..: Kolaps dopravy v jižních Čechách :..
ilustrační fotoČeské Budějovice - Od včerejšího dopoledne situaci na železnici v jižních Čechách komplikuje husté sněžení. Hejtman Jihočeského kraje byl nucen vyhlásit stav ohrožení, do Českých Budějovic byla povolána armáda na pomoc při odklízení sněhu.

Trať 220 (České Budějovice - Praha) byla od 3.1. od 13:00 neprůjezdná kvůli velkému množství stromů, které spadly na trakční vedení a železniční svšek. R 640 s pravidelným příjezdem do Prahy hl.n. měl zpoždění 400 minut, R 661 (Plzeň-Brno) byl odřeknut, další spoje až do 23:00 nabíraly 300 minut zpoždění. Situaci dále komplikovala skutečnost, že po odstranění jednoho zataraseného místa spadly stromy jinde, některé vlaky (R 640, R 642) zůstaly doslova uvězněny mezi padajícími stromy. Trať se podařilo částečně zprovoznit kolem 23:00, kdy 6 souprav čekajících u zastávky Dynín, konečně projelo do Českých Budějovic (R 637, R 664, R 639, Ex 553, R 643, R 207). Některé spoje byly spojeny a do Českých Budějovic dojely jako jedna souprava. Po celou dobu čekání byli cestující uvězněni "v polích" bez možnosti obstarat si nápoje či jídlo.

Problémy byly i na trati 226 z Veselí nad Lužnicí do Českých Velenic, na které se též celé dopoledne odstraňovaly stromy, které nevydržely nával nového mokrého sněhu.

Tisková zpráva ČD : Doprava v Jihočeském kraji

Přestože je kvůli přívalům sněhu v Jihočeském kraji vyhlášen stav nouze, daří se na téměř všech tratích v regionu zajistit provoz. Jedinou výjimkou je trať Rybník – Lipno, kde je přerušeno napájení a trať je zavalena spadlými stromy. Na této trati je zavedena náhradní autobusová doprava a na odstranění padlých stromů se začne pracovat až po stabilizaci situace v regionu - nejspíš zítra. Ostatní tratě jsou sjízdné, byť dochází při pádu stromů k dočasným přerušením provozu v délce desítek minut. Navíc vlaky na některých tratích jsou doprovázeny hasiči ČD a pracovníky Správy železniční dopravní cesty, takže odstraňují padlé stromy přímo na místě s cílem minimalizovat zpoždění vlaků a omezení dopravy. Jde například o tratě České Budějovice – České Velenice, České Velenice – Veselí nad Lužnicí a trať z Českých Budějovic směrem na Český Krumlov. Železničáři odstranili z kolejí za posledních 36 hodin více než 250 zcela spadlých stromů a provedli stovky dalších zásahů při odstraňování větví či stromů, které částečně zasahovali do jízdní dráhy vlaků.
České dráhy se omlouvají cestujícím za zpoždění a případné nepohodlí.

Ostrava (ČTK - České noviny) - Stromy popadané přes železniční tratě na Karvinsku ráno zablokovaly vlaky naložené uhlím i prázdné nákladní vozy společnosti OKD Doprava. Další nákladní vlaky čekají na kolejích na odstranění následků úterní železniční nehody v Brodku u Přerova. Těžařům postupně docházejí prázdné vagony, aby mohli zajistit bezproblémovou nakládku uhlí. Dvoudenní zpoždění by ale nemělo způsobit nedostatek uhlí u hlavních odběratelů OKD, řekla mluvčí firmy Věra Breiová. Problémy mají i autodopravci a další firmy.

Ilustrační foto : Jindřich Berounský - Harrachov 2005

Václav Růžek | 4.1.2006 (11:07)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Služby

More from ČR Jihočeský


Registered user Koudy 
04.01.2006 (20:45)  
Něco o včerejšku na 220 z mého pohledu:
http://www.brnosim.wz.cz/kalamita.htm

Jinak co konkrétně odjelo do Č.B. jako jedna souprava?
04.01.2006 (17:11)  
Dnes sem jel Os8103/ČB - ČK - Volary/, 10 min zppoždění, vlak několiukrát zastavoval, aby průvodčí odklidil větve...na větších zastávkách byli čety chlavpů. ktrří odklízeli větve... Sp1761 měl spoždění 40 min...
Registered user M 
04.01.2006 (12:31)  
Z te tiskove zpravy CD by jeden nabyl dojmu, ze dve lokalky mely zpozdeni deset minut kazda...

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2019 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko