..: Nové ceny slevy EuroDomino od 1.4.2005 :..

kolejeEvropa - 1.4.2005 došlo k aktualizaci cen celoevropských slev InterRail a EuroDomino. Zatímco InterRail zlevnil ve všech případech, u slevy EuroDomino není situace tak jednoduchá. Některé země EuroDomino zlevnily (Belgie o 2 eura, Německo a Irsko o 1 euro). Naopak jiné evropské země cenu EuroDomina mírně zvedly (Finsko, Polsko, Portugalsko Slovinsko a Švýcarsko o 2 eura; Rakousko a Francie o 4 eura). Ostatní železniční společnosti zachovaly ceny v původní výši.
EuroDomino je síťová vlaková jízdenka, která umožňuje libovolně cestovat po dobu libovolně vybraných 3 až 8 dní v průběhu 1 měsíce ve vybrané zemi. Až na několik výjimek lze cestovat s EuroDominem ve všech vlacích bez dalšího příplatku. Jízdenku nelze zakoupit pro zemi, ve které má držitel trvalé bydliště.
Pomineme-li zvýhodněné ceny pro obyvatele ČR, SR, Maďarska, Polska, Bulharska, Rumunska, Ruska a zemí bývalé Jugoslávie, kteří mají 20%ní slevu, nejdražší EuroDomino-26 na 3 dny je v Německu (140€), ve Francii (134€) a v Itálii (130€). Naopak nejlevnější EuroDomino-26 na 3 dny je v Lucembursku (16€), Makedonii (18€) a v Turecku (30€). EuroDomino pro mládež do 26ti let pro ČR na 3 dny stojí 35€, pro SR za stejných podmínek 31€.


CSPSV | 15.4.2005 (11:05)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

More on Tarify

More from Evropa


-ps-
22.04.2005 (22:46)  
Všeobecně se cena ED odvíjí od místních cen jízdních dokladů a od ekonomické vyspělosti dané země. V západní Evropě se řídí TCV, naše území a sousední země mají cenové úlevy.

Proto je nejdražší v Německu a nejlevnější v Makedonii (rozdíl ekonomik je značný), Lucembursko pomíjím (malé území).

ED Rusko platí, že dostanete tranzitní jízdenku se slevou 50% česko-polská hranice - bělorusko-ruská hranice a po Rusku můžete jezdit bez omezení jako jinde na světě. Na Transsibiřskou magistrálu snad stačí pro 1 cestu 8denní ED.

Asi před týdnem jsme se ptali, na kolik přijde zpáteční cesta z Prahy do Vladivostoku a zpět - odpověď cca 12.000 Kč... (s využítím ED). Chceeme cestu podniknout, takže nemám s tím osobní zkušenosti.
19.04.2005 (13:37)  
Velice by mě zajímalo, něco bližšího kpoužití ED v Turecku a v Rusku. Konkrétně mě zaráží, proč je cena ED v těchto zemích tak nízká? Není tam nějaké výtazné omezení? Třeba s ED pro Rusko budu mít jednak levnější dopravu vlakem z ČR do Ruska, jednak můžu volně popojíždět (Moskva - St. Petěrburg?). To by bylo skvělé, ale nechce se mi tomu věřit.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2021 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko