděli večer (16.4.) v Řecku při srážce vlaku Intercity s nákladním automobilem na přejezdu. Vlak vykolejil a jeden z vagónů začal hořet. Zraněno bylo na 40 osob, z toho pět těžce.

Řidič nákladního vozu údajně ignoroval výstražné znamení před přejezdem, který se nachází asi tři kilometry od města Drama a v 21:25 místního času (20:25 SELČ) vlak jedoucí z města Alexandrupolis do Soluň do auta narazil. Tři vagóny ze čtyř vykolejily, některé skončily napříč tratě. Ve vlaku podle policie cestovalo na 110 cestujících.

Frankfurt - (16.4.) Rychlovlak ICE smetl na přejezdu jižně od Frankfurtu osobní auto. Ve vlaku jelo 60 lidí. Auto, které v noci stálo na kolejích, bylo prázdné. Nikdo nebyl zraněn.

Podle doplňujících informací se jedná o ICE Mannheim - Frankfurt, který v noci na neděli v obci Riedstadt-Wolfskehlen najel do automobilu řízeného podnapilým řidičem, který prorazil závoru na přejezdu. Vlak tlačil auto před sebou přibližně ještě kilometr, než zastavil, přičemž došlo k požáru auta. Škoda se odhaduje na 2 miliony EUR. Provoz na trati byl částečně obnoven v 9:30, místní doprava má zpoždění okolo 5 minut; dálkové spoje byly odkloněny přes Darmstadt s asi 10minutovým zpožděním. Plný provoz se očekává nejdříve na Velikonoční pondělí.

Podle televizní stanice RTL podnapilý řidič prorazil živý plot a svodidlo a zastavil na kolejích. Soused řidiče z auta vytáhl, po té jej zatkla policie, kterou přivolal onen soused.

Rokycany - Na železniční trati mezi Plzní a Prahou v zastávce Dýšina na Rokycansku bylo v sobotu (15.4.) po sedmé hodině ráno nalezeno tělo mrtvého člověka sraženého rychlíkem.

Neštěstí se odehrálo asi čtyři sta metrů za zastávkou směrem na Prahu. Muže přejel kolem sedmé hodiny rychlík z Frankfurtu. Doprava musela být svedena na jednu kolej, vlaky projíždějící kolem místa nehody měly nařízenu pomalou jízdu a musely houkat.

Podle prvotních informací šel muž v kolejišti. V současné době policisté provádějí ohledání místa a zjišťují totožnost muže. Zda šlo o sebevraždu nebo nešťastnou náhodu je předmětem dalšího šetření.

Indonesie - Při srážce dvou vlaků u indonéského Gubuku na ostrově Jáva zahynulo ráno nejméně 13 osob a dalších 26 utrpělo zranění. Vlak s tisíci pasažéry jedoucí do Jakarty narazil do stojící soupravy. Strojvůdce vlaku narazil do stojící soupravy, avšak stačil výrazně snížit rychlost a neštěstí se obešlo bez mnohem většího množství obětí.

Ostrava - Nákladní vlak na nádraží v Ostravě - Svinově se v pátek (14.4.) srazil se služební vozíkem drah, takzvanou ještěrkou. Zaměstnankyně ČD byla při střetu zraněna.

Zdroj : iDnes.cz , Novinky.cz , České noviny (ČTK)


JRtrain Poslat mail autorovi | 17.4.2006 (16:02)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from Svět Evropa Česká republika (celá)


  1 2      Zpráv na stránku:   
19.06.2006 (15:04)  
Zdravím , když sem to tady pročítal , narazil jsem na zprávu , jestli by nebyl kratší seznam , kdy se nic nestalo. Jenom tady u nás se za poslední tři dny staly 4 nehody-- někde u hranic podhodili Kocoura,pao ty Vranovice , hned na to Kocour se Zamračenou a včera ráno v Nymburce prej poslala výpravčí proti červený Kocoura s nákladem do šturcu , kde stála Hrbatá , nevíte někdo něco o tom?
19.04.2006 (19:33)  
Oficiální informace z Řecka - vlak IC 92 Alexandroupolis-Soluň se čtyřmi vozy, 4 mrtví, 23 zraněných, celkem 65 cestujících. Nehoda se stala na zabezpečen přejezdu se závorami - řidič kamionu nerespektoval vystažné znamení, které bylo funkční. NAD byla zavedena v úseku Serres-Drama
Registered user Semík  mail  
18.04.2006 (12:15)  
Jen tak trochu mimo mísu.: Poté se přihnal ICE se 46 cestujícími...... Proč nám vadí vytížení SC Pendolino?
18.04.2006 (9:31)  
Podle RTL jelo ICE 160 km/h, první vůz po srážce vykolejil.
Registered user rk_kn.  mail  
17.04.2006 (16:59)  
zrejme v tom prípade z Frankfurtu zabudli na jedno dôležité - varovať susedné stanice o prekážke, prípadne centrálu riadenia. Z tejto povinnosti sú školení všetci zamestnanci.
17.04.2006 (15:05)  
Nebyl by kratší seznam míst kde se nic nestalo?
Registered user milan 
17.04.2006 (13:43)  
Nevíte kolik to ICE jelo?
16.04.2006 (22:33)  
nevíte někdo o tom, že TIS srazil někde na blanensku chlapa?
Registered user Space 
16.04.2006 (21:07)  
Upřesňuji - díval jsem se na RTL a zpráva obsahovala, že podnapilý řidič prorazil živý plot a svodidlo a zastavil na kolejích. Soused ho pomohl vytáhnout a řidič pěšky opustil vozidlo; po chvíli ho zatkla policie, kterou rovněž přivolal onen soused. Detaily zadržení prý policie nesdělila. Poté se přihnal ICE se 46 cestujícími a srážka se obešla bez zranění. Bohužel nevím, o které noční ICE se jednalo :-(
P.S. Jasně, že netáhl, ale tlačil...omlouvám se, prostě se mi to v hlavě z němčiny do češtiny nepřekládá bez chybičky...
16.04.2006 (20:38)  
Já jsem dostal shodnou informaci od známého v Německu ovšem s tím rozdílem, ýe nikdo nebyl zraněn a policie hledá toho, kdo na přejezd auto postavil.
Verze "opilého řidiče" a "žádného zranění" si poněkud odporují … že by opilý řidič stačil vystoupit nebo nebyl vůbec zraněn … podobně vlak před sebou auto netáhl, nýbrž tlačil …
  1 2      Zpráv na stránku:   

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko