..: Fotogalerie - detaily fotografie 113.002-0 :..
 

113.002-0


113.002-0Informace o fotografii:
 - Úsek: Tábor - Horky u Tábora
 - Datum: 6.9.2018
 - Autor: Pavel Martoch  Poslat email autorovi
 - Zobrazeno: 2253x
 - Detailní EXIF informace »
 - Rating od autorů:   
 10
 - Rating od uživatelů:
 8

   
 
Abyste mohli hodnotit, musíte se přihlásit
 

21.11.2018 (15:04)  
V prostředí liberalizovaného přístupu na koleje není moc dobrý nápad kupovat stovky stejných souprav, když nevím, zda pro ně budu mít za pár let využití. Navíc by na ty stovky musely ČD někde vzít peníze.
Myslím, že daleko větší problém je v tom, jak se ČD o své vlaky starají. A to nejen o ty staré.
20.11.2018 (12:09)  
ČD by měly hodně rychle nastavit plán do kdy tyhle vagony stejně tak stejně příšerné Regionovy zmizí z kolejí. Jedině pak se začnou lokální tratě zvedat a stanou se alternativou k autu a ne terčem posměšků.

Rozumný hospodář by vyhlásil soutěž a objednal stovky nových stejných souprav a díky velké zakázce dostal extrémně výhodnou cenu. ČD se ale jak všichni víme chová jak Černá Díra a tu objedná pár drahých nových souprav pro jeden kraj, tu jinde jiné od jiného výrobce. Díky tomu i mezi novými vlaky je nepořádek, různá úroveň služeb, problémy se servisem díky jiným výrobcům. Prostě všechno na hlavu..
20.11.2018 (11:35)  
(gp): Není to absurdní, je to realita. Mám několik takových případů v nejbližším okolí, aneb "...vlakem bych nejel, ani kdyby mi za to platili!" Je to pro řadu lidí bohužel něco jako symbol čehosi pokleslého, špinavého, ponižujícího atd. Často mluví o neustálých zpožděních, nepřípojích, neochotném personálu atd. Když se takový člověk po letech odhodlá to zase zkusit a k peronu mu přijede něco jako na této fotce, jak to asi dopadne?
20.11.2018 (8:27)  
(gp): souhlasím, ale existují dosti početné skupiny obyvatelstva, které se vlaku přímo štítí a pokud rovnou nejedou IGK, raději si tu hodinu na autobus rádi počkají... Pokud náhodou vlakem jedou (není-li jiná možnost), pak slyšíte hovory typu "naposledy jsem jela vlakem před 15 lety na školní výlet".
registrovaný uživatel (gp) 
Počet komentářů uživatele689 »fotek 0
19.11.2018 (23:23)  
Nickon: úsloví utekla vysoké peci jsem se upřímně zasmál, to je fakt dobrý. I když, pusť si Skřivánky na niti: "Jaktože jste ještě nenaložili ani metrák matriálu! Martinky nemaj šrot!"
Rabín: Když se ani ne po hodině střídá vlak a autobus, jízdní doba je plus minus pět minut stejná, tak si racionální cestující vybírá podle svých momentálních časových a jiných potřeb a vlakové wc ignoruje. "Pojedu radši autobusem za hodinu, protože je umytej a není tam tak strašný wc," je dost absurdní volba.
19.11.2018 (10:11)  
Souhlasím, ale z trochu jiného důvodu. Problém podle mě není ve stáří soupravy ani ve faktu, že jde o lokálkové skleníky s tvrdými kolmými opěradly, ale spíš v tom, v jakém stavu to celé je. Mašina, patinovaná jako by právě utekla vysoké peci a vybledlé orezlé vagony, které roky neviděly myčku a uvnitř jsou zasmrádlé, pokryté zažranou špínou a s odpornými záchody (nemluvě o jejich technickém stavu, samozřejmě), v tom je potíž. Ze zahraničí známe stovky případů, kdy lidé bez reptání jezdí starými a často nepohodlnými vlaky, když jsou ale čisté, je to hned jiná.
19.11.2018 (13:41)  


Turnusově jezdí celý den na většině spojú regína, u ni to bude s čistotou a wc asi o něcem jiném. Tato souprava jezdí jen v pracovní dny večer na přespání do Bechyně, aby ráno otočila posilové školní spoje. Na fotce tedy vidíme náhradní soupravu díky nedostatku provozních motorů.
19.11.2018 (9:40)  
(gp): na spaní možná dobré :), ale obávám se, že takovýto vlak cestující z autobusů, nebo, neřku-li, z individuálních gumokolů asi nepřiláká...
registrovaný uživatel (gp) 
Počet komentářů uživatele689 »fotek 0
18.11.2018 (23:10)  
Já si teda na tý dlouhý lavici zdřímnu rád i v 21. století, i když to je nepatřičné.
18.11.2018 (21:22)  
Sice fotogenické, ale do 21. století už poněkud nepatřičné...

Komentáře vyjadřují názory čtenářů.
Redakce nenese žádnou zodpovědnost za jejich obsah.

- akreditovaný fotograf nebo člen ŽP, - správce galerie nebo admin ŽP

Přidat komentář
Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.
Před vložením komentáře je nutné se buď přihlásit, nebo zaregistrovat.
Přihlášení
 
 
  
 
   Zaregistrovat

© 2001 - 2019 ŽelPage - správci - otázky a odpovědi


Info
informacni okenko