..: Rakousko, jižní Německo a Švýcarsko bojují s velkou vodou :..

ilustrační fotoEvropa - aktualizováno 19:25
S velkou vodou v jižním Německu, Rakousku a Švýcarsku bojují stovky hasičů, vojáků i policistů. Povodně již zčásti ochromily provoz na silnicích i na železnici.

Německo - Od půlnoci je zaplavena i jižní část Partenkirchenu. Železniční provoz z Mnichova směrem na souměstí Garmisch-Partenkirchen byl přerušen. V noci na místě zasahovalo kolem sedmi set hasičů, vojáků a policistů.

Rakousko - Přívalové deště zvedly hladiny toků i na západě Rakouska. Mimořádně postižen je region Kleinwalsertal a okolí města Bregenz ve spolkové zemi Vorarlbersko. Zaplavily části železnice a kolejová doprava ve Vorarlbersku se zastavila.

Švýcarsko - Pod vodou jsou části Bernu, řeky v centrálním Švýcarsku se vylily z břehů. Zaplaveny jsou také části Interlakenu. Grindelwald a Lauterbrunnen voda odřízla od okolí a tisíce lidí musely opustit domovy. V kantonech Uri a Schwyz jsou uzavřeny dálnice a ochromena je i železnice. Četné spoje byly zrušeny, a to i mezi metropolí Bernem a Luzernem. Nejezdí vlaky z Curychu směrem na Tessin a Itálii. Neprůjezdná je také trať u Giswilu ve švýcarském kantonu Obwalden.

Jižní Čechy - Hladiny vodních toků stouply i na jihu Čech, ale dosahují maximálně druhých povodňových stupňů.

Bulharsko - Živel napáchal počátkem tohoto měsíce také četné materiální škody v Bulharsku a Rumunsku, kde s přestávkami stále vydatně prší.

Dle informací ze serveru Ministerstva zahraničních věcí je přerušeno hlavní spojení ze Sofie do Burgasu přes Plovdiv v úseku mezi Sofií a Plovdivem. Náhradní dopravu zajišťují autobusy. Podle odhadů škod zde potrvá oprava tratě minimálně 6 měsíců. Železniční spojení Sofie s Varnou je v provozu po trase Sofie - Pleven - Gorna Orjachovica - Šumen - Varna. V některých úsecích (zejména v Sofijské oblasti) je rovněž nutno počítat s náhradní autobusovou dopravou. Tzv. podbalkánská trasa ze Sofie na Varnu a Burgas byla přerušena v úseku Sofie - Karlovo. Trať je sice již v provozu, ale je potřeba počítat s tím, že vlaky zde jezdí s omezenou rychlostí.

Podle serveru Novinky.cz postihly povodně také Slovinsko a Chorvatsko, kde přerušily mezinárodní železniční spojení mezi Lublaní a Záhřebem. Se záplavami bojuje i východ Maďarska.

zdroj : ČTK, iDnes.CZ, MZV, související zpráva : 8.8.2005 - Bulharsko pod vodou


JRtrain Poslat mail autorovi | 23.8.2005 (14:26)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Nehody a mimořádnosti

More from Německo Švýcarsko Bulharsko


wałbrzych
04.09.2005 (1:44)  
před 3 dny jsem jel: Stara Zagora 9:43, R směr Sofija. V úseku Septemvri - Ichtiman náhradní doprava dvoupatrovým autobusem, na balkánské poměry zvládnuto dobře.
Registered user comar 
23.08.2005 (22:43)  
Dnes odpoledne jsem jel v 14:23 z Mnichova do Salzburgu. Po normalni zastave v München Ost jsme vyrazili po hlavni trati na Salzburg. Asi po 30ti kilometrech jsme zastavili a fira se zacal vyptavat na centrale (v ridicim voze se mu da pekne koukat pres rameno). Po chvili bylo rozhodnuto, ze pojedeme ZPATKY do Mnichova. V München Ost na nas cekal jiny IC. Ten jezdi normalne v useku München-Rosenheim (ten je po hlavni trati nesjizdny) jinou trasou. Ten nas dovezl do Freilassing, kde predcasne skoncil (mel jet do Bertrechtsgarden). Z Freilassingu je to do Salzburgu asi 5min primestkym vlakem. Samozrejme mi v Salzburku ujel spoj a celkove zdrzeni bylo pres dve hodiny.
Do seznamu nesjizdnych trati teda pridejte i München-Rosenheim (ale existuji zde pouzitelne alternativni trasy). Celkove je na tom spatne hlavne Bavorsko.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko