..: České dráhy a hlavní město Praha uzavřely smlouvu o dopravní obslužnosti. :..
ČD - České dráhy dnes uzavřely první z řady smluv s kraji o zajištění dopravní obslužnosti v roce 2006. Dnes podepsaná smlouva zajišťuje provoz a financování osobních a spěšných vlaků na území hlavního města Prahy. Spoje Českých drah ujedou v roce 2006 na území Prahy 2 861 355 kilometrů, v provozu bude 562 regionálních vlaků, region za tento rozsah služeb zaplatí přes 165 milionů Kč. Vlaky Českých drah, a. s., v Praze a okolí přepraví denně přibližně sto tisíc cestujících.Na nejfrekventovanějších trasách směřujících do centra Prahy jezdí spoje ve špičkovém intervalu 15 až 30 minut.

Vlaky Českých drah využívají k pravidelnému dojíždění do školy či zaměstnání nejen obyvatelé obcí ležících za hranicemi hlavního města, ale také samotní Pražané. Jak se ukázalo při povodních v roce 2002, železnice dokáže nabídnout rychlé spojení různých částí města v čase srovnatelném i s metrem. Například jízda z Masarykova nádraží do Klánovic trvá zpravidla 21 minut, v případě Horních Počernic pak obvykle 19 minut. Z hlavního nádraží do Uhříněvsi dojedou cestující za 23 minut, do Radotína v průměru za 17 minut. Na těchto tratích jezdí vlaky ve špičkách pracovních dnů v intervalu 15 – 30 minut, v ostatních obdobích minimálně každou hodinu. Od loňského roku funguje první městská železniční linka, která v pracovní dny spojuje Roztoky u Prahy s Holešovicemi a Libní. Celý úsek projede souprava nejčastěji za 19 minut. Již probíhající výstavba tzv. Nového spojení s tunely pod Vítkovem přinese výrazné zvýšení kapacity tratí z několika směrů na hlavní nádraží. Dokončení stavby za několik let umožní rozvoj městské železnice, nejen nabídkou kratších intervalů, ale také bezkonkurenčních jízdních dob. Cestující se tak dostanou vlakem z Vysočan do Vršovic či z Libně na Smíchov za 15 až 20 minut.

Zdroj: Tisková zpráva ČD

Foto: ČD


CSPSV | 29.12.2005 (12:12)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Legislativa

More from ČR Praha


Registered user mic 
03.01.2006 (7:34)  
radši bych to viděl takto:
Opava-Svinov-Vítkovice-Havířov-Český Těšín-Čadca
Svinov-hlavní-Kunčice-Frýdek-Místek
Přerov-Svinov-hlavní-Bohumín-český Těšín
Registered user Ostravan
29.12.2005 (14:11)  
Už se těším, až se elektrizuje úsek Ostrava hl.n.-Kunčice a posléze až do Frýdku-Místku a může být spuštěna taková doprava i na Ostravsku.
Takové spoje:
Opava-Svinov-hlavní-Kunčice-Frýdek-Místek.
Svinov-Vítkovice-Havířov-Český Těšín-Čadca
Přerov-Svinov-hlavní-Bohumín-český Těšín:)

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko