..: SNCF plánují zákaz kouření ve všech vlacích do konce roku :..

Paris / AFP - Francouzské státní dráhy (SNCF) chtějí do konce roku zakázat kouření ve všech vlacích. „Po testovací fázi na různých tratích, nastal čas pro zákaz právě nyní“, sdělil generální ředitel SNCF Guillaume Pépy. Od prosince 2004 je zakázáno kouření ve vlacích TGV a v 11 regionech Francie dokonce v regionálních vlacích. V blízké době se k zákazu kouření v regionálních vlacích přidá i Německo.

ilustrační obrázek (DB)


CSPSV | 18.8.2005 (11:48)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Související zprávyopen/close

Další z rubriky Služby

Další z regionu Francie


  1 2      Zpráv na stránku:   
registrovaný uživatel MirekM  mail  
23.08.2005 (7:10)  
Pokud budou ta kupé dobře odizolovaná a nebude se smět kouřit na uličce (jako teď >:-S) ani ve velkoprostorech, tak bych i souhlasil.
registrovaný uživatel Roland
22.08.2005 (12:41)  
Dobry den, ohledne koureni ve vlacich... Uvedomte si, kolik procent mist je kurackych a kolik nekurackych... Myslim, ze pokud napr.na vnitrostatnich IC vlacich najdete par kurackych kupe, nemusi to vadit nikomu. Ano, velkoprostory maji byt nekuracke, ale tech par mist.... Pro me a par mych pratel je prave tech nekolik mist duvod, proc nikdy nejezdime autobusem, a to nekdy i za vetsi cenu a delsi dobu jizdy.... Navic ohanet se tim, ze "na zapade" se to dela jinak... Kdysi se povidalo, ze "na vychode" se to dela jinak a lepe :-) Tak ja uz nevim... :-)
21.08.2005 (18:20)  
Oháníte se tu západní kulturou a používáte přitom jazyk ze zlaté éry normalizace. Jako v Rudém právu. Nezáleží tolik na tom, jestli jde o kuřáky, Romy nebo bezdomovce. Já bych se za tak ponižující a nenávistná slova styděl.
21.08.2005 (13:23)  
Domnívám se, že železniční správy by mohly zavést v dálkových vlacích mimo I. a II. vozové třídy "nekuřáka" zavést i nadstandardní službu "kuřáckou třídu", kde by bylo jízdné řekněme ve dvojnásobku jízdného II. vozové třídy, beze přiznaných slev apod. „Kuřácká" jízdenka by platila pouze v „kuřácké třídě".
Prostě někdo má koníčka v lepení letadel, jiný v hraní počítačových her, další má jako koníčka kouření … tak proč mu ve vlaku neposkytnout prostor pro uspokojení svých potřeb … jelikož ovšem úklid takových vozů stojí více, tak se holt musí zaplatit i více …
A po roce by železniční správy zjistily kolik jízdenek bylo prodáno = jaký je zájem cestujících o kouření ve vlacích … a pak by tuhle nadstandardní třídu mohly klidně zrušit anebo nezrušit.
registrovaný uživatel ja-va
20.08.2005 (11:25)  
Souhlasím se zákazy - ač sám kuřák mohu potvrdit, že když mám méně příležitostí kouřit (např. v "regionálním" rychlíku neni kuřák) tak prostě kouřím mín. Čím méně příležitostí, tím lépe...
registrovaný uživatel MirekM  mail  
19.08.2005 (21:36)  
Jo, asi jsme fakt východní Evropa: Den po téhle zprávě česká poslanecká sněmovna přijala „protikuřácký“ zákon povolující víc kouření a ministryně zdravotnictví to ještě obhajuje. :(
A plně podporuji názor Martina R!!!
registrovaný uživatel P.P.
19.08.2005 (19:40)  
Railway Kárl: Pokud se nepletu, tak v Pendolinu je pro kuřáky vyhrazen první a poslední vůz (1x 1.tř. a 1x 2.tř.)
19.08.2005 (8:48)  
No pěkně se nám to tu radikalizuje, jen co je pravda...
registrovaný uživatel zakaznik (bez Z-karty)
19.08.2005 (8:26)  
Ono by jen stacilo, aby zamestnanci (pruvodci, cisnici,...) nuceni styku s drogove zavislymi a huntujici si tak i sve zdravi podavali hromadne zaloby na zamestnavatele a bylo by rychle po problemu
18.08.2005 (23:52)  
pvo: ale Vltava stojí přes dvě hodiny v Brestu, tam si může kuřák pořádně zrychtovat plíce - tak, že mu to vydrží na zbytek cesty.
  1 2      Zpráv na stránku:   

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- dopisovatel nebo člen ŽP, - editor nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2019 ŽelPage - správci


Info
informacni okenko