..: Modernizace 2.TK Třebovice - Rudoltice končí :..
Mapa Třebovice - RudolticeTřebovice v Čechách - Již dnes v 18.00 hodin bude zahájen provoz po modernizované 2.TK mezi stanicemi Rudoltice v Čechách - Třebovice v Čechách a zároveň budou otevřeny 1.kolej + sudá skupina a nové nástupiště v sudé skupině Třebovic. Celá traťová kolej je modernizovaná a ve značné části též přeložená. Velkou zvláštností této stavby jsou milánské stěny mezi rudoltickým zhlavím Třebovic a km 8,35 a pevná jízdní dráha typu Rheda 2000 v km 9,5 - 10,0. Vlaky budou po 2.TK jezdit zatím maximálně 100 km/h a to proto, že si svršek a spodek musí "sednout". Zvýšení rychlosti na cílovou hodnotu se dá předpokládat zřejmě ještě do konce roku.
5.8.2005 v 7.00hodin bude zahájena výluka liché skupiny v Třebovicích (vyjma 1.koleje, která je již hotova) a 1.TK Třebovice - Rudoltice a staré trati tak bude definitivně odzvoněno. Rychlost vlaků jedoucích po 2.TK bude snížena s ohledem na bezpečnost dělníků na 50 km/h. Během prvního týdne výluky bude demontováno trakční vedení, sloupy TV a snesen železniční svršek. Pokud si tedy chcete vyfotit vlak na staré trati, máte poslední šanci.
Malý plánek je přiložen. Šedá je původní trať, která je nyní částečně pryč a brzy bude i ta zbylá šedá minulostí. Tmavě modrá značí již modernizované úseky.

Karel Chýla Poslat mail autorovi | 1.8.2005 (0:07)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Stavby a projekty

More from ČR Pardubický

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko