..: Vlaky Connex opět v českém pohraničí :..
Connex Česká Železniční, s.r.o.Liberec - V době zimní sezóny od 9.1. do 5.3.2005 zajíždí opět vlaky skupiny Connex i na území Česka. Jednotky přijíždějí do Liberce pouze v sobotu a jedná se o 2 páry vlaků z Cottbusu a Žitavy, které zastavují v Chrastavě, Hrádku a Liberci. Ve vlacích jsou uznávány síťové jízdenky (LIBNET, EURO-NEISSE-TAGESKARTE, Schönes Wochenende Ticket) či slevové karty (DB AG - Bahn Card 25 a 50). Cestující ve věku 6 - 26 let mají 30% slevu. V Německu provozuje společnost Interconnex vlaky na tratích Gera - Lipsko - Berlín - Rostock, Drážďany - Berlín a Berlín - Stralsund nebo Drážďany - Lipsko. V JŘ 2003/2004 jezdily soupravy Connexu z Liberce do Binze (Rujána) vždy od čtvrtka do neděle. V současném jízdním řadu je trasa uvedena na trati č. 829 Liberec - Zittau - Berlin - Binz, avšak jízdní doby neplatí a vlaky v uvedené trase nejezdí - viz první oprava jízdního řádu. Přímé spojení Česka s největším německým ostrovem Rujánou, která byla známá a oblíbená zejména v době socialismu, existovalo do JŘ 1997/1998, kdy toto spojení zajišťoval IC/R 1110 Csárdás z Budapešti přes Prahu, Berlín, Sassnitz až do Malmö.

CSPSV | 25.2.2005 (19:48)
Ostatní: TwitterLinkuj.cz!Jaggni to!Google Bookmarksvybrali.sme.skDalší služby
Related newsopen/close

třeba xy
26.02.2005 (0:44)  
připomínka technická: proč je u článku o lausitzbahn vyobrazen slovenský stadler? (a rujana s á? - vypadá to trochu divně), jinak souhlas s zvonmanem.
důvody zrušení přímého icx z liberce do binzu byly ekonomické - nebyl dostatečně vytížen, útěchou nám budiž, že se chystají další trasy.
ZVONman
26.02.2005 (0:16)  
Sic jde o stejnou společnost (Connex) nejde o spoj Interconnex, ale spíše "bežný" vlak Lausitzbahn...
Ve vlaku platí i SoNe+ (už z Liberce), která je od 1.1. u nás ve ZVONu uznávána jako LIBNET+ tj. až do stanice Spremberg, dále do Cottbusu je nutno zakoupit zpáteční jízdenku za 5,80 € platící jako denní jízdenka na MHD Cottbus.
Myslím že je tato nabídka více než dobrá co říkáte.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Correspondent or Member of ŽelPage, - Editor or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2020 ŽelPage - Webmaster


Info
informacni okenko