..: Photo Gallery - Photo details 749.107-9 :..
 

749.107-9


749.107-9Informace o fotografii:
 - Section: Zlenice - Hvězdonice
 - Datum: 14.10.2018
 - By: Martin Švancar 
 - Comm.: Os 9207 (Čerčany - Kácov)
 - Zobrazeno: 1220x
 - Detailní EXIF informace »
 - Rating od autorů:   
 9
 - Málo hodnocení pro Rating uživatelů

   
 
Abyste mohli hodnotit, musíte se přihlásit
 

08.12.2021 (21:55)  
Jakub Gregor: Díky za zajímavý námět k diskusi. Můj osobní názor:
1) rozdílné světlo ano, na Tvé fotce bych řekl že je více "oparovité", určitě to ale neudělá tak výrazný rozdíl v podání barev.
2) Martinova fotka je podle mě víc do žluta než by měla být a červená na lokomotivě je odstínově tmavší než by měla být. Obě tyto "výhrady", které jsem ale neshledal jako důvod k zamítnutí jsem mu napsal.
3) Tvá fotka má podle mě lepší podání barev na vlaku, celkově bych tam ale žluto/zelenou zase lehce přidal. Za mě ideál v modrém kanále zleva cca + 15. Určitě bych si ještě více pohrál s tím barevným pozadím, trochu to vytáhnout, aby nebylo tak zašedlé a zkusil vylepšit kresbu jiným způsobem zmenšováním.

suma sumárum, fotky mají opravdu dost rozdílné podání barev, způsobeno je to hlavně editací. K oběma verzím mám já osobně jisté výhrady. Těžko hodnotit která je barevně blíže realitě, když nejsou foceny za úplně stejných podmínek. Když bych měl ale přesto nějakou fotku označit jako "barevně blíže realitě" tak asi označím tu Tvoji. Martinova má zase výrazně lepší kresbu. Otázka však zní, zda editujeme fotky proto aby byly blíže realitě, nebo aby se nám výsledný "produkt" víc líbil.
08.12.2021 (15:30)  
Čistě ze zvědavosti a s vědomím, že si nejspíš nabíhám na vidle a že mé vnímání barevného podání fotografií stojí za h...., ale přesto se zeptám (správců a dalších zkušenějších fotografů):
Stejný vlak jsem fotil na stejném místě o den dříve. Nějak jsem ji zeditoval ku svému zvrhlému obrazu a zveřejnil jinde (https://www.lokomotivy.net/obrazky/749/img_0863aa.jpg?1539717774).
Mám pocit, že tato fotka se od té mé barvami dost dost liší. Je mi jasné, že se to těžko posuzuje, když tam člověk nebyl a nefotil, ale která verze by mohla mít blíže k realitě? Nebo lze připustit i možnost, že prostě kvůli jiným světelným podmínkám se ty fotky mohou lišit?
Díky za názor.
Poznámka: Jediným cílem mého dotazu je něco se dozvědět, nikoliv si poměřovat délku čehokoliv nebo vyvolávat diskuze nad rámec slušného chování. Pokud by to někdo vnímal jinak, klidně to smažte.

Comments are users' expressions.
ŽelPage has no liability for their contents.

- Registered Photograph or Member of ŽelPage, - Gallery or ŽelPage Administrator

Add comment
Comments are only allowed for registered users.
Before you insert your comment, you have to log on or register.
Sign in
 
 
  
 
   Register

© 2001 - 2022 ŽelPage - Webmaster - Frequently Asked Questions


Info
informacni okenko