..: Evropská komise schválila další prostředky na dopravní síť TEN :..

tgv (ilustrační)Brusel - Evropská komise schválila uvolnění 356 milionů € na "projektování a uskutečňování záměrů" v rámci transevropské dopravní sítě TEN-T. Přes 70 % těchto prostředků bude vynaloženo na železniční projekty; dalších 20 % na inteligentní a inovativní dopravní systémy (například v oblasti interoperability železniční dopravy). K nejvíce podporovaným projektům a studiím patří například satelitní systém GALILEO nebo přes Alpy vedoucí železniční spojení Lyonu a Turína (jen na tento projekt jde z prostředků Evropské unie 48 milionů €).

Veškeré schválené prostředky jsou určeny projektům, které jsou již obsaženy ve "Víceletém směrném programu 2001 - 2006". Tento program obsahuje 30 přednostních záměrů, které byly v dubnu 2004 schváleny Evropskou radou a Evropským parlamentem. Více než polovina financí je použita na stavební práce, zbytek je určen k financování studií z oblasti techniky, hospodářství a životního prostředí nebo případných dalších aktivit, potřebných k získání stavebních povolení. Dále je uvolňování veškerých finančních prostředků určených pro vysokorychlostní železniční spojení vázané na dodržení podmínek interoperability této dopravy.

O uvolnění dodatečných prostředků (cca. 150 mil. €) pro další projekty obsažené ve "Víceletém směrném programu" se bude jednat v nejbližších týdnech, v dlouhodobějším výhledu (podzim 2005) je jednání o přibližně 100 milionech €, určených TEN-projektům v nových členských zemích EU. Celkový plánovaný objem investic do přednostních projektů sítě TEN-T do roku 2020 je 225 miliard €.

Zdroj: eurailpress


OndraJ | 13.9.2005 (0:49)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Stavby a projekty

More from Evropa


Registered user Mates 
14.09.2005 (19:02)  
Stranger: jestli to taky nebude tim, ze takova pomoc je na druhe strane vyvazena stovkama nesmyslnych direktiv a jen prokousat se tim aby ses vesel do toho svym podnikatelskym zamerem, je docela sila a to nemluvim o tom, jake podpory podnikani se dostava od zdejsi socansky vlady ... dokud tady bude vladnou skvadra lidi ktere vede clovek s takovym slovnikem, kdy zisky firem nazyva„zhovadilou potrebou“, podnikatele „kapitalisty,kteri potrebuji zvysit svuj firemni profit“ a osoby profesne pripravene na vedouci funkce „kadrovymi rezervami“, tak do te doby, nejaka pomoc z EU toho moc nevytrhne, bohuzel.
14.09.2005 (18:01)  
Mates: A co jineho nez takovyto pristup z toho prvniho prispevku vyplyva? Jestli zminovany nazor neni casto zminovan na mnoha forech prave proto, ze je tak rozsireny...
Jeste jsem nikde nevidel treba nekoho podekovat za mnozstvi strukturalni pomoci ci pomoci na podporu podnikani, kterou dostavame - na rozdil od oblibenych zprav typu "co si na nas zas kdesi v Bruselu vymysleli"...
Registered user MAtes
14.09.2005 (13:29)  
no .. jiste ze tohle je klasickej pripad ... z jedny moji vety usoudite co ja vim a nevim o EU ... a aby toho nebylo malo, napasovat sem oznaceni "klasicky cesky pristup", tuhe zhovadilost vidim na cim dal tim vice forech a cim dal tim vic se nemohu zbavit dojmu, ze to pisou prave ti lide, co nejvic kecaj a nic nedelaj a pak si to omlouvaj jakymsi "cechackovstvim"
Correspondent or Member of ŽelPage Adam  mail  
14.09.2005 (0:20)  
Stranger: To neni jenom o pristupu k EU. :-D Cesi maji vubec zvlastni schopnost remcat o vecech, o kterych hovno vi. :-D
13.09.2005 (14:20)  
No jo, cesky pristup k EU - moc nevime, o co jde, ale nadavame na to horem dolem... :(
Registered user comar 
13.09.2005 (13:19)  
Mates, Martin: jaktoze z toho nic nemame? Co je asi toto: http://www.k-report.net/koridory/galerieIV/II278.jpg
Nebo si snad myslite, ze ceske koridory by se dali financovat ciste z naseho rozpoctu? EU je dotovala uz v dobe, kdy jsme jeste nebyli cleny. CR dava do rozpoctu min penez, nez dostava na ruznych dotacich. Naopak Rakousko, Nemecko, Anglie a skandinavske zeme davaji do rozpoctu EU kazdy rok stovky milionu az miliardy euro vic, nez potom v prubeho roku cerpaji.
BTW: mapy projektu TEN jsou na http://europa.eu.int/comm/ten/transport/maps/index_en.htm
Registered user Mates 
13.09.2005 (11:44)  
jak nic ... EU nam naparila CR pokutu 10mil.EUR za to, ze mame na skladech moc hub a malo dovazime :) nezapominaj na nas ! :)
Registered user Martin
13.09.2005 (9:30)  
no i my zase nic co!!!!

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko