..: Fotogalerie - detaily fotografie E 499.112 :..
 

E 499.112


E 499.112Informace o fotografii:
 - Úsek: Želénky - Duchcov
 - Datum: 16.4.2018
 - Autor: Andrew33  Poslat email autorovi
 - Zobrazeno: 3363x
 - Detailní EXIF informace »
 - Rating od autorů:   
 7
 - Rating od uživatelů:
 6

   
 
Abyste mohli hodnotit, musíte se přihlásit
 

20.04.2018 (10:32)  
Zajímavá úvaha, nicméně vychází hned z několika nesprávných předpokladů:
Za prvé: komunistický teror určitě nebyl pokračováním toho nacistického, vznikl totiž o nějakých 15 let dříve. Rudí komisaři se od kovaných esesáků určitě leccos přiučili, ale historická souslednost byla opačná.
Za druhé: mluvit o přeochotných českých udavačích a kolaborantech je sice v určitých kruzích velice populární, ovšem krajně pochybné. V našem národě jich rozhodně nebylo víc než v jiných, spíš naopak. Že se Češi každému zlu ihned nestavějí se zbraní v ruce, ještě neznamená, že jsou to zrádci a zbabělci. Zdroje, které jsem viděl já, naopak hovořily o neobvykle nízké výtěžnosti Čechů při gestapáckých výsleších. A odboj rozhodně nevznikl pár dní před koncem války.
Za třetí: Poznámka o půlměsíci je u zřejmě nejsekulárnějšího národa na světě a při zdejších protiislámských náladách hodně mimo mísu.
Za čtvrté: Za protektorátu rozhodně vlaky nejezdily bez zaváhání a výroba válečného materiálu také ne. Naopak bylo obojí neustále sabotováno odbojem.
Se zbytkem souhlasím, hlavně o té podobnosti rudých a hnědých metod.
20.04.2018 (10:12)  
No jo. Ono je trochu složitější. Ovce , která se narodí a žije v ohradě, taky nemá ponětí , že to jde i mimo ohradu. Prostě to v té době málokomu připadalo být divné.. A druhá věc. Celý tenhle takzvaný režim byl jen volným pokračováním toho, s říšskou orlicí... K zamyšlení je toho víc než dost a krásně je to vystiženo ve filmu "musíme si pomáhat"
Aneb - Alespoň zhruba do r. 1942 - výrobní podniky jako Škoda a ČKD překračovaly normu o desítky procent, Celá čtvrtina německých lehkých tanků byla made in ruku v ruce Škoda a Praga ... dráhy jezdily bez nejmenšího zaváhání, pohraničí beztak bylo plné němců, tak komu by to chybělo, o gestapu se tradovalo, že by nedokázalo najít ani vlastní babičku , když by se česká nárot neudávat s taková verfa, až to udivovalo i její nejvyšší představitele. Zejména v době "hajdrychjády" , kdo neudal koho mohl, jako by nebyl... teprve od Stalingradu najednou jako na povel všichni čecháčci v odboji. Povstání se narychlo hrrr. když už je porážka Německa úplně jasná, a po slavném vítězství si to rychle s těmi německými sviněma vyřídit, zejména na obyčejných lidech někde na vesnici, kteří taky v tom režimu prostě nějak bejt museli, a jak nascismus, tak komínismus - vystoupit z rozjetého vlaku se nedalo.
Dále, pro srovnání - jaký je rozdíl v obou režimech , názorná agitace, prapory, vojensklé přehlídky , zavádění života v kolektivu, mládežnické, branecké, domovní a závodní organizace, průvody, donášení, hodnocení, plánování, nesmyslné rozkazy bez odmlouvání... Téměř bez rozdílů, jen se trochu prohodily strany, ze kterých nepřitel naslouchá...
Na mašinách..., ta hvězda má celkem dobře použitelný tvar i pro tuhle dobu, natřete ji na bílo a po stranách dejte podélné pruhy. Ale při našich obvyklých národnostně povahových vlastnostech bych si již v depech nechal připravovat lakovací šablony ve tvaru půlměsíce...
registrovaný uživatel Indi  mail  
Počet komentářů uživatele28 »fotek 0
19.04.2018 (16:39)  
Pro starší generaci je problém přiznat si, že velkou část svého života zahodili tím, že minimálně tolerovali takový zrůdný režim. A ne z existenciálního strachu jako v 50. letech. Ale pouze za lepší žvanec... Tak teď se všude snaží ukázat, že to vlastně bylo celkem prima a že se tak moc špatného nedělo a že se tudíž nechovali tak hanebně...
19.04.2018 (16:05)  
Taky to pokrytectvi nechapu. Socializmus rude hvezdy ma na svedomi zhruba desetkrat vic obeti na zivotech, nez socializmus orla s krizem a pritom jsou jeho symboly videt v demokratickem Cesku na kazdem rohu...
19.04.2018 (15:06)  
On je taky zásadní rozdíl v tom, že rudí si chytře vytvořili jiného fiktivního nepřítele než hnědí. S tím, že by měli bohatí a úspěšní dostat přes prsty a všichni (včetně ničemů a flákačů) by se měli mít stejně, je přeci jen mnohem snazší se ztotožnit, než s čistěním nadřazené rasy od Židů, Cikánů, postižených, Slovanů, neárijců a dalších méněcenných lidí. A sklouznout k nostalgii po době, kdy nebylo komu závidět, protože se měli všichni stejně špatně, a nikdo za nic nemusel zodpovídat, je pořád svůdné. V této zemi jí dodnes podléhá dobrá pětina lidí.
19.04.2018 (14:56)  
Jackub: rozdíl je v tom, že ten režim s rudou hvězdou řada z nás aktivně vytvářela (nebo ho vytvářeli rodiče a prarodiče a tito na nás působili), tudíž je ve společnosti vyšší míra tolerance k hvězdě. "Aktivní účastníci" nacistického režimu jsou vesměs mrtví, nebo odsunutí.
19.04.2018 (14:46)  
Myslím že výsledky posledních parlamentních voleb jsou dostatečně jasnou odpovědí.
19.04.2018 (13:34)  
Tak mě napadá - proč se vlastně k rudým hvězdám (nejen) na lokomotivách přistupuje jinak, než např. k říšské orlici? Obojí je přece symbolem totalitních režimů, "potlačujících svobodu jednotlivce", jak uvádí zákon... Nebo někde existuje provozní lokomotiva s německými válečnými znaky? Klidně by přece mohl, stejně jako u nás, padnout argument, že "to tak přece jezdilo"...

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- akreditovaný fotograf nebo člen ŽP, - správce galerie nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2019 ŽelPage - správci - otázky a odpovědi


Info
informacni okenko