..: All news and reports - Tarify - ČR Praha :..

6.5.2017 - 9:00 - Jednotlivé jízdenky PID zkušebně v prodeji na pokladnách ČD

Jízdenka PID pro jednotlivou jízdu z pokladny ČD, foto: ROPIDPraha — Počínaje nadcházejícím pondělkem 8. května bude možné zakoupit jednotlivé jízdenky Pražské integrované dopravy (PID) i u pokladních přepážek Českých drah ve vybraných železničních stanicích. Konkrétně se bude jednat v prvotní fázi o stanice Benešov u Prahy, Mělník, Nymburk hl.n., Poděbrady a Roudnice nad Labem. V prodeji bude sortiment všech jízdenek pro jednotlivou jízdu platných ve vlacích dopravce, a to v obyčejné i zlevněné variantě. Jízdní doklady budou vydávány přímo z pokladního systému UNIPOK, přičemž na nich bude rovnou vytištěn začátek platnosti, takže je nebude nutné dále označovat. Standardně bude jízdenka vydávána s platností od jejího prodeje, nicméně cestující může požádat o nastavení počátečního času dle svého určení. Ideálním cílovým stavem by samozřejmě z pohledu cestujících bylo, kdyby šlo integrované jízdenky PID zakoupit ve všech pokladnách, a třeba i u průvodčích ve vlaku. Každopádně je to však dalším zajímavým krokem v rozšiřování možností a dostupnosti Pražské integrované dopravy.

Zdroj: ROPID

Osobní vlak na lince S9, foto: Ondřej PuszpánPraha — Možnosti využití jízdenek Pražské integrované dopravy (PID) na železnici se v průběhu března a dubna dále rozšíří. Nejvíce se mohou radovat dojíždějící cestující z oblasti Benešovska a Nymburska, kterým se otevře možnost cestování všemi vlaky Českých drah včetně rychlíků na jízdenky integrovaného dopravního systému s možností kombinace například s městskou hromadnou dopravou v hlavním městě. Ke změnám v PID však dochází i mimo vlaky. Od 1. dubna budou například integrovány v oblasti Nymburska také autobusové linky, stejně jako v okolí Sedlčan, Nového Knína, Neveklova a Netvořic na Benešovsku.

3.9.2016 - 14:00 - ČD a ROPID připravily novou jízdenku Train & Ride

Nová jízdenka T+R pro návštěvníky Prahy, kteří přijedou vlakem, foto: ROPID Praha (aktualizováno) — České dráhy a Regionální organizátor Pražské integrované dopravy (ROPID) společně připravili novou tarifní nabídku, která je určena zejména pro návštěvníky Prahy. Jízdenka T+R (Train & Ride) v ceně 70 Kč nabídne celodenní cestování pražskou MHD, a to v den platnosti vlakové jízdenky, konkrétně do jedné hodiny ranní následujícího dne. „Doposud si cestující, který chtěl z vlaku přesednout na hromadnou dopravu a pohybovat se s ní po celý zbytek dne po Praze, musel zakoupit 24hodinovou jízdenku za 110 korun,“ uvádí Filip Drápal, tiskový mluvčí ROPID. Jízdenku T+R lze pořídit v pokladně ČD nebo přímo u průvodčího ve vlaku. Prodává se ve formě doplatku k jízdence ČD, a to ke klasické papírové (vnitrostátní i mezinárodní), zápisu v kilometrické bance i elektronické jízdence nahrané na InKartě (železniční průkazka, traťová jízdenka). Jízdenku bohužel nelze pořídit k jízdence z eShopu ČD.

Zdroj: ROPID

Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera a náměstek Českých drah Michal Štěpán podepisují dodatek ke smlouvě o zajištění dopravní obslužnosti 10.12.2015, foto: Zdeněk Michl - ŽelPage Praha – Nový jízdní řád je již za dveřmi a s ním i některé změny v dálkové i regionální dopravě. Novinky v grafikonu konkrétně v oblasti Prahy a Středočeského kraje představily České dráhy spolu s objednateli ve středu 9. prosince na tiskové konferenci. Ta byla uspořádána vskutku ve stylovém prostředí – v jídelním voze řady WRmz817 v konferenční úpravě. Zpět ale ke změnám v jízdním řádu. Ten přinese v Praze a okolí například obnovení průjezdných vlaků na lince S7 z Řevnic přes pražské hlavní nádraží do Úval, prodloužených nově až do Českého Brodu, zavedení osmi zcela nových párů vlaků z Hostivice do Středokluk a další rozšíření provozu na linkách S3 a S8.

Vůz Bvt, foto: KONTING Praha — Od soboty 2. dubna 2011 je ve všech vlacích zařazených do systému Pražské integrované dopravy (PID), které mají povolenou přepravu jízdních kol, zavedena bezplatná přeprava jízdních kol po území hlavního města Prahy. Nabídka platí v oblasti pásmech 0 a B ohraničené stanicemi Praha–Klánovice, Praha–Horní Počernice, Praha–Čakovice, Praha–Sedlec, Praha–Ryzuně, Praha–Řeporyje, Praha–Radotín, Praha–Zbraslav, Praha–Kolovraty a Praha–Řepy. Doposud byla přeprava jízdních kol ve vlacích v rámci PID formou spoluzavazadla zpoplatněna dle tarifu ČD částkou 25 korun za jeden vlak nebo 50 korun za celodenní jízdní doklad. Změnou tak dojde ke sjednocení podmínek přepravy jízdních kol v celé Praze (metro, tramvaje, lanová dráha, přívozy) a přeprava kola je v rámci Pražské integrované dopravy s jízdenkou PID bezplatná. Bezplatná přeprava kola je však pouze na území hlavního města Prahy. Při opuštění města je platný standardní ceník dle tarifu Českých drah.

Vlak+ Letiště, foto: České dráhy, a.s. Praha — Již delší dobu je provozována pražská autobusová linka Airport Express (AE) po trase Hlavní nádraží – Masarykovo nádraží (jen ve směru do centra) – Dejvická – Terminál 1 – Terminál 2 – Letiště Ruzyně (pouze konečná stanice). Dopravu zajišťují nízkopodlažní autobusy Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP). V současné době je Airport Express (AE) využíván k mnoha nabídkám Českých drah i externích partnerů, které vyžadují splnění méně či více omezujících podmínek. Jedná se o nabídky Vlak+ Letiště Praha, Zájezd Praha Letiště, dále můžeme AE cestovat na jízdenky podle tarifu dopravce České dráhy a nakonec je zde možnost zakoupit si jednorázovou jízdenku v hodnotě 50 korun u řidiče. Jednorázové a předplatné kupony Pražské integrované dopravy nejsou akceptovány. Některé z těchto nabídek byly zavedeny poměrně nedávno.

27.12.2010 - 13:00 - ROPID integruje mimopražskou část linky S6 do Nučic

ČD 810.288, Rudná u Prahy – Nučice, 28. 3. 2007, foto: Vítek Voráček Praha/Nučice — Organizátor pražské integrované dopravy, společnost ROPID, oznámil zahrnutí úseku Praha–Řeporyje – Nučice linky S6 pražského Eska do systému PID s účinností od 1. ledna 2011. Dosud byl integrován pouze vnitropražský úsek Praha–Smíchov – Praha–Řeporyje. Tuto změnu představil ROPID již v září 2010. Většina osobních vlaků na trati je vedena právě z Prahy do Nučic, což je nejvytíženější úsek této tratě. Některé spoje jsou – zejména v pracovní dny – vedeny až do Berouna. Na tratích 122 Hostivice – Rudná u Prahy a 173 Praha–Smíchov – Beroun proto byly (nebo budou) ve stanicích Zbuzany, Rudná u Prahy, Nučice a Hostivice–Litovice instalovány označovače jízdenek PID. Jednotlivé i časové jízdenky si cestující v těchto stanicích musí označit před nástupem do vlaku. Tzv. „plná integrace“ umožňuje cestujícím využít téměř celou nabídku jízdenek PID — základní jízdenky za 26 korun, celodenní (24hodinovou), tří a pětidenní jízdenky, jízdenky P+R, stejně jako předplatní kupon PID. I přes název „plná integrace“ však nejsou uznávány zlevněné jednorázové jízdenky za 18 korun a SMS jízdenky DP Praha. Dopravce České dráhy navíc nadále nebude jednorázové a krátkodobé jízdenky objednatele prodávat ve prospěch svého vnitrostátního tarifu.

Zdroj: ROPID

Praha hl.n. Praha — Od poloviny března do konce května se mohly děti ze základních škol nebo dětských domovů podívat do našeho hlavního města za osmdesát korun na osobu v rámci akce Českých drah s názvem Děti na výlet do Prahy. Tato nabídka platila pro společný výlet třídy, a tedy i pedagogického dozoru, ze všech míst republiky. Děti navíc mohly za jízdenku získat slevu do některých pražských muzeí a také do Království železnic. Ačkoliv nebyly do této nabídky zpočátku vkládány velké naděje, výsledky jsou více než překvapující – za necelé tři měsíce se vypravilo na školní výlet do Prahy třiatřicet tisíc dětí z celé republiky. Učitelé tuto nabídku chválí; rozhodující byla především nízká cena. Jediným nedostatkem tak bylo špatně zvolené období platnosti, jelikož nejvíce škol jezdí na výlety nejvíce v posledním měsíci školního roku.

371.001, EC 178, Záluží, 19. 9. 2005, foto: Railman Berlín — Výsledky dlouhodobé spolupráce Českých drah a Deustche Bahn jsou stále více viditelné na rozšiřujícím se počtu spojů, nabízených relací i nových tarifních nabídek pro cesty mezi Českem a Německem. Od srpna loňského roku mezi Prahou a Norimberkem k běžným rychlíkům přibylo šest párů autobusových spoji DB Expressbus/SC Bus, které měly být v květnu dále posíleny. Mezi Prahou, Drážďany a Berlínem pak v průběhu dne jezdí každé dvě hodiny vlaky EuroCity s jasně definovaným standardem kvality, z nichž část pokračuje do Hamburku nebo na ostrov Rujána (Stralsund a Ostseebad Binz). Ani tyto možnosti cestování do Německa však nejsou zdaleka definitivní: již v létě můžeme očekávat nové výhodné jízdenky eTiket, zatímco nový jízdní řád v prosinci poprvé přinese přímé spojení z Prahy přes Německo až do polského příhraničí.

Děti na výlet do Prahy, foto: Martina Slavíková Praha — České dráhy připravily pro děti základních škol a dětských domovů odkudkoliv z České republiky téměř bezkonkurenční nabídku! Za 80 korun je dopravce přiveze do hlavního města a zpět, pokud cestují na společný vzdělávací výlet v doprovodu svých pedagogů. České dráhy dále připravily překvapení v podobě zlevněného vstupné do Království železnic a vybraných pražských muzeí. Třeba Muzeum hlavního města Prahy s Langweilovým modelem Prahy mohou děti navštívit zcela zdarma. Tuto nabídku mohou děti využít až do května a dále pak od září.

Wasteels - logo společnosti, foto: Cesty Wasteels ČR Praha – Zatímco doposud přinášela modernizace pražského Hlavního nádraží cestujícím i provozním zaměstnancům spíše řadu omezení, v posledním roce začínají být vidět první výsledky. Slavnostně otevřena byla nově zrekonstruovaná nástupiště a podchody, přibyly rovněž zbrusu nové toalety či obchody. Neznamená to však, že omezení skončila; práce se přesouvají do jižní části horního křídla odbavovací haly, což přinese omezení v provozu české pobočky kanceláře Cesty Wasteels. Počátkem příštího roku bude uzavřena a v tuto chvíli je její budoucnost nejistá.

Ilustrační obrázek - Pendolino mezi Lupěným a Hoštejnem Bohumín – S příchodem nového jízdního řádu a řady souvisejících změn poněkud zanikly novinky související s tarifním odbavením ve vlacích SuperCity. Doposud jsme Vás informovali, že u vybraných vlaků je vyloučeno použití slevy RailPlus na nákup místenky ve dnech se špičkovou frekvencí. Nicméně, stranou pozornosti médií i tiskových zpráv Českých drah zůstala zbrusu nová nabídka určená pro vlaky SC jak na severní, tak i jižní větvi.

Ilustrační obrázekPraha - Na počátku tohoto roku České dráhy uvažovaly o připojení se k projektu SMS jízdenek pražského MHD. Jeho případným uvedením do praxe by bylo možné přes SMS zprávu zakoupit i jízdenku na vlak, s platností na území celého hlavního města. Po půl roce však dráhy došly k závěru, že tato novinka by výrazně zpomalila kontrolu cestujících a proto nebude aplikována v praxi.

Ilustrační obrázekPlzeň - Společnost Student Agency zdražila od dubna jízdné svých autobusů mezi Prahou a Plzní. Cena tzv. otevřené jízdenky (není předem prodána na konkrétní datum) se zvedla na 90 korun. Dle slov majitele Radima Jančury k tomu mělo dojít již v lednu, kdy se zvedala DPH z pěti na devět procent, ale na tuto trasu se jaksi "zapomnělo".

Ilustrační obrázekPraha - Lidé, využívající osobní vlaky integrované do PID pro svou cestu po hlavním městě České republiky Praze, se možná dočkají další nabídky zpříjemňující jejich cestování. České dráhy jim totiž chtějí umožnit použití SMS jízdenky, která již v současné době platí pro metro, tramvaje a autobusy. Podle tiskového mluvčího ČD Ondřeje Kubaly padne konečné rozhodnutí o připojení se do tohoto projektu v prvním čtvrtletí letošního roku. Od kdy by pak upravený systém plně fungoval, není jasné. "Střílel bych od boku, zatím jsme se nerozhodli, jestli do toho vůbec půjdeme nebo ne," řekl Kubala.

1 2 | Older messages »    
ŽelPage - Czech railway webzine
ISSN 1801-5425
historie ŽelPage
Public use not allowed without explicit permission of author.
zc.egaplez@ofni
© 2001-2022 Spolek ŽelPage
:. Sign inopen/close
 
 
  
 
Forgot your password?   
Register   
:. eShop offeropen/close
:. Current train position - Czech Rep.open/close
Current train position - Czech Rep.
 
:. Searchopen/close

 
   
 
 
   
 
:. Weather for Photographersopen/close
Photographing conditions
in the Czech Republic

Sun
rises at 05:45
sets at 20:28